Od 1 lipca 2021 roku do Grupy Mlekovita przyłączą nowe organizacje: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kaliska Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka w Kaliszu. W ten sposób potentat na rynku przetworów mleczarski powiększy liczbę zakładów produkcyjnych skupionych pod szyldem Mlekovity do 22.
Dołączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kaliskiej Spółdzielczej Grupy Producentów Mleka w Kaliszu spowoduje zwiększenie potencjału rynkowego oraz przerobowego przyłączanych organizacji. Optymalizacja produkcji sprawi, że zakład w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie specjalizował się w produkcji galanterii: twarogów, masła, mozzarelli, śmietany i miksu tłuszczowego. Jednostka w Kaliszu zajmie się produkcją asortymentu serów twarogowych i śmietankowych, m.in.: twarogów sernikowych i piekarniczych, w tym twarogu sernikowego o 18-procentowej zawartości tłuszczu, mascarpone czy kanapkowych serków śmietankowych.
„Konsolidacja i koncentracja produkcji i przetwórstwa sprawia, że sektor mleczarski staje się coraz bardziej wyspecjalizowany. Sprzyja temu konsekwentna i przemyślana integracja. Ta właśnie przeprowadzana pozwali na dalsze harmonijne funkcjonowanie zakładów w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kaliszu, w tym zapewnienie odbioru surowca dotychczasowym producentom mleka.” – Komentuje Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. – „Zgodnie z realizowaną od wielu lat przez Grupą strategią dąży ona aby stać się przedsiębiorstwem globalnym. Stąd też strategicznie otwarcie na ekspansję, poprzez rozwój, w ramach zwiększania liczby spółdzielni w Grupie Mlekovita i stałe zaproszenie dla innych spółdzielni mleczarskich.” – Przekonuje Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.
Dokonania Grupy Mlekovita są naprawdę imponujące.” – Komentuje Sławomir Skowiński z Centrum Informacji. – „Aktualne powiększenie grupy o Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kaliskiej Spółdzielczej Grupy Producentów Mleka w Kaliszu wskazuje na atrakcyjność Grupy Mlekovita. Konsumentów powinno cieszyć, że Polska posiada tak silna markę, znaną praktycznie na całym świecie.” – Podsumowuje Sławomir Skowiński z Centrum Informacji.
W 2020 roku, pomimo zawirowań związanych z pandemią korona wirusa SARS-CoV-2, Grupa Mlekovita odnotowała nowy rekord – ponad 5.600.000.000 zł przychodu. Wartość eksportu wyniosła zaś 1.600.000.000 zł. Na ponad 180 liniach produkcyjnych codziennie przetwarzane jest 8.000.000 litrów najlepszego mleka, dostarczanego przez 15.000 polskich producentów żywności. Grupa Mlekovita konsekwentnie rozwija asortyment. Obecnie jest to już ponad 1.000 produktów mlecznych najwyższej jakości, znanych zarówno w Polsce jak i w 167 państwach.