Żabka i Policja - Paczka z uśmiechem

Paczka z uśmiechem: 600 prezentów dla dzieci z poznańskich szpitali


Agencja Informacyjna: “Paczka z uśmiechem” to wyjątkowa inicjatywa podjęta w okresie przedświątecznym przez Żabka Polska wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA. Ten projekt to nie tylko dowód społecznej odpowiedzialności biznesu, ale przede wszystkim wyraz serca i troski o najmłodszych, którzy święta spędzają w szpitalnych łóżkach.Żabka plus Policja równa się “Paczka z uśmiechem”

W dniu 6 grudnia, w atmosferze pełnej radości i dziecięcego śmiechu, odbyła się już trzecia edycja akcji “Paczka z uśmiechem”, zorganizowanej przez Żabkę Polska we współpracy z IPA. Tegoroczne Mikołajki stały się wyjątkowym dniem dla pacjentów dwóch poznańskich szpitali dziecięcych: Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka oraz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

“Paczka z uśmiechem” to troska o najmłodszych

Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska, podkreśla, że zaangażowanie firmy w tę inicjatywę wynika z troski o najmłodszych.

– Dbamy o dobrostan najmłodszych, którzy w czasie mikołajek przebywają w szpitalach i nie zawsze mają możliwość otrzymania prezentu. Dlatego po raz kolejny w tym roku kilkudziesięciu wolontariuszy z Żabki wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA oraz funkcjonariuszami Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu zorganizowało akcję, w ramach której aż 600 paczek trafiło dla dzieci z poznańskich szpitali. Takie gesty pomagają dzieciom zapomnieć na chwilę o kłopotach, a dla nas jest to olbrzymia radość, by móc w ten sposób pomagać – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska. 

“Paczka z uśmiechem” i policyjną obstawą…

Inicjatywa “Paczka z uśmiechem” zyskała także wsparcie funkcjonariuszy Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu, którzy wcielili się w role Mikołaja i jego elfów, dostarczając prezenty osobiste. Ich zaangażowanie podkreśla Hanna Wachowiak, członkini IPA Poznań: “Szczęście i radość na twarzach dzieci to dla nas największa satysfakcja. Cieszymy się, że możemy aktywnie włączyć się w tę piękną inicjatywę”.

Wyjątkowy dzień i wyjątkowa inicjatywy

Również dla policjantów ta akcja ma wyjątkowe znaczenie. Jak mówi podkom. Marta Mróz, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu:

– Ten dzień również dla nas samych jest wyjątkowy. Odkładamy wtedy swoje codzienne obowiązki na bok, a policjanci z Grupy Realizacyjnej nie gonią za przestępcami tylko poprzez swoje działanie wywołujemy uśmiech na twarzach dzieci z poznańskich szpitali. Robimy to niezmiennie od kilku lat, a w takiej formie działamy od trzech. To już dla nas niemal tradycja. Wiemy, że maluchy czekają na nasz przyjazd, prezenty i zdjęcia z Mikołajem. Nie mogliśmy ich zawieźć i w tym roku. Choć wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do domów na Święta, zostawialiśmy u nich mnóstwo dobrej energii i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia, wierząc, że ich marzenia się spełnią. Cieszymy się, że możemy sprawić im radość – podkreśla podkomisarz Marta Mróz Oficer Prasowy KMP Poznań.

Znaczenie akcji “Paczka z uśmiechem”


Akcja “Paczka z uśmiechem” ma ogromne znaczenie nie tylko dla jej bezpośrednich beneficjentów – dzieci. Jest to także istotny przykład odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw. Współpraca między firmą Żabka a IPA demonstruje, jak biznes może efektywnie wspierać społeczność lokalną, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Działania te są także wyrazem autentycznej troski o najmłodszych, którzy często są zapomnianą grupą w kontekście działań CSR.


Inicjatywa “Paczka z uśmiechem” to więcej niż tylko chwilowa akcja charytatywna. Jest to przykład, jak współpraca międzysektorowa może przynieść realną zmianę i radość w życiu tych, którzy tej radości najbardziej potrzebują. Akcja ta stanowi również ważny element strategii CSR firmy Żabka, ukazując jej zaangażowanie w życie społeczności lokalnych i wsparcie dla najmłodszych. To dowód na to, że biznes może i powinien mieć ludzką twarz, a święta – nawet te spędzone w szpitalu – mogą być pełne uśmiechu i ciepła.

Agencja Informacyjna, Gospodarka /AIN/ 8.12.2023