Nowe centrum logistyczne pod Warszawą zatrudni ponad 600 osób

 

Żabka Polska otwiera nowego centrum logistycznego w Małopolu k. Radzymina pod Warszawą. Ma to być jedno z największych i najbardziej innowacyjnych centrów logistycznych w Europie. Nowy obiekt ma powierzchnię ok. 60.000 m2. Jego otwarcie zaplanowano w drugim kwartale 2023 r.

Żabka Nano – na największych targach na świecie w Nowym Jorku

W nowym centrum logistycznym Żabka Polska, w Małopolu, k. Radzymina, pod Warszawą, zostanie zatrudnionych ponad 600 pracowników. Do tej pory zrekrutowano już około 200 osób. Obecnie uczestniczą one w uruchamianiu obszarów magazynowych. Teraz ruszył kolejny etap rekrutacji pracowników.

„Stale powtarzam, że nowoczesna i zautomatyzowana logistyka to gwarancja najwyższej jakości, a także szybkiej i efektywnej obsługi dostaw, dla franczyzobiorców, prowadzących sklepy sieci Żabka. Ta idea towarzyszyła Żabka Polska przy opracowywaniu rozwiązań w swoim nowym centrum logistycznym w Małopolu, k. Radzymina, pod Warszawą.” – Przypomina Katarzyna Słabowska – dyrektor departamentu logistyki w Żabka Polska. – „Aby obiekt działał prawidłowo i spełniał należycie swoje zadania, konieczna jest przede wszystkim wykwalifikowana i współpracująca załoga. Dlatego też Żabka Polska teraz zaprasza wszystkich zainteresowanych do dołączenia do zespołu swojego nowego centrum logistycznego w Małopolu, k. Radzymina, pod Warszawą. Spółka gwarantuje stabilne i konkurencyjne warunki pracy, dobrą atmosferę, możliwość rozwoju i uczestniczenia w budowaniu widocznego sukcesu rynkowego Żabki. Praca w tak nowoczesnym obiekcie, dla tak bardzo innowacyjnego przedsiębiorstwa, jest szansą na to, sprawdzenie swoich umiejętności, kompetencji i potencjału.” – Uważa Katarzyna Słabowska – dyrektor departamentu logistyki w Żabka Polska.

Żabka: „Wygodnie i Odpowiedzialnie”

W nowym centrum logistycznym w Małopolu, k. Radzymina, pod Warszawą, łącznie będzie utworzonych ponad 600 nowych stanowisk pracy. Ponad 200 osób zatrudnionych będzie bezpośrednio przez Żabkę oraz 400 we współpracujących ze spółką przedsiębiorstwach. Do tej pory zrekrutowano już ok. 140 pracowników i 50 współpracowników, którzy uczestniczą w uruchamianiu obszarów magazynowych. Teraz trwa rekrutacja głównie automatyków, operatorów utrzymania ruchu, mechaników, magazynierów oraz operatorów wózków widłowych, a także pracowników kadry kierowniczej – koordynatorów zmian i kierownika obszaru realizacji wysyłki.

Pracownicy Żabka Polska mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym umowę o pracę, bez okresu próbnego, konkurencyjne wynagrodzenie, korzystny system premiowy oraz dodatek transportowy na dojazd do pracy. Mogą również korzystać z szerokiego wachlarza szkoleń, podnoszących kompetencje oraz dodatkowych benefitów w postaci prywatnej opieki medycznej, kart sportowych, ubezpieczenia na życie czy świątecznych upominków. W centrum logistycznym Żabka Polska w Małopolu, k. Radzymina, pod Warszawą, do dyspozycji zatrudnionych oraz dostawców uruchomiona będzie również kantyna, serwująca ciepłe posiłki.

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”

Centrum logistyczne Żabka Polska w Małopolu, k. Radzymina, pod Warszawą, ma ok. 60 000 m2 powierzchni. Wybudowany obiekt jest projektem BTS, czyli przygotowywanym zgodnie z indywidualnymi potrzebami sieci spółki i optymalizującym wszystkie jej operacje logistyczne. Oprócz tzw. części „suchej”, zaplanowano także automatyczny magazyn wysokiego składowania tzw. High-Bay o wysokości blisko 40 metrów, komory chłodni i mroźni, w pięciu różnych strefach temperaturowych oraz część biurową.

Centrum logistyczne Żabka Polska w Małopolu, k. Radzymina, pod Warszawą, jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania automatyczne, które przyspieszą obsługę logistyczną sklepów i podniosą jakość obsługi dla franczyzobiorców oraz będą minimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Obiekt będzie w 100 proc. zasilany energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł energii. Nowy centralny magazyn Żabka Polska będzie zaopatrywać 3.500 sklepów sieci. W projekcie uwzględniono również możliwość rozbudowy magazynu i automatyki, co pozwoli na zwiększenie obsługi do 5.000 placówek. Do 70 proc. wysyłek będzie skompletowanych i spaletyzowanych przy wykorzystaniu automatyki magazynowej.

Modern convenience stało się trwałym trendem

Żabka jest największą siecią handlową w Polsce pod względem liczby sklepów. Logistyka spółki to rozproszona sieć dystrybucji, składająca się z 8 centrów logistycznych oraz 19 terminali przeładunkowych. Dostawy do placówek sieci realizowane są w całej Polsce, przez 6 dni w tygodniu. Ponad 80 proc. sklepów obsługiwanych jest logistycznie co drugi dzień.

Żabka to sieć niewielkich sklepów spożywczych (typu convenience), działających w Polsce, na zasadzie franczyzy, utworzona w 1998 roku.. W lutym 2017 roku właścicielem sieci Żabka zostało CVC Capital Partners – jedno z największych przedsiębiorstw private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie. Sieć sklepów Żabka – liczy ponad 9.100 placówek, prowadzonych przez około 7.500 franczyzobiorców. Szacuje się, że oferty korzysta ponad 16.500.000 konsumentów w Polsce, którzy mieszka nie dalej, niż 500 m od najbliższej Żabki.

Agencja Informacyjna, gospodarka, /KAM/ 14.03.2023