Praca bez barier

 

Bardzo dużo mówi się na temat różnego rodzaju dyskryminacji: rasowej, wyznaniowej, seksualnej. Bardzo mało miejsca zaś w debacie publicznej poświęca się dyskryminacji osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. To dziwne, albowiem dotyczy to kilku milionów Polaków. Jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że pracodawcy utyskują na brak pracowników.

 

Według Konfederacji Lewiatan w Polsce brakuje ponad miliona pracowników. Jednocześnie pracodawcy rocznie płacą do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 1.800.000.000 zł kary za niezatrudnianie pracowników z niepełnosprawnościami. Trudno uwierzyć, że jest brak adekwatnych stanowisk pracy lub kandydatów. Należy sądzić, że jest to sprawa uprzedzeń dyskryminacji.

 

Organizatorzy konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” (Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Agencja Impressarium) dostrzegając to zjawisko postanowili zorganizować debatę „Praca bez barier – rola pracodawcy w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych”.

Wezmą w niej udział: Dorota Habich – wiceprezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Agnieszka Grzegorczyk – dyrektor zarządzający Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej, Piotr Soroczyński – główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, Monika Hołymczuk – pomysłodawczyni Projektu Narodowego Programu Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością, ekspert Instytut Biznesu i Katarzyna Mirkowska – psycholog i wieloletni specjalista zarządzania kapitałem ludzkim.

 

Moderatorem debaty „Praca bez barier – rola pracodawcy w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych” będzie Damian Kuraś, rzecznik prasowy Stowarzyszenia „Olimpiady Specjalne”.

Wydarzenie odbędzie się 9 września (poniedziałek), godz. 11:00, w Krajowej Izbie Gospodarczej, przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie. Partnerem debaty jest Poczta Polska.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/ 07.09.2019