Climeworks

Climeworks o Chińskiej Republice Ludowej w wyścigu o zerową emisję

Agencja Informacyjna: Climeworks – start-up z Konfederacji Szwajcarskiej, zajmujący się usuwaniem dwutlenku węgla stwierdził, że Chińska Republika Ludowa odgrywają kluczową rolę w wyścigu do zerowej emisji netto i że przedsiębiorstwo zamierza rozszerzyć swoją działalność w Państwie Środka.

Andreas Aepli Dyrektor finansowy (CFO) Climeworks o zerowej emisji Chińskiej Republiki Ludowej

Chińska Republika Ludowa „w dużym stopniu przyczynia się do zapewnienia łańcucha dostaw wielu technologii redukcji emisji dwutlenku węgla, niezależnie od tego, czy jest to energia odnawialna, technologia akumulatorów, czy pojazdy elektryczne.” – Uważa Andreas Aepli – Dyrektor finansowy (CFO) Climeworks. W rozmowie z agencją informacyjną Xinhua podczas sympozjum w St. Gallen „W obliczu niedoboru”, powiedział ponadto: „Chińska Republika Ludowa wciąż rozwijają się bardzo szybko. Istnieje wiele planów zwiększenia skali, a to oznacza rosnące zapotrzebowanie na energię.”

„To wspaniale, że Chińska Republika Ludowa inwestu w energię odnawialną. Państwo Środka wnosi również duży wkład w zapewnienie łańcucha dostaw wielu technologii redukcji emisji dwutlenku węgla, niezależnie od tego, czy jest to energia odnawialna, technologia akumulatorów czy pojazdy elektryczne.” – Uważa Andreas Aepli.

Chińska Republika Ludowa zobowiązała się do osiągnięcia podwójnych celów dotyczących emisji dwutlenku węgla, czyli osiągnięcia maksymalnej emisji dwutlenku węgla do 2030 r. i osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2060 r. Chińska Republika Ludowa jest światowym liderem w dziedzinie energii odnawialnej. Zwłaszcza w energii słonecznej – produkuje większość paneli słonecznych na świecie.

Czym zajmuje się Climeworks?

Projektuje, buduje i obsługuje obiekty do bezpośredniego wychwytywania i magazynowania powietrza w celu usuwania dwutlenku węgla i trwałego magazynowania go pod ziemią w celu zwalczania zmian klimatycznych. Oprócz technologii usuwania dwutlenku węgla firma współpracuje także z innymi dostawcami, aby zapewnić swoim klientom korporacyjnym rozwiązania umożliwiające osiągnięcie zerowej emisji netto.

Zakład Mammoth Climeworks to największy na świecie obiekt do bezpośredniego wychwytywania i magazynowania powietrza na Islandii. Obiekt zostanie otwarty w przyszłym tygodniu w Polowie maja 2024 t. . Instalacja zaprojektowana jest na wydajność do 36.000 ton rocznie.

Jakie są plany Climeworks?

Andreas Aepli – Dyrektor finansowy (CFO) Climeworks, zapytany o swoje plany w Chińskiej Republice Ludowej, powiedział, że Państwo Środka będzie „świetnym miejscem do wdrożenia tej technologii”.

Co to jest Sympozjum w St. Gallen?

Sympozjum w St. Gallen jest wiodącą światową inicjatywą na rzecz międzypokoleniowego dialogu na temat rozwoju gospodarczego, politycznego i społecznego. W 2024 roku Sympozjum w St. Gallen odbyło się w dniach 2-3 maja pod hasłem „W obliczu niedoboru”. W 70 sesjach tematycznych wystąpiło ponad 100 prelegentów, a udział wzięło 200 młodych talentów znanych jako „liderzy jutra”, 500 studentów-wolontariuszy i 1.200 uczestników.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI depesza /dec/ 9.05.2024