Stanisław Wojtera w zarządzie ACI Europe

Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych, został wybrany do zarządu ACI Europe (Airports Council International Europe), czyli Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych Europa. To wyjątkowe wyróżnienie dla polskiego menadżera oraz dla Polski.

„To wielki zaszczyt oraz docenienie roli Polskich Portów Lotniczych i równocześnie sukces Polski.” – Ocenia Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych. – „Ważne jest, aby w organizacji takiej jak Europejska Rada Portów Lotniczych był także uwzględniony silny głos z Europy Środkowo-Wschodniej.” – Uważa Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych.

IV Konferencja „Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów

„Każdy lot zaczyna się na lotnisku” – to jedno z haseł wiodących dla działań Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych Europa. Jest to organizacja będąca częścią światowej Rady Portów Lotniczych (ACI World – Airports Council International), która skupia ponad 600 operatorów lotnisk w 58 państwach. Członkowie Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych Europa obsługują swoją infrastrukturą lotniczą ponad 90 proc. lotów w Europie. Oprócz lotnisk do organizacji należą także stowarzyszenia, organizacje, przedstawiciele biznesu, związanego z transportem lotniczym oraz różnego rodzaju podmioty edukacyjne.

Europejska Rada Portów Lotniczych zapewnia współpracę i skuteczną komunikacji wszystkich podmiotów zaangażowanych na rzecz lepszego funkcjonowania transportu lotniczego w przyszłości. Zakres działalności organizacji jest bardzo szeroki. Dotyczy zarówno aspektów technicznych i operacyjnych, które wpływają na poprawę przepustowości i bezpieczeństwa funkcjonowania lotnisk, ale także organizacyjnych i legislacyjnych związanych z przyjmowanymi rozwiązaniami prawnymi w skali europejskiej i światowej.

Drony z Polskiej Grupy Zbrojeniowej trafią do polskiej armii

„Rolą Europejskiej Rada Portów Lotniczych jest inicjowanie i koordynacja współpracy międzynarodowej lotnisk i instytucji współpracujących.” – Wyjaśnia Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych. – „Dzięki niej możemy się rozwijać, bazując na wspólnej wiedzy i doświadczeniach oraz jednocześnie lepiej wykorzystywać nasze potencjały. Cieszę się, że będę miał wpływ na rozwój lotnictwa w nadchodzącym okresie, kiedy stoją przed nami nowe wyzwania, a jednocześnie po skali ruchu, jaki obecnie notujemy, widzimy, jak bardzo ludzie chcą latać i jak bardzo lotnictwo jest potrzebne.” – Twierdzi Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych.

Stanisław Wojtera – menedżer, przedsiębiorca, wykładowca, W latach 2020–2023 prezes zarządu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Od 2023 roku prezes spółki Polskie Porty Lotnicze. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Na tej samej uczelni studiował na Wydziale Historii. Był stypendystą hiszpańskiego Uniwersytetu Complutense w Madrycie, stolicy Królestwa Hiszpanii. Jest współautorem publikacji naukowej dotyczącej historii Polskiej Republiki Ludowej „PZPR w fabryce” oraz autorem publikacji prasowych. Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole im. Bogdana Jasińskiego w Warszawie z zakresu działania mediów.

https://centrum-informacji.com/port-lotniczy-w-radomiu-cennym-pracodawca/

Stanisław Wojtera w 2006 pracował w Polskiej Organizacji Turystycznej, najpierw jako doradca prezesa, później wiceprezes. W latach 2007–2008 był menedżerem w firmie deweloperskiej PKO Inwestycje. W latach 2009-2010 pełnił funkcję rzecznika prasowego Telewizji Polskiej, a następnie do 2013 pracował w Biurze Reklamy. W latach 2013–2014 jako dyrektor zajmował się komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną Polskiego Holdingu Obronnego. Do jego obowiązków należało, m.in. public affairs, sponsoring, sprawy społecznej odpowiedzialności biznesu i współpraca z instytucjami. W latach 2015–2019 pracował w PZL Świdnik – najpierw na stanowisku dyrektora Departamentu Komunikacji i Wydarzeń, a następnie dyrektor Wsparcia Sprzedaży Rządowej, gdzie pracował przy przetargu na dostawę śmigłowca wielozadaniowego dla polskiej armii.

https://portal-informacyjny.com/warszawskie-lotnisko-chopina-bez-barier/

Stanisław Wojtera w 2020 pełnił funkcję pełnomocnika zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego ds. infrastruktury Lotniska im. Fryderyka Chopina, gdzie prowadził projekt dotyczący optymalnego wykorzystania infrastruktury stołecznego portu w świetle rządowej koncepcji Centralnego Portu Komunikacyjnego. W październiku 2020 objął funkcję prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Za jego kadencji Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” został przekształcone w spółkę akcyjną Polskie Porty Lotnicze. W czasie pandemii koronawirusa SARSCoV-2 i związanych z tym restrykcji sanitarnych, które były dla portów lotniczych ogromnie restrykcyjne udało mu się utrzymać zatrudnienie i zachowując w strukturach przedsiębiorstwa doświadczone i wykształcone kadry specjalistów. W 2023 roku uruchomił najnowsze lotnisko w Polsce, czyli Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. Rozwój działalności międzynarodowej był od początku elementem strategii Stanisława Wojtery. Za jego kadencji Polskie Porty Lotnicze założyły w 2021 roku Stowarzyszenie Portów Lotniczych Grupy Wyszehradzkiej (V4+ Airports Association), które służy bieżącej wymianie doświadczeń i poprawie współpracy w regionie.

Agencja Informacyjna, gospodarka, /DEC/ 2.07.2023