Jacek Janiszewski

Jacek Janiszewski: Hybrydowe Welconomy Forum in Toruń

 

Agencja Informacyjna: Czy już wiadomo kiedy odbędzie XXVIII Welconomy Forum in Toruń?

Jacek Janiszewski: Wszystko zależy od stanu pandemicznego.

Niemniej planujemy aby XXVIII kongres społeczno-ekonomiczny Welconomy Forum in Toruń roku odbył się w dnia 21-22 czerwca 2021 r.

Wydarzenie odbędzie się, podobnie jak w poprzednich latach w gościnnym Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki w Toruniu, które już doskonale sprawdziło się w 2020 roku również w zapewnieniu odpowiednich zabezpieczeń sanitarnych.

 

Co będzie głównym tematem XXVIII Welconomy Forum in Toruń?

Jacek Janiszewski: Tematem przewodnim kongresu społeczno-ekonomicznego Welconomy Forum in Toruń w 2021 roku będzie przyszłość gospodarcza Polski i świata w obliczu klęsk żywiołowych oraz Zielony Ład…. to wyzwanie dla Świata, Europy i Polski.

Jakie tematy będą na wokandzie XXVIII Welconomy Forum in Toruń?

Jacek Janiszewski: Jak zawsze na naszym kongresie społeczno-ekonomicznym Welconomy Forum in Toruń będzie około 40 tematów. Przyjadą wybitni goście z kraju i zagranicy w zależności od sytuacji epidemicznej.

Już mogę powiedzieć, że panele będą dotyczyły takich zagadnień jak sprawy zagraniczne, budownictwo, samorządność, służba zdrowia, kobiety w polityce, rolnictwo, edukacja, nauka, kultura, polityka, Unia Europejska, no i oczywiście sytuacja wywołana Covid-19 czyli po prostu nasze sprawy dotyczące 2021 roku.

 

 

Jakie zmiany w stosunku do wcześniejszych edycji Welconomy?

Jacek Janiszewski: Rok 2020 wiele nas nauczył. Zatem z pewnością XXVIII kongres społeczno-ekonomiczny będzie realizowany w trybie hybrydowym. Część moderatorów panelistów, przede wszystkim ci z poza Polski przyjadą do Torunia lub będą dostępni on-line. Przygotowujemy się do wzoru który dał nam sukces we wrześniu 2020. Moderatorzy, paneliści i goście w ograniczonej liczbie przyjeżdżają i debatują w Toruniu. Debaty są rejestrowane i udostępniane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zachęcamy, zapraszamy i czekamy.

Tym razem „ilość miejsc ograniczona”… to nie jest slogan. Rekomenduję szybką rezerwację miejsc.

 

 

Czy znani są już partnerzy XXVIII Welconomy Forum in Toruń 2021?

Jacek Janiszewski: Za wcześnie by o tym mówić.

Welconomy Forum in Toruń ma wielu sprawdzonych przez lata partnerów, którzy są z nami od lat.

Łatwo to sprawdzić zapoznając się ze stroną kongresu społeczno-gospodarczego w Internecie. Uczestnikami, ekspertami i panelistami jest również grupa osób, z którymi współpracowaliśmy z powodzeniem wielokrotnie. Jestem przekonany, że w 2021 roku będzie podobnie. Niezależnie od tego spodziewamy się nowych osób.

Więcej o Welconomy Forum in Toruń: Zbliża się Welconomy Forum in Toruń | Agencja Informacyjna (agencja-informacyjna.com)

 


Jacek Janiszewski jest absolwentem Wydziału Zootechniki Akademii  Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy i doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie socjologii.

Był Ministrem Rolnictwa w rządzie Jerzego Buska i posłem na Sejm, Rzeczpospolitej III kadencji. Prowadzi wykłady na uczelniach wyższych, m.in. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jest założycielem i przewodniczącym rady programowej Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”. Od 1994 organizuje jeden z największych kongresów społeczno-gospodarczych w Polsce, odbywającego się początkowo w Międzyzdrojach i Ciechocinku, a następnie w Toruniu pod nazwą Welconomy Forum in Toruń. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2015 otrzymał Perłę Honorową Polskiej Gospodarki (w kategorii gospodarka), a w 2018 roku został wyróżniony tytułem Ambasador Gospodarki przez Instytut Biznesu.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna/ DEC/ Wywiady/ 27.12.2020