Czat Oriflame Rosja Moskwa

Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja: sprawdziliśmy co piszą od 2022 r.

Agencja Informacyjna: Jakie wnioski przynosi lektura strony grupy “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja”? Polski oddział Oriflame wciąż nie odpowiada na nasze pytania dotyczące działalności koncernu w Rosji.


Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja. Bez przerwy

Jak wyrazić swoją miłość? Podziel się tym, co przynosi Ci radość i dobrobyt!” czytamy we wpisie z 20 marca 2024 r. na stronie grupy “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja” Бьюти чат Oriflame. Москва- Котельники. Россия. (link aktywny). Rosyjskojęzyczna grupa jest prowadzona z ogromnym zaangażowaniem – czasem pojawia się kilka wpisów dziennie. Niemal wszystkie wpisy odnoszą się do oferty Oriflame, prezentują promocje a także testy kosmetyków Oriflame, które są prowadzone przez Rosjanki – konsumentki, konsultantki i wizażystki, które podpisane są jako pracownicy Oriflame w Rosji.

Przeglądając “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja” znajdziemy oferty produktów, które są sprzedawane również w innych częściach Europy. Nieprzerwanie, przez ostatnie dwa lata na stronie prowadzone są działania promocyjne kierujące również na stronę oficjalną Oriflame.ru, o której funkcjonowaniu pisaliśmy już wcześniej. Na stronie grupy nie ma komunikatów o braku dostępności jakiego produktów, trudnościach z dostawami, problemach, niedostępności katalogu czy strony Oriflame.ru wynikających z zawieszenia działalności przez koncern Oriflame w Rosji.

Oriflame oświadczenie
Oświadczenie Oriflame z dn. 23 marca 2022 r.

23 marca 2022, Polska. Komunikat Oriflame o dalszym zawieszeniu działalności

23 marca 2022 r. koncern wydał przecież komunikat, w którym stwierdził, że:

“W związku z działaniami wojsk rosyjskich w Ukrainie Oriflame drastycznie ogranicza i zawiesza działalność na terenie Rosji. Z tego powodu Oriflame:

  • wstrzymał eksport wszystkich produktów wytwarzanych w fabryce w Rosji z pierwszym dniem wojny,
  • wstrzymał import produktów Oriflame, które wytwarzane są w innych krajach, na rynek rosyjski,
  • zawiesił wszelkie inwestycjedziałania marketingowe i sprzedażowe oraz szkolenia  i organizację jakichkolwiek wydarzeń na terenie Federacji Rosyjskiej.

Jako firma Oriflame jest w pełni gotowe do poniesienia wszelkich konsekwencji ekonomicznych tak szerokiego ograniczenia działalności w geście solidarności z Ukrainą.”

Oriflame nie odpowiada na nasze pytania związane z realizacją tego oświadczenia.

Wpis z 29 marca 2022 r.

29 marca 2022 r. Rosja. Wiosna nasza

Tego ograniczenia, wstrzymania i zawieszenia działalności zapowiedzianej w komunikacji trudno dopatrzeć się na blogu “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja”.:

Ta wiosna będzie ci się wydawać znacznie cieplejsza i przyjemniejsza, jeśli skupisz się na najważniejszym – sobie samej!” – mówi nam wpis z 29 marca 2022 r. i zachęca do zakupów na Oriflame.ru.

Wpis z 7 kwietnia 2022 r..

7 kwietnia 2022 r. strona grupy “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja” proponuje m. in. ekskluzywne oferty on-line.

Wpis z 17 maja 2022 r.

17 maja 2022 r. Rosja. Gotowi na start nowego katalogu?

17 maja 2022 r na grupie pojawiło się pytanie “Czy jesteście gotowi na start nowego katalogu?” Przy pytaniu pojawia się emotikona rakiety, która w tym czasie na Ukrainie nie kojarzy się z “bombową promocją”, ale śmiercią i nieustannym zagrożeniem.

17 maja 2022 r. Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka poinformowało, że od rozpoczęcia wojny Rosji z Ukrainą 24 lutego zginęło 3668 cywilów, a 3896 zostało rannych. “Rzeczywiste liczby są znacznie wyższe, ponieważ informacje z niektórych miejsc, w których toczyły się intensywne walki, są opóźnione, a wiele raportów wciąż czeka na potwierdzenie” – czytamy w oświadczeniu Biura. Według danych ONZ zginęło 1353 mężczyzn, 897 kobiet, 94 chłopców i 82 dziewczynki, a płeć niektórych dzieci i dorosłych nie została jeszcze ustalona. Wśród 3896 rannych było 100 chłopców i 91 dziewcząt oraz 167 dzieci, których płeć nie została jeszcze ustalona.

“Krasota i Zdarowie”: Oriflame pozostała w Rosji i wspiera Rosjan tworząc miejsca pracy

Na stronie grupy “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja” również pojawił się komunikat Oriflame, ale o zupełnie innymi wydźwięku. 12 marca 2022 r. mamy post udostępniony ze strony “Krasota i Zdarowie ” (Uroda i Zdrowie) link tutaj w którym czytamy entuzjastyczne słowa:

Szwedzka Oriflame pozostała w Rosji i wspiera Rosjan tworząc miejsca pracy. W obliczu masowego odejścia zagranicznych firm z rynku rosyjskiego w obawie przed globalnymi sankcjami nałożonymi na Rosję w marcu 2022 roku, uwielbiana przez wielu Rosjan szwedzka marka kosmetyczna Oriflame Cosmetics, nie tylko pozostała w Rosji, ale także zintensyfikowała wysiłki na rzecz utworzenia nowych miejsc pracy w swojej fabryce pod Moskwą i w rosyjskim sklepie internetowym, wspierając w ten sposób Rosjan w tym trudnym okresie” – czytamy w poście.

Ten entuzjastyczny ton wybrzmiał również w wypowiedzi rosyjskiej konsultantki Mariny, która stwierdziła: – Jestem dumna z tego że po rozpoczęciu SVO ( Specjalna Operacja Wojskowa – używane w Rosji oficjalne określenie wojny na Ukrainie – przyp. red.) nasza firma nie wycofała się z Rosji ale także wspiera naszą ekonomię. A co najważniejsze naszą sprawę – mówi Marina. Więcej o rozmowie z Mariną pisaliśmy tutaj

“Krasota i Zdarowie”: Codziennie około 1 miliona 200 tysięcy zamówień klientów

Post “Krasota i Zdrowie” udostępniony przez “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja” zapewnia o dalszym zaangażowaniu koncernu w działalność w Federacji Rosyjskiej: “Oriflame rozwija obecnie własną produkcję w Rosji – jest to ultranowoczesny, przyjazny dla środowiska zakład zlokalizowany w Nogińsku (pod Moskwą), w którego utworzenie firma zainwestowała 150 milionów euro. Działka, na której powstaje zakład, jest własnością Oriflame, a jej łączna powierzchnia wynosi 26 hektarów. Produkcja jest w 100% neutralna dla klimatu. Codziennie do fabryki Oriflame pod Moskwą wysyłanych jest około 1 miliona 200 tysięcy zamówień klientów. Firma posiada własną logistykę.” – czytamy we wpisie “Krasota i Zdarowie”, który powołuje się na oficjalne komunikaty Oriflame w Rosji.

Strona “Krasota i Zdrowie” dodaje, że koncern działa w Rosji jako Oriflame Cosmetics LLC i prowadzi swoją działalność zgodnie z rosyjskim ustawodawstwem(!). Oficjalne dochody w rosyjskiej spółki za rok 2020 według strony wyniosły 15,7 mld rubli, czyli o 442,7 mln rubli więcej niż w roku 2019.

Z kolei rosyjska Agencja Interfax podała, że według wyników z 2022 r. przychody rosyjskiej struktury Oriflame spadły o 16%, do 12,64 mld rubli ale zysk brutto wzrósł o 11,5% i wyniósł 6,71 mld rubli. W roku 2022 firma wykazała zysk netto w wysokości 954 mln rubli w stosunku do straty w 2021 r.

Wpis z 19 maja 2022 r.

19 maja 2022 r. Rosja. Szczęśliwego Dnia Pioniera!

Gratulujemy każdemu, kto był kiedyś pionierem. Mimo, że nie ma już ani Związku Radzieckiego, ani tych lat. Towarzysze, byliście przykładem dla wszystkich. Nie ma już na świecie takich ludzi jak wy. Szczęśliwego Dnia Pioniera. 100 lat!” – życzyła 19 maja 2022 r. strona grupy “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja” wyrażając żal za czasem, kiedy kosmetyki Oriflame z pewnością nie były dostępne w Rosji. Politycznie jednak wszystko się zgadza. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin nazwał rozpad Związku Radzieckiego “największą katastrofą geopolityczną XX wieku”.

26 lutego 2022 r. Rosja. Szwedzkie kosmetyki dobre na wszystko

Warto przytoczyć jeszcze wpis z 26 lutego 2022 r. – czyli powstały dwa dni po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jednocześnie pierwszy wpis w powstały w czasie toczącej się pełnoskalowej wojny. We wpisie nie ma informacji o rosyjskiej Specjalnej Operacji Wojskowej, ale kontekst jest oczywisty:

Czasami nie jest łatwo się zrelaksować, ale trzeba umieć radzić sobie z różnymi trudnościami i niepokojącymi wiadomościami. W komentarzach przygotujmy listę wskazówek: jak sobie radzić z niepokojącymi myślami? Zapisz swoją radę poniżej.
🕊️
Oto nasze wskazówki:

Weź relaksującą kąpiel. Skorzystaj ze Szwedzkiego Spa, aby uspokoić myśli i głęboko nawilżyć skórę. – czytamy we wpisie z 26 lutego 2022 r. na stronie grupy “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja”.

Strona grupy “Biuti Czat Oriflame. Moskwa-Kotelniki. Rosja” to jedna z bardzo wielu przestrzeni w rosyjskim internecie w którym aktywni są rosyjscy sprzedawcy Oriflame i prowadzony jest marketing wokół strony Oriflame.ru.

Epilog: 1000 najlepszych sprzedawców

Rosyjscy konsultanci Oriflame świętują sukcesy sprzedażowe w markowym, zachodnim hotelu – oto wideo z wydarzenia “Top 1000 najlepszych sprzedawców Oriflame w Rosji”:

“To po prostu niewiarygodne, magia!”

“Nie mogę dojść do siebie, to jest coś niezwykłego!”

“Wydaje mi się, że to nie dzieje się naprawdę, ale uwielbiamy nasze spotkania i tutaj jest naprawdę świetnie”

“Oczywiście, każdy dzień z Oriflame to pewnego rodzaju bajka – kiedy wchodzisz do pokoju, zawsze znajdziesz coś interesującego, potem idziesz do sali, wieczorem jest impreza, ale najciekawsze dzieje się poza kamerą!”

“W pokoju to po prostu coś niesamowitego. Jesteśmy w pełnym zachwycie. Atmosfera wśród top 1000 jest po prostu oszałamiająca!”.

Te wszystkie wypowiedzi dotyczące Oriflame w Rosji znajdziecie Państwo w oryginale (po rosyjsku) na tym filmie. Kanał You Tube “Oriflame Russia” ma 141 tysięcy subskrybentów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji o tematyce ESG, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI World /TRS/ 21.03.2023