Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr

 

Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr to temat debata przygotowanej przez organizatorów konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, która odbędzie się we wtorek 26 października 20201 r. w godz. 12.00–13.30. Debata „Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr” zostanie przeprowadzona w formule online i będzie  transmitowana na żywo w Internecie, na fanpage Pracodawcy Godnego Zaufania, działającym na portalu społecznościowym facebook. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

 

Polska Moc Biznesu rusza w listopadzie

Wdrożenie założeń przemysłu 4.0 wiąże się z automatyzacją wielu procesów. Nie eliminuje jednak udziału człowieka. Ludzie nadal są potrzebni m.in. do inteligentnej kontroli i oceny raportów, generowanych przez systemy analityczne oraz do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych.

 

Pewne jest, że przemysł 4.0 doprowadzi do znaczących zmian w profilach zatrudniania. Z jednej strony konieczne będzie pozyskiwanie architektów do planowania rozwiązań czy też specjalistów od analizy danych i od systemów zapewniających bezpieczeństwo sieci. Z drugiej strony – zamiast pracowników przeznaczonych do wykonywania specjalizowanych, wąskich zadań – konieczne stanie się zatrudnienie osób potrafiących obsługiwać różne, często bardzo skomplikowane procesy i elementy systemu produkcyjnego, zależnie od bieżących potrzeb lub pojawiających się problemów.

 

Akademia Zarządzania i Rozwoju

 

Powyższe zagadnienie rodzi pytanie: „Jak podnieść kompetencje kadr, by móc sprawnie działać na tak dynamicznie zmieniającym się rynku?” To właśnie będą się starali się wyjaśnić przedstawiciele organizacji skupiających przedsiębiorców, instytucji eksperckich, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Instytutu Biznesu oraz przedstawiciele przedsiębiorców.

 

Konkurs o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa, która składa się z cyklu debat i Konkursu na najlepszych pracodawców. Nagrody dla przedsiębiorstw i organizacji, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania również związane z sytuacją wywołaną przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, zostaną wręczone jesienią. Jest to 11 edycja Konkursu. Rada Konkursu: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Agencja Impressarium – koordynator. W Kapitule Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” są, oprócz Rady Konkursu, przedstawiciele następujących podmiotów: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Instytut Biznesu, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Warsaw Enterprise Institute, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Centrum im. Adama Smitha.

 

„Pracodawca Godny Zaufania” w nowej odsłonie

 

Patronaty honorowe nad konkursem „Pracodawca Godny Zaufania” objęli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Biuro Rzecznika MŚP. Patronaty medialne to: agencja informacyjna ISBnews, tygodnik „Gazeta Polska”, „Super Biznes” – ekonomiczny dodatek do dziennika „Super Express”, „Dziennik Gazeta Prawna” oraz portale internetowe: RaportCSR.pl i Kurier365.pl

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / 22.10.2021

AI World
Gospodarka
Home
Opinie
Kultura