Stephane Kasriel: Meta rezygnuje z NFT

W całej korporacji Meta, uważnie przyglądamy się temu, co jest dla nas priorytetem, aby na tym się skupić. Na razie likwidujemy cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (NFT). Chcemy skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i przedsiębiorstw.

Paweł Pliszka: Sztuczna inteligencja dokonuje przewartościowań

Po pierwsze, wielkie podziękowania dla partnerów, którzy dołączyli do nas w tej podróży i wykonują świetną robotę w dynamicznym otoczeniu. Jesteśmy dumni z relacji, które zbudowaliśmy. Czekamy na wsparcie wielu twórców cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, którzy nadal korzystają z Instagrama i Facebooka, aby usprawnić swoją pracę.

Dowiedzieliśmy się mnóstwa rzeczy. Będziemy mogli zastosować je w produktach, które nadal tworzymy, aby wspierać twórców, ludzi i przedsiębiorstwa w naszych aplikacjach. Zarówno dzisiaj, jak i w metaverse.

Pozwólcie, że wyjaśnię. Stwarzanie twórcom i przedsiębiorstwom okazji do łączenia się z fanami i zarabiania pozostaje priorytetem. My skupimy się na obszarach, w których możemy wywrzeć wpływ na dużą skalę, takich jak przesyłanie wiadomości i zarabianie na Reels.

Tajemnice algorytmów bankowych pozwalają przewidzieć rozwód

Będziemy nadal inwestować w narzędzia fintech, których ludzie i przedsiębiorstwa będą potrzebować w przyszłości. Usprawniamy płatności za pomocą Meta Pay, ułatwiając realizację transakcji i wypłaty oraz inwestując w płatności za pośrednictwem wiadomości w Meta.

Stephane Kasriel jest dyrektorem działu handlu i technologii finansowych w Meta.

Meta Platforms, Inc., Meta (w latach 2004–2021 Facebook, Inc., początkowo TheFacebook, Inc.) – amerykański konglomerat technologiczny z siedzibą w Menlo Park w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2004 roku przez Marka Zuckerberga wraz z Eduardem Saverinem, Andrew McCollumem, Dustinem Moskovitzem i Chrisem Hughesem pierwotnie jaka TheFacebook.com, późniejszy Facebook, popularny serwis społecznościowy. Korporacja jest zaliczana do tzw. wielkiej piątki przedsiębiorstw informatycznych razem z Google, Apple, Amazon i Microsoft. Meta, poza swoją platformą społecznościową, oferuje także Facebook Messenger, Facebook Watch i Meta Portal. Meta zakupiła także Instagram, WhatsApp, Oculus, Giphy i Mapillary oraz jest w posiadaniu 9,99 proc. akcji Jio Platforms.

NFT – niewymienialny niezamienny token (ang. non-fungible token) – unikatowa, cyfrowa jednostka danych oparta na architekturze blockchain (przechowywane w łańcuchu bloków), którą użytkownicy protokołu mogą między sobą handlować, reprezentująca szeroką gamę przedmiotów materialnych i niematerialnych, takich jak kolekcjonerskie karty sportowe, wirtualne nieruchomości lub wirtualne dzieła sztuki. NFT szczególną popularność zyskały w 2021 roku i to wtedy płatność nimi była przez niektórych uznawana za ekwiwalent równy bardziej tradycyjnym formom płatności.

Bartosz Tomczyk: Jak będą wyglądać banki nowej generacji?

Stephane Kasriel jest dyrektorem działu handlu i technologii finansowych w Meta. Nadzoruje całość działań związanych z handlem i technologią finansową w technologiach i na platformach Meta, w tym Web3 i blockchain. W 2020 roku dołączył do Meta, wtedy znanej jako Facebook, i objął stanowisko wiceprezesa ds. płatności.

Wcześniej Stephane Kasriel był prezesem spółki Upwork, którą w 2018 roku wprowadzał na giełdę papierów wartościowych. Zanim został dyrektorem generalnym, kierował zespołami inżynierów i specjalistów ds. produktów. Jako jeden z pierwszych pracowników PayPal , Stephane Kasriel pełnił funkcję dyrektora globalnego ds. rozwoju biznesu mobilnego, dyrektora globalnego ds. produktów konsumenckich oraz dyrektora zarządzającego PayPal France. Pełnił również funkcje kierownicze w Fireclick i Zong oraz był założycielem Fireclick.

Liczby mówią: Amerykanie o sztucznej inteligencji

Stephane Kasriel odegrał kluczową rolę w działalności kilku organizacji, w tym Światowego Forum Ekonomicznego i Komisji ds. Przyszłości Pracy w biurze gubernatora Kalifornii. Ukończył studia MBA w INSEAD, posiada również tytuł magistra informatyki uzyskany na Uniwersytecie Stanforda oraz licencjata uzyskany w Ecole Polytechnique we Francji.

Agencja Informacyjna, gospodarka, /KAM/ 5.03.2023