Obiektyw Gospodarczy dla Instytutu Biznesu

 

Agencja Informacyjna wyróżniła Instytut Biznesu – organizację założoną przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, nagrodą Obiektyw Gospodarczy. Ceremonia wręczenie trofeum nastąpiło podczas uroczystej Gali XXIX społeczno-gospodarczego kongresu Welconomy Forum in Toruń na Dworze Artusa.

 

Instytut Biznesu, nagrodą „Obiektyw Gospodarczy” Agencji Informacyjnej, został wyróżniony za aktywne i skuteczne wspieranie przedsiębiorców. Organizacja udowodniła, że swoja misję wspierania podmiotów prowadzących działalność gospodarczą wypełnia w należy sposób.

 

10 lat Instytutu Biznesu

 

Think tank Instytut Biznesu powstał w 2021 roku. Pomysł, podczas tworzenia był taki, że organizacja założona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, a więc praktyków, będzie umiała w najlepszy sposób doradzać w sprawach gospodarczych. I z perspektywy 10 lat można szczerze stwierdzić, że tak koncepcja się sprawdziła.” – Oświadczył, podczas ceremonii wręczania nagrody Obiektyw Gospodarczy, Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej. – „Instytut Biznesu wspiera przedsiębiorców w zakresie zwiększania wydajności, efektywności, poszukiwania kapitału, zmian własnościowych oraz, co obecnie jest bardzo potrzebne, w procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Przygotowuje też raporty, analizy i stanowiska, które są wykorzystywane przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Ponadto Instytut Biznesu doprowadził do powstania platformy edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl). Jest też jednym z założycieli Akademii Nauk.” – Opowiadał, podczas ceremonii wręczania nagrody Obiektyw Gospodarczy, Miłosz Manasterski – redaktor naczelny Agencji Informacyjnej.

 

Think tank Instytut Biznesu rozpoczął swoją działalność w 2011 r. Zajmuje się szeroko rozumianym doradztwem. Eksperci organizacji przygotowują raporty, analizy i sprawozdania, na zamówione tematy. Instytut Biznesu prezentuje też własne stanowiska, odnoszące się do wybranych zagadnień aktualnego życia gospodarczego. Organizacja wyróżnia też interesujące organizacje przyznając cenione nagrody Ambasador. Ponadto wystawia Certyfikaty Jakości Instytutu Biznesu przedsiębiorcom, tworzącym produkty lub świadczącym usługi o sprawdzonej jakości, wdrażającym ciekawe rozwiązania, w różnych branżach i dziedzinach gospodarki.

 

„Prawdę mówiąc nigdy nie zastanawiałem się nad tym czy Instytut Biznesu może dostać jakąkolwiek nagrodę.” – Powiedział Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, podczas uroczystości wręczania nagród Obiektyw Agencji Informacyjnej. – „Niemniej bardzo się cieszę i jestem wzruszony, że nasza praca i działalność zostały dostrzeżone. Zwłaszcza, że dokonali tego obiektywni i wnikliwi obserwatorzy jakimi są dziennikarze redakcji Agencja Informacyjna. Bardzo dziękuję za to uznanie w imieniu wszystkich skupionych wokół Instytutu Biznesu.” – Powiedział Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

 

Akademia Zarządzania i Rozwoju odpowiedzią na wyzwania czasu

 

Na czele Instytutu Biznesu stoi Rada Dyrektorów, której pracami kieruje Prezydium. Dodatkowo istnieje Rada Naukowa. Instytut Biznesu posiada swoich przedstawicieli w Irlandii, Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Organizacja skupia menadżerów, ekspertów i doświadczonych specjalistów, którzy potrafią zapewnić wsparcie, z zakresu zarządzania, marketingu, kapitału ludzkiego, zwiększania wydajności i rentowności istniejących przedsięwzięć, prawa (gospodarczego, kodeksu spółek handlowych, ustaw: restrukturyzacyjnych, upadłościowych, naprawczych, podatkowych itd.)

 

Instytut Biznesu jest niezależny od instytucji politycznych, a poglądy jego uczestników odzwierciedlają ich indywidualne zdanie. Od 2017 roku organizacja wręcza prestiżowe i cenione nagrody Ambasadorzy Instytutu Biznesu. W ten sposób zwracana jest uwaga na różne aspekty gospodarki i na podmioty, które mają znaczenie dla rozwoju rynku, branż, przedsiębiorstw. Doceniana jest przede wszystkim przedsiębiorczość, kształcenie, innowacje i prace naukowców.

 

Od 2021 roku przyznawane są także ważne Certyfikaty Jakości Instytutu Biznesu. Celem jest wyróżnianie produktów i usług, o sprawdzonej, wysokiej jakości, ciekawych rozwiązań, w różnych branżach i dziedzinach gospodarki, a także podkreślenie ich zalet i wyjątkowości. Celem jest dawanie wyraźnego sygnału konsumentom, którzy potrzebują drogowskazu przy decyzjach zakupowych.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka, /DEC/ 5.06.2022