Eligiusz Komarowski

44 Salon Pilski ART 2020

 

Ekspozycja „Wystawa 44 Salon Pilski ART 2020” w Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile została otwarta. Na wystawie zgromadzono blisko 80 prac 35 artystów środowiska pilskiego.

 

„44 Salon Pilski ART 2020” to Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego. W Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaprezentowano prace taki artystów jak: Alfred Aszkiełowicz, Wojciech Beszterda, Małgorzata Biała, Danuta Grabowska, Robert Judycki, Anna Kluza, Agnieszka Kołcon, Wacław Kubski, Anna Lejba, Hanna Łastowska-Semrau, Wiktoria Łuszczewska, Krzysztof Madera, Paula Marinelli, Andrzej Masianis, Marta Mrówka, Joanna Naranowicz, Krystyna Noska, Tadeusz Ogrodnik, Katarzyna Olter, Tomasz Perlicjan, Barbara Pierzgalska-Grams, Anna Mrosczok-Podolak, Andrzej Podolak, Stanisław Pręgowski, Eugeniusz Repczyński, Bogusława Różańska, Ewa Rudnicka, Piotr Spek, Marta Tomaszewska-Gruszka, Andrzej Tomaszewski, Agnieszka Ulanowska, Elżbieta Wasyłyk, Iwona Widawska-Kubska, Renata Wojnarowicz oraz Dariusz Zatoka.

 

 

„Salon Pilski ART 2020 zamyka (lub otwiera – jak kto woli) kolejny etap w historii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Jest on wyjątkowy z kilku względów, a przede wszystkim dlatego, że cieniem kładzie się na nim pandemia.” – Zwraca uwagę Edmund Wolski, dyrektor Galerii BWAiUP. – „Trudne minione miesiące dały się mocno we znaki licznym artystom. Niektórzy stracili możliwości pracy, inni utracili zapał… Różnie to w życiu bywa. Najważniejsze, że zdecydowana większość trwa na posterunku przy sztalugach i wbrew przeciwnościom losu, ma co pokazać na 44. Przeglądzie Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego. Za to serdecznie dziękuję wszystkim Artystom, którzy udostępnili swoje prace na tę wyjątkową wystawę.” – Powiedział na otwarciu wystawy Edmund Wolski – dyrektor Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

 

 

Honorowy Patronat nad wystawą „44 Salon Pilski ART 2020 – Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego” objął Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

 

„Pandemia uniemożliwiła organizację wielu wydarzeń, ale nie spowodowała zamknięcia instytucji kultury Powiatu Pilskiego. Placówki mimo zaistniałej sytuacji miały wiele do zaoferowania w minionych miesiącach.” – Uważa Eligiusz KomarowskiStarosta Pilski. – „Mało tego, niektóre zrealizowane projekty – np. „Artyści Północnej Wielkopolski” – przyniosły Powiatowi Pilskiemu sławę w całej Polsce. Okazało się, że nasze pomysły na kulturę i sztukę w trudnych czasach mogą być inspiracją dla większych i renomowanych ośrodków. To duża satysfakcja dla samorządu Powiatu Pilskiego, a także potwierdzenie tezy, że inwestycje w kulturę są potrzebne. Dziękuję wszystkim Artystom, którzy przystąpili do 44 Przeglądu Twórczości i gratuluję.” – Powiedział podczas otwarcia otwarciu wystawy „44 Salon Pilski ART 2020 – Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego” w Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, Eligiusz KomarowskiStarosta Pilski.

 

 

Wystawa „44 Salon Pilski ART 2020 – Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego w Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile będzie dostępna do 12 lutego 2021 roku. Po 18 stycznia 2021 roku być może będzie dostępna do zwiedzania ekspozycji indywidualnie, w zależności od stanu pandemicznego. Informacji na ten temat można sprawdzać na stronie www.galeriabwa.pila.pl

 

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile jest profesjonalną instytucją upowszechniania sztuki, która obecnie dysponuje galerią z prawdziwego zdarzenia w nowym, specjalnie do tego celu wybudowanym obiekcie przy ul. Okrzei 11. Obiekt służy dwóm placówkom – oprócz BWA mieści się tam także Młodzieżowy Dom Kultury.

 

 

Galeria Sztuki Współczesnej BWA spełnia wiele funkcji dla środowiska artystycznego oraz miłośników i odbiorców sztuki w regionie północnej Wielkopolski stwarzając pole prezentacji twórczości i równie ważnych dyskusji o kondycji sztuki współczesnej. Prezentowane są prace twórców z kraju i zagranicy, o znaczącym dorobku artystycznym, organizowane są też wystawy promocyjne dla młodych, obiecujących artystów. Biuro przez lata swej działalności wypracowało renomę pokazywanych wystaw. Jedynym kryterium prezentacji jest wysoka jakość artystyczna proponowanych przez twórców prac i postaw, niezależnie od dziedziny, jaką preferują. Pojawia się więc wartościowe malarstwo, rysunek, grafika i rzeźba, tkanina artystyczna, jako techniki należące do klasycznych, prezentuje się też fotografię kreatywną, grafikę komputerową i nowsze media, videoart i film. Galeria balansuje pomiędzy propozycjami tzw. “sztuki środka”, wolnej od szokujących i bulwersujących skojarzeń, wolnej też od ponowoczesnej wtórności. Działalność Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile finansowana jest z budżetu Powiatu Pilskiego.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /DEC/11.01.2021