Nagroda Obiektyw 2023: Trzech wielkich zwycięzców

Agencja Informacyjna: Nagroda OBIEKTYW powstała w 2022 roku. Nazwa wyróżnienia jest przemyślana i odnosi się do obiektywizmu materiałów, które stara się przygotowywać redakcja Agencji Informacyjnej oraz do założenia, że są to obiektywne wyróżnienia. Kapituła nagrody OBIEKTYW poszukuje kandydatów nieoczywistych, którzy swoją działalnością wnoszą pozytywny wkład dla społeczeństwa.W środę, 6 grudnia 2023 roku w warszawskim Domu Dziennikarza, podczas spotkania Klubu Publicystyki Kulturalnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, odbyła się gala ogłoszenia nagrody OBIEKTYW 2023 przyznawanych przez Agencję Informacyjną. Uroczystość prowadziła Agnieszka Zaręba – dziennikarka ekonomiczna, laureatka nagrody w XIII konkursie „Pracodawca Godny Zaufania”.

Nagroda OBIEKTYW Agencji Informacyjnej

W 2022 roku laureatem nagrody OBIEKTYW KULTURALNY – został Czesław Czapliński – polsko-amerykański fotografów, jeden z najwybitniejszych na świecie. Nagrodę OBIEKTYW GOSPODARCZY dostał think-tank Instytut Biznesu, zajmujący się wsparcie przedsiębiorców, w prowadzeniu działalności gospodarczej, przygotowujący raporty, analizy. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, doradza także w sprawach przekształceń własnościowych, restrukturyzacji i upadłości.

Nagroda OBIEKTYW KULTURALNY Agenci Informacyjnej dla wyjątkowej malarki

W 2023 roku kapitała postanowiła przyznać Nagrodę OBIEKTYW KULTURALNY Agencji Informacyjnej Pani Marii Wollenberg-Kluza – artystce, malarce oraz działaczce społecznej. – „Nagroda OBIEKTYW KULTURALNY Agencji informacyjnej dla Pani Marii Wollenberg-Kluza jest wyrazem uznania doniosłego wkład w rozwój polskiej sztuki współczesnej.” – Oświadczył Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej, wręczając wyróżnienie.

– „Pani Marii Wollenberg-Kluza jest prekursorką malarstwa refleksyjnego, wywodzącego się z preromantyzmu, symbolizmu oraz koloryzmu polskiego, która 2023 roku obchodzi 50 lat od obrony pracy dyplomowej w Akademii Sztuk Pięknych. Maria Wollenberg-Kluza to także jedyna wciąż żyjąca laureatka najważniejszego wyróżnienia artystów z połowy lat 80. XX w., Nagrodę im. Cybisa.” – Podsumował Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej.

Maria Maria Wollenberg-Kluza odbierając nagrodę OBIEKTYW KULTURALNY Agencji Informacyjnej powiedziała, że jest zaszczycona i jednocześnie uradowana takim wyróżnieniem oraz dziękuje wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

Nagroda OBIEKTYW GOSPODARCZY Agencji Informacyjnej dla organizacji najlepiej wspierającej rolników

W 2023 roku kapitała postanowiła przyznać Nagrodę OBIEKTYW GOSPODARCZY Agencji Informacyjnej przyznać Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa.

„Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powstał w 2017 roku. Organizacja realizuje ponad 70 różnych zadań zlecony przez władzę wykonawczą Rzeczpospolitej Polskiej.” – Oświadczył Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej, wręczając nagrodę OBIEKTYW GOSPODARCZY.

– „Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa aktywnie wspiera rozwój polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych oraz prowadzi działania zwiększające konkurencyjność polskiej żywności w Polsce i na świecie. Zajmuje się także działaniami nastawionymi na innowacje i rozwój zorientowane na rolnictwo, przemysł spożywczy, odnawialne źródła energii i obszary wiejskie. W badaniu „Polska wieś i rolnictwo 2023”, przeprowadzonym przez międzynarodowy ośrodek badania opinii Market Research World, zdecydowana większość respondentów, którzy w 2023 r. skorzystali z usług Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, 91 proc. oceniła jego działalność bardzo dobrze lub dobrze. Jest to najwyższa ocena spośród wszystkich instytucji administracji rolnej.” – Zaznaczył Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej.

W imieniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nagrodę OBIEKTYW GOSPODARCZY Agencji Informacyjnej odebrał dr inż. Waldemar Humięcki – dyrektor generalny, którzy powiedział, że to wyjątkowe wyróżnienie. – „„Ten sukces możliwy jest tylko dzięki zaangażowaniu pracowników. Pragnie im z tej okazji gorąco podziękować za zaangażowanie w pracę na rzecz i dobro polskiego rolnictwa.” – Oświadczył dr inż. Waldemar Humięcki – dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Szef KOWR zwrócił się także do publiczności z apelem aby przy decyzjach zakupowych wybierać polskie produkty rolne, które są zdrowsze i tańsze od zagranicznych i ta forma patriotyzmu konsumenckiego to jest przejawem troski o gospodarczą przyszłość Polski.

Nagroda OBIEKTYW MEDYCZNY Agencji Informacyjnej dla opiekujących się pacjentami z dolegliwościami nerek

W 2023 roku kapitała postanowiła przyznać także Nagrodę OBIEKTYW MEDYCZNY Agencji Informacyjnej. Wyróżnienie przyznano Diaverum Polska. Diaverum to wiodący światowy dostawca usług nefrologicznych. Na całym świecie opiekuje się blisko 40.000 pacjentów i wykonuje ponad 6.000.000 zabiegów rocznie.” – Wyliczał Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej, wręczając Nagrodę OBIEKTYW MEDYCZNY.

oeit – „W Polsce Diaverum jest obecne na rynku medycznym od 2001 roku. W prowadzonych przez Diaverum Polska 24 ośrodkach dializ, 17 poradniach nefrologicznych i oddziale nefrologicznym, leczonych jest ponad 9.000 pacjentów, z czego ok. 2.000 chorych poddawanych jest dializoterapii.”- Dodał – Oświadczył Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej.

W imieniu Diaverum Polska nagrodę OBIEKTYW MEDYCZNY Agencji Informacyjnej odebrał Ryszard Zając – Dyrekto r Naczelny, Country Manager, Diaverum, który zauważył, że jego organizacja poprawia jakość życia pacjentów z chorobami nerek. Firma stara się pomagać chorym żyć aktywnie, bo każdy zasługuje, by żyć pełnią życia.

6 lat Agencji Informacyjnej

Agencja Informacyjna powstała w 2017 roku, jako portal internetowy. Misją Agencji Informacyjnej jest dostarczanie ważnych, interesujących i ciekawych wiadomości. Przykładana jest szczególna dbałość o obiektywizm przygotowywanych depesz. Komentarze są w wyraźny sposób oddzielane od informacji. Agencja Informacyjna specjalizuje się w tematyce gospodarczej, społecznej i kulturalnej.

Agencja Informacyjna, gospodarka, /DEC/ 6.12.2023