„Sekret bogini fortuny” Ferzana Ozpeteka

Ferzan Ozpetek, znany polskiej publiczności włoski reżyser, stworzył kolejny film. „Sekret bogini fortuny” to komediodramat z uczuciem w tle. Film wejdzie do kin 16 października 2020 roku.

Ferzan Ozpetek to jeden z najciekawszych europejskich reżyserów. W najnowszym filmie „Sekret bogini Fortuny” ponownie prezentuje widzom znane wątki i stylistykę. Film przedstawia wyjątkową historię miłości dwóch mężczyzn. Produkcja łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Role główne reżyser powierzył gwiazdom włoskiego kina Jasmine Trince, Stefano Accorsiemu oraz Edoardowi Leo.

Annamaria  jest uśmiechniętą i pogodnie nastawioną do życia samotna matką dwójki dzieci. Kobietę męczą powracające bóle głowy, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Annamaria zmuszona jest poddać się badaniom i obserwacji.

Na czas pobytu w szpitalu opiekę nad dziećmi powierza swoim przyjaciołom Arturowi i Alessandro. Mężczyźni od piętnastu lat żyją razem. W ich wspólną codzienność wkradła się rutyna i kłótnie. Wypalone uczucie wydaje się prowadzić do nieuchronnego zakończenia relacji. Gdy sytuacja wydaje się już bezpowrotna, los daje mężczyznom drugą szansę. Powierzone im przez przyjaciółkę dzieci wywracają ich świat do góry nogami. Sytuację dodatkowo komplikuje babcia podopiecznych. Egoistyczna i wyniosła arystokratka pragnie odegrać w życiu dzieci swoją rolę.

W rolę Annamarii wciela się Jasmine Trince, jedna z piękniejszych włoskich aktorek. Artystka otrzymała za tę kreację nagrody David di Donatello oraz Nastri d’Argento. Role Alessandra i Artura reżyser powierzył Edoardo Leo i Stefano Accorsi. Film będzie można zobaczyć w polskich kinach od 16 października 2020 roku. Dostępny będzie również na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Dystrybutorem filmu jest AURORA FILMS.

Ferzan Özpetek to włoski reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1959 roku w Stambule. W 1976 roku przeniósł się do Włoch, by studiować historię kina. Uczęszczał na kursy reżyserii, a następnie pracował jako asystent takich twórców, jak Lamberto Bava, Massimo Troisi czy Maurizio Ponzi. Jako samodzielny reżyser zadebiutował w 1997 roku filmem „Hamam– łaźnia turecka”, który przyniósł mu kilkanaście nagród na całym świecie. Zrealizowana dwa lata później „Noc w haremie” prezentowana była na festiwalu filmowym w Cannes. Wielkim sukcesem okazał się film z 2003 roku „Okna”. Film, obok dwóch innych laurów, zdobył Kryształowy Glob w Karlowych Warach oraz pięć nagród włoskiego przemysłu filmowego. Kolejne produkcje, takie jak „Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą” czy „Mine vaganti. O miłości i makaronach” potwierdziły mocną pozycję reżysera na mapie europejskich autorów kina.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura / now / 12.10.2020