Tomasz Wybranowski Ukraińcy Ukraina

Tomasz Wybranowski: Ukraińcy śmieją się, tak po prostu!

Agencja Informacyjna – Opinie: Tomasz Wybranowski: Gdyby Polska była w stanie wojny… nie ważne z kim… Niemcami, Rosją, Ukrainą, Szwecją czy Grenlandią, to nie lałbym „krokodylich łez” jak Matwiej Bidny – minister od sportu Ukrainy, w kwestii czy Ukraina zdobędzie medale na olimpiadzie i jak są jej sportowcy przygotowani do niej, tylko myślał o obronie ojczyzny! 


My Polacy mamy inne podejście do Ojczyzny niż Ukraińcy

My, Polacy – vide Powstanie Warszawskie czy inne zrywy zbrojne – mamy inne podejście do sprawy ,w jaki sposób kochamy Ojczyznę – Polskę i jak Jej to okazujemy. Czytając doniesienia zachodnich mediów, że „ponad 650.000 Ukraińców uciekło z Ukrainy w czasie, gdy Federacja Rosyjska walczy z nią”, to przetrawiając i analizując takie oto słowa ukraińskiego pana ministra, od razu robi się nad wyraz niedobrze! 

Skupiłbym się na walce z agresorami

To co my mamy zrobić, cały świat? Zawiesić wraz z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim od razu na szyjach złote medale ukraińskim sportowcom? Jeśli toczy się wojna i jest ona tak krwawa i straszna jak donoszą media ukraińskie, to nie wysyłałbym kadry narodowej na olimpiadę i ani o tym nie myślał tylko skupił się na walce z agresorem! 

To My Polacy i inne nacje mamy walczyć [wkrótce] za Ukrainę i ginąć za nią? Czy jednak ten wielki obowiązek spoczywa na Ukraińcach – WSZYSTKICH! Ukraina od 24 lutego 2022 roku pochłania każdy aspekt naszego życia! Życia i istnienia innych narodów. 

Ponad 100.000.000 złotych podarowanych w pomocy Ukrainie

Wspieramy, jako Polacy (ponad 100.000.000 złotych podarowanych w pomocy tak po prostu, bez żadnych warunków i zabezpieczeń) i wciąż słyszmy: jeszcze, jeszcze, jeszcze to… Powtarzam to Ukraińcom pijącym w dobrych i drogich knajpach w Irlandii! Co wy robicie dla swojej ojczyzny?! I wiecie co? Śmieją się, tak po prostu! 

Wbrew potędze i nierówno, i bez wsparcia walczyliśmy z Niemcami

Jestem stary, mam 52 lata, ale gdyby coś działoby się Mamie Polsce, to od razu jestem do Jej dyspozycji i na rozkazy, bez żadnych kombinacji i tłumaczeń! Każdy kraj walczy za siebie, tak jak i my – Polacy wbrew potędze i nierówno, i bez wsparcia walczyliśmy z Niemcami (tymi, co teraz o demokracji prawią i praworządności) w 1939 roku… 

No tak, ale w 1939 roku żadna z globalistycznych korporacji, w Polsce, nie miał interesów, tak jak teraz wielkie korporacje mają NA Ukrainie (nie „w” tylko „na”). mówmy po polsku, bo nigdy „w Węgry” nie wyjadę – tylko „na Węgry”). 

Tomasz Wybranowski


Kim jest Tomasz Wybranowski?

Tomasz Wybranowski – dziennikarz, publicysta, radiowiec, poeta i pisarz. Jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej i doktorantem Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Tomasz Wybranowski jest autorem i prowadzącym program „Polska Tygodniówka” nadawany przez rozgłośnię NEAR 90, 3 FM w Dublinie, wyróżniony przez środowiska polonijne w Irlandii nagrodą „Dziennikarz Roku 2010”. Obecnie, od 2010 roku, jest związany z siecią radia Wnet i szefem Studia 37 w Dublinie. 

Tomasz Wybranowski pracował w radiu „Centrum”, „Puls”, „Top” oraz kieleckim „TAK”, był korespondentem III programu Polskiego Radia. Korespondent tygodnika „Przegląd” i redaktorem dwumiesięcznika „Imperium Kobiet”. Od 2005 r. w Irlandii, redaktorem naczelnym pism „Strefa Eire”, „Wyspa”, „Kurier Polski”. Były korespondent Polskiego Radia i Informacyjnej Agencji Radiowej. 

Tomasz Wybranowski jest autorem czterech tomików wierszy: „Oczy, które…” (1990 r.), „Czekanie na świt” (1992 r.), „Biały” (1995 r.), „Nocne Czuwanie” (2012 r.) i „Zaklinator”(2019 r.). Publikował m. in. w „The Irish Times”, „Cooltura”, „Nowa Okolica Poetów”, Niezależnym Piśmie Artystycznym „Enigma. Ludzie * Sztuka * Myśli”, „Zamojski Kwartalnik Kulturalny”, miesięcznik „Dziś” itd. Jego utwory znalazły się w ponad 30 antologiach literackich i zostały przetłumaczone na język angielski, rosyjski, bułgarski i chorwacki. W 2023 roku jego utwór „Królestwo bezprzestrzenne”, został uznany za Wiersz Roku 2023.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji z Działu Kultura, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI Opinie /DEC/ źródło: facebook 26.04.2024