Kwartalnik „Raport ESG”: Kobieca moc w męskim świecie

 

W salonach sieci Empik w całej Polsce, a także w sieci internetowych księgarni, jest już dostępny nowy numer magazynu „Raport ESG”. Kwartalnik zajmuje się tematami społecznej odpowiedzialności biznesu, ochrony środowiska i ładu korporacyjnego. W czwartym numerze znacząca część poświęcona jest największemu wydarzeniu w branży – II Kongresowi ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG”, który odbył się w styczniu 2023 r., w Warszawie.

 

Rekomendacje ekspertów II Kongresu ESG w obliczu zagrożeń

Raport ESG” to magazyn gospodarczy i pierwsze tego typu wydawnictwo na polskim rynku poświęcone problematyce ESG. Wydawcą kwartalnika jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, w ramach którego działa Instytut ESG. Organizacja jest także współorganizatorem Konkursu o Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania. 13. edycja tego konkursu odbędzie w listopadzie 2023 r. Wśród kategorii znalazła się m.in. kategoria Lider ESG.

„ESG nikt nie uniknie.” – Ostrzega Bogusław Mazur – redaktor naczelny kwartalnika „Raport ESG”. – „I nie chodzi o sporządzanie samych raportów pozafinansowych, tylko o faktyczne wejście przedsiębiorstw na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. W magazynie „Raport ESG” przekazujemy wiele argumentów za tym, że wdrożenie strategii ESG jest nieuniknione. Zwracamy jednak uwagę też na to, że jest to duży i kosztowny proces.” – Wyjaśnia Bogusław Mazur – redaktor naczelny kwartalnika „Raport ESG”.

 II Kongres ESG –finansowanie zrównoważonych przemian się opłaca

 

W czwartym numerze kwartalnika „Raport ESG” została opublikowania bogata relacja z II Kongresu ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG”, z każdego z paneli, a także wnioski i rekomendacje wypracowane przez panelistów. Wśród rozmówców znaleźli się m. in.: prof. Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich; Barbara Socha – wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej; Krzysztof Pietraszkiewicz – prezes Związku Banków Polskich; Anna Czartoryska-Niemczycka – aktorka i propagatorka ruchu zero waste, a także przedstawiciele nauki i biznesu.Do organizatorów i uczestników II Kongresu ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG” przysłał list Mateusz Morawiecki – prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej, który objął wydarzenie patronatem honorowym.

„Mam świadomość, że kwartalnik „Raport ESG” jako jedyne wydawnictwo na rynku dostarcza informacje i wiedzę, dlatego na łamach wyjaśniane jest także jak realizować strategie ESG oraz czym jest dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive – dyrektywa w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju), przyjęta stosunkowo niedawno przez Parlament Europejski.” – Tłumaczy Bogusław Mazur – redaktor naczelny kwartalnika „Raportu ESG”.

https://centrum-informacji.com/ii-kongres-esg-transformacja-zrownowazonego-rozwoju/

O sprawy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu redakcja kwartalnik „Raport ESG” zapytała też ekspertów. Sławomir Brzózek pisze o ustawie w uchwalonej w Republice Federalnej Niemiec, związanej z ESG, która będzie oddziaływać na polskie przedsiębiorstwa, a Stanisław Cichocki punktuje największe wyzwania, które stoją przed sektorem energetycznym jeśli chodzi CSRD i ESRS (European Sustainability Reporting Standards – Europejski Standard Zrównoważonego Raportowania). W końcu pada też pytanie, zadane przez Jakuba Grabowskiego, kiedy w polskich przedsiębiorstwach pojawią się stanowiska dedykowane obszarom ESG, np. funkcje związane z inkluzją czy różnorodnością.

Redaktorzy magazynu „Raport ESG” zajmują się trudnymi tematami, które rzucają cień na realizację idei zrównoważonego rozwoju. To m.in. COP27 (Konferencja Klimatyczna Organizacji Narodów Zjednoczonych), w której mogło wziąć udział nawet 600 paliwowych lobbystów; kontrowersyjne Mistrzona Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze czy też komentarz Bogusława Mazura – redaktora naczelnego kwartalnika „Raport ESG”, który omawia kontrowersje jakie się pojawiają wokół sztucznej inteligencji, etyki oraz ESG.

Kwartalnik „Raport ESG” w formie elektronicznej dostępny jest pod następującymi adresami:

Empik

https://www.empik.com/raport-esg,p1295877298,prasa-p?fromSearchQuery=raportesg

e-kiosk.pl https://www.e-kiosk.pl/numer,407306,raport_esg

Nexto.pl https://www.nexto.pl/e-prasa/raport_esg_p1258645.xml

Egazety.pl

https://www.egazety.pl/fundacja-krasickiego/e-wydanie-raport-esg.html

 

Wydawcą kwartalnika „Raport ESG” jest Instytut ESG – zespół doradczo-analityczny – działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, organizator I Kongresu ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG. Instytut jest też wydawcą portalu RaportCSR.pl, jednego z największych i najstarszych źródeł informacji na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, oraz oESG.pl – nowej platformy wiedzy dla przedsiębiorców i ekspertów, ale też przedstawicieli administracji państwowej, samorządowców, dziennikarzy i studentów.

W kwartalnik „Raport ESG”, dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej, na 68 stronach można zapoznać się z opiniami, komentarzami i artykułami, a także wskazówkami i kierunkami działania dla rozwoju idei ESG. Po raz pierwszy informacje na ten temat zostały zebrane w jednym miejscu i udostępnione, w przyjaznej czytelnikowi formie. Wydawnictwo, oprócz sklepów sieci Empik, jest też dostępne w księgarniach internetowych, m.in. e-Kiosk.pl, Nexto.pl czy egazety.pl.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka /ART/ 8.03.2023