Wsparcie w rodzicielstwie – nowe Kluby Mam

 

 

„Tworzenie przestrzeni przyjaznych rodzicom, wsparcie w rodzicielstwie a aktywność społeczna i zawodowa – nowe Kluby Mam to temat debaty i konferencji organizowanej przez Fundacja dla Rodziny. Wydarzenie odbędzie się w środę, 14 czerwca 2023 r., o godz. 9.00, w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50, w Warszawie.

Sudeckie Forum Inicjatyw

Dyskusji „Tworzenie przestrzeni przyjaznych rodzicom, wsparcie w rodzicielstwie a aktywność społeczna i zawodowa – nowe Kluby Mam” będzie poświęcona tworzeniu przestrzeni przyjaznych rodzicom. W debacie udział wezmą: Barbara Socha – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej, Dorota Bojemska – Przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Justyna Kubicz – Prezes Fundacji dla Rodziny, nauczyciel, animatorka warsztatów, Agnieszka Stefaniu – blogerka, Family Fun by Mum, mentorka, animatorka programów dla rodziców, Korina Bulenda – coach, doradca zawodowy, trener, animatorka programów dla kobiet, Aleksandra Ciejek – aktorka, prezenterka, coach i Blanka Brzozowska – specjalista do spraw komunikacji, szkoleniowiec i animator.

W trakcie debaty „Tworzenie przestrzeni przyjaznych rodzicom, wsparcie w rodzicielstwie a aktywność społeczna i zawodowa – nowe Kluby Mam” zostanie przedstawiony projekt Fundacji dla Rodziny, mający na celu powołanie Klubów Mam. Do projektu zostaną zaproszone aktywne osoby, które będą zainteresowane prowadzeniem nowych klubów rodzicielskich na terenie całej Polski.

Rekomendacje ekspertów II Kongresu ESG w obliczu zagrożeń

W debacie „Tworzenie przestrzeni przyjaznych rodzicom, wsparcie w rodzicielstwie a aktywność społeczna i zawodowa – nowe Kluby Mam” ma być poruszonych wiele tematów związanych z rodzicielstwem m.in.: praca na rzecz rodziny jako wymierna wartość dla państwa, tworzenie warunków i wsparcie dla rodziców, aby ułatwić organizowanie przestrzeni aktywnej współpracy pomiędzy rodzinami, rodzicielstwo a aktywność społeczna, zwłaszcza w kontekście rodzin wielodzietnych, kluby rodziców, jako miejsce lokalnej aktywności społecznej i rozwój osobisty w trakcie rodzicielstwa.

Rodzina jest najważniejszą, podstawową komórką społeczną.” – Przypomina Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów. – „Może wydaje się to banałem, jednak są tacy, którzy zastanawiają się jak to zmienić. Jak na szczęście wszystkie tego typy próby kończą się fiaskiem. Dziś jednak rodzinie zagraża ją zmiany cywilizacyjne, nawet tak niby niewinne jak portale nazywane społecznościowymi. Generalnie obserwuje się rozpad wielu modeli rodziny. Dezintegracja rodzin zagraża całemu życiu społecznemu. Rodzina to, przeważnie, najlepsza grupa wsparcia, najlepsze miejsce wychowawcze nowych pokoleń i filar rozwoju gospodarczego. Należy o tym pamiętać. Dlatego też tak ważne jest wspieranie rodzin.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów.

Obiektyw Gospodarczy dla Instytutu Biznesu

Fundacja dla Rodziny powstała w 2017 r. Celem organizacji jest pomoc we wzmacnianiu relacji w rodzinach i tworzenie środowiska i miejsca wzrostu dla ojców, matek, małżonków, rodziców. Fundacja dla Rodziny zajmuje się budowaniem przestrzeni i dostarczaniem skutecznych metod, która wzmacniają relacje w rodzinach, opartych na wartościach chrześcijańskich.

Fundacja dla Rodziny organizuje wyjazdy wakacyjne, warsztaty, kursy, biwaki. Współpracuje z osobami żyjącymi zasadami, których nauczają. W planach jest stworzenie domu formacyjno-warsztatowego dla rodzin. Pomysłodawcą, założycielem i prezesem zarządu Fundacji dla Rodziny jest Andrzej Cwynar. Wiceprezesami organizacji są Roksana Cwynar i Ewa Borzęcka

Agencja Informacyjna, gospodarka, /DEC/ 11.06.2023