Rozstrzygnięto konkurs „Powiat Pilski i jego atrakcje”.

 

W Polsce jest 314 powiatów oraz 66 miast na prawach powiatu, które są gminami, ale realizują także zadania powiatów. Jeden z nich powiat Pilski zorganizował konkurs filmowy „Powiat Pilski i jego atrakcje”. Mogłoby się zdawać, że to nic wielkiego, jednak nadesłane filmy zadziwiają, imponują i interesują. Ze zgłoszonych na konkurs pracy można się przekonać, że Powiat Pilski to jedna z najpiękniejszych krain nie tylko w Polsce, ale i Europie.

W konkursie filmowym „Powiat Pilski i jego atrakcje” można było zgłaszać obrazy opowiadające o historii, kulturze, ciekawych wydarzeniach, inicjatywach i interesujących ludziach. Łącznie o 9 nagród rywalizowało 34 tytułów.

„Celem zorganizowania przez Powiat Pilski konkursu filmowego było zaproponowanie mieszkańcom w tym szczególnym czasie epidemii, aby spędzali aktywnie wakacje w swoim regionie. Aby go odkrywali i sami poszukali tego, co w nim najlepsze, najciekawsze.” – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski. – „Nikt nie zna lepiej swojej małej ojczyzny niż jego mieszkańcy. Wszyscy autorzy filmów udowodnili, że Powiat Pilski to piękne miejsce na ziemi. Gratuluję laureatom dobrych pomysłów i umiejętności technicznych, bo nimi też trzeba było się wykazać. Jednocześnie jestem pełen podziwu dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.”

„Zawsze wiedziałam, że Powiat Pilski jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi.” – Wyjaśnia Marta Kubiak, poseł, który mieszka w Pile i ma tutaj swoje Biuro Poselskie. – „Jednak wiedzieć to jedno, a mieć na to dowody to zupełnie co innego. Świetnie można się o tym przekonać oglądając filmy zgłoszone do konkursu „Powiat Pilski i jego atrakcje”. Gratuluję autorom wspaniałych filmów, nagrodzonym sukcesów, a organizatorom świetnego pomysłu. „To bardzo dobre przedsięwzięcie. Konkurs filmowy „Powiat Pilski i jego atrakcje” pokazuje jak naprawdę jest, a jest lepiej niż się to może wydawać. Najbardziej wzruszającym dla mnie był obraz zrealizowany przez Andrzeja Zaworkę.” – Dodaje Marta Kubiak, poseł na Sejm.

Laureaci konkursu filmowego „Powiat Pilski i jego atrakcje”:

Kategoria 1 – „Poznaj Powiat Pilski”

1️ miejsce Przemysław Tyler ,,Poznaj Powiat Pilski”,

2️ miejsce Towarzystwo Miłośników Łobżenicy ,,Łobżenica w 4 porach roku”,

3️ miejsce Anna Ostrowska ,,Schneidemuhl Miasto Fenix”.

Wyróżnienie: Marek Pluciński ,,Poznajemy Gminy Powiatu Pilskiego”,

Wyróżnienie: Kinga Wilk ,,Powiat Pilski Miejsce dla każdego”.

W kategorii 2 – Powiat Pilski najlepsze miejsce na ziemi

1️ miejsce Ewa Ślusarczyk ,,Powiat Pilski zostań tu na dłużej”,

2️ miejsce Przemysław Tyler ,,Powiat Pilski Najlepsze miejsce na ziemi”,

3️ miejsce Patrycja Mantaj ,,Oczami młodych”.

Wyróżnienie: Oliwia Ciepłuch ,,Jeśli zaczarowany świat zobaczyć chcesz, białośliwska kolej wąskotorowa zaprasza Cię”,

Wyróżnienie: Dawid Rogala ,,Tutaj warto żyć”.

W kategorii 3 – Powiat Pilski najpiękniejszy

1️ miejsce Przemysław Tyler ,,Powiat Pilski Najpiękniejszy”,

2️ miejsce Andrzej Zaworka ,,Konkurs Piła Powiat Pilski”,

3️ miejsce Anna Jakubowska SOSW IV SP ,,Bliski Pilski”.

Wyróżnienie: Krzysztof Dęga ,,Powiat Pilski Najpiękniejszy”,

Wyróżnienie: Miłosz Polak ,,Powiat Pilski i jego atrakcje, widok z lotu ptaka”.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione filmy można obejrzeć na naszej stronie: https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/4231,prezentujemy-nagrodzone-filmy?fbclid=IwAR29htzE8r6AX3Q_oeOJrAZpC33NC-XucoUyh6qtE9cwdNs32XGgghRwfPY

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura / DEC/ 03.10.2020