Zakręć się pozytywnie!

 

 

 

W czasach pełnych konfliktów i problemów społecznych ludzie pozytywnie zakręceni są niezwykle potrzebni. To oni wywołują dodatkowe pokłady energii u innych osób będących flegmatykami, czy melancholikami. Pomagają dojrzeć pozytywne aspekty życia, nawet jeżeli wydaje się, że jest się w sytuacji beznadziejnej.

 

Warto zatem wykorzystać Dzień Pozytywnie Zakręconych i albo samemu spróbować ich postawy, albo skorzystać z obecności takich osób w życiu.

 

Zazwyczaj w gronie znajomych znajdzie się przynajmniej jedna czy dwie osoby, które optymistycznie podchodzą do życia. Wydaje się, że są beztroskie i nie poddają się, niezależnie od codziennych problemów. Takie osoby nie tylko zapewniają wesołe towarzystwo, ale i mogą pozytywnie nakręcić. Często wpadają na niekonwencjonalne pomysły. Przy tym wszystkich zarażają innych swoim humorem i zaskakują otwartością. Są także osoby pewne swoich możliwości i motywują innych do działań.

 

O osobach pozytywnie zakręconych można mówić także, gdy w pełni poświęcają się swojej pasji lub pracy. Mogą mówić o niej godzinami spotykając się z przyjaciółmi i poświęcają także wolny czas na realizację. Wtedy zazwyczaj praca jest dla nich przyjemnością, a nie obowiązkiem.

 

Osoby pozytywnie zakręcone to także takie, które nie boją się próbować czegoś pierwszy raz. Lubią również ekstremalne przeżycia typu bungee czy skok ze spadochronem i zachęcają także innych do spróbowania sił. Nie lubią nudy w codzienności i często zmieniają plan dnia.

 

Dzień Pozytywnie Zakręconych to międzynarodowe święto, przypadające na 17 sierpnia.

 

Reni Jusis – Zakręcona

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 17.08.2019