Jak motywować pracownika w czasie pandemii?

 

Pandemia, wywołana koronawirusem SARS-CoV-2 znacząco wpłynęła na zmianę podejścia do sytuacji pracodawców i pracowników. Benefity pozapłacowe, choć wciąż są istotnym czynnikiem zwiększającym satysfakcję pracowników, to zmieniła się ich forma. Miliony pracowników musiało zaakceptować tryb pracy zdalnej. Wartością, która zyskała na znaczeniu jest poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego.

 

Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr

 

Warto się zastanowić co obecnie motywuje pracowników? Czy podejście do benefitów pozapłacowych zmieniło się na zawsze? Jak teraz działy personalne i kadr, biura zarządzania ludźmi czy zarządzania kapitałem ludzkim troszczą się o dobrostan zatrudnionych i współpracowników? To pytania, na które są przedmiotem debaty „Jak motywować pracownika w czasie pandemii?” organizowanej przez Forum Pracodawca Godny Zaufania. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Instytutu Biznesu. Debata rozpocznie się w środę 17 listopada 2021 r. o 11:00. Będzie można obserwować poprzez transmisje na portalu społecznościowym facebook https://www.facebook.com/events/318585579714518/?active_tab=discussion

Organizatorzy zapowiadają możliwość zadawania pytań podczas transmisji.

 

Forum Pracodawca Godny Zaufania jest przedsięwzięciem, które zajmuje się popularyzacją odpowiedzialnego, zgodnego z normami Unii Europejskiej zarządzania kapitałem ludzkim. W ramach tego projektu, organizowany jest konkurs „Pracodawca Godny Zaufania”. Wyróżniane są przedsiębiorstwa i organizacje, które w zakresie polityki pracowniczej wdrażają interesujące i efektywne rozwiązania, uwzględniające rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. Kapitału Konkursu wyróżniania także dziennikarzy i publicystów, zajmujących się rozgłosem powyższych idei.

 

W 2021 roku prestiżowe nagrody w konkursie „Pracodawca Godny Zaufania” zostaną przyznane siedmiu kategoriach: „Programy stażowe”, „Wolontariat”, „Motywacja”, „Edukacja”, „Zdrowie”, „Bezpieczeństwo”, „Firma przyjazna niepełnosprawnym”. Organizatorzy przewidują też nagrodę specjalną Kapituły oraz nagrodę Dziennikarską dla publicystów i dziennikarzy najbardziej zaangażowanych w promocję pozytywnych rozwiązań polityki pracowniczej.

 

https://pracodawcagodnyzaufania.pl/konkurs/regulamin.html

 

W poprzednich edycjach konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” laureatami byli m. in.: Polski Koncern Naftowy Orlen, Jeronimo Martins (sieć sklepów Biedronka), Danone, Henkel, Mlekovita, PKO Bank Polski, Polkomtel (operator sieci komórkowej), Kapsch, Emitel, PWC, Benefit, Luxmed, Poczta Polska, Pelion, Compensa, Leroy Merlin, PKP Cargo, Mocate, PGE, Diaverum i Żabka Polska (sieć sklepów).

 

W ostatnich edycjach konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” inicjatywę patronatem honorowym objęło m. in.: Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

W skład Kapituły Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” wchodzą przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. Uczestnikami są: Krajowa Izba Gospodarcza, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Wyższa Szkołę Ekologii i Zarządzania oraz Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator społeczno-gospodarczego kongresu „Welconomy Forum in Toruń”). Partnerami merytorycznymi są Instytut Staszica i ogólnopolski panel badawczy „Ariadna”. Koordynatorem konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” jest agencja Impressarium.

 

„Pracodawca Godny Zaufania” w nowej odsłonie

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /DEC/12.11.2021