XI edycja Forum Promocji Turystycznej

 

 

XI edycja Forum Promocji Turystycznej odbędzie się w środę 12 października 2022 r. na Terminalu Portu Lotniczego Warszawa-Radom, organizowanego przez redakcję portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

 

Kadry z Polski i… nie tylko po raz piąty

 

XI edycja Forum Promocji Turystycznej odbędzie się w wyjątkowym miejscu, wzbudzającym ciekawość i emocje – Terminalu Terminalu Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976, które rozpoczęcie działalności zaplanowano wiosną 2023 roku.

 

Turystyka – po dwóch latach pandemii COVID-19 i pół roku wojny na Ukrainie, rozpętanej przez wojskową napaść przez Federację Rosyjską – zaczęła się powoli odradzać. Należy pamiętać, że od pierwszego dnia brutalnej agresji Rosji na Ukrainę branża turystyczna w Polsce pospieszyła z pomocą uchodźcom i potrzebującym Ukraińcom. Hotele udzielały noclegów, transportowcy przewozili ludzi z granicy i zza granicy, wozili lekarstwa i żywność. Biura podróży zamieniły się w punkty informacyjne i punkty zbierania materiałów pierwszej potrzeby.

 

„Gdy rozpoczął się sezon wakacyjny 2022 r., a administracja na różnych szczeblach częściowo zdjęła z barków branży opiekę nad uchodźcami, wróciliśmy do normalnej pracy i do zarabiania pieniędzy.” – Wyjaśniają eksperci z branży turystycznej. Jednak przyszłość tego sektora gospodarki jest niepewna. Nie wiadomo, jak na zmieniające się warunki makroekonomiczne zareagują klienci biur podróży, hoteli, restauracji, pasażerowie linii lotniczych. Chodzi przede wszystkim o galopującą inflację, wahania kursów walut , drastycznie rosnące ceny żywności, energii i paliw. Strategie z długoletnich zmienione zostały na krótkoterminowe. Wszyscy w branży turystycznej jednak dążą do jednego celu, jakim jest rozwój turystyki.

 

Plon IX Forum Promocji Turystycznej

 

O tym, w jakim kierunku rozwijać się będzie turystyka, ale i o najlepszych sposobach na uczynienie tego rozwoju dynamicznym oraz zrównoważonym, rozmawiać będą uczestnicy XI Forum Promocji Turystycznej. Tematami przewodnimi Forum będą: restart turystyki w praktyce, nowe spojrzenie na promocję turystyki, turystyka masowa a strategia i wizerunek.

 

W trzech sesjach eksperci będą rozmawiać m.in. następujące tematy: „Jak rozszerzyć sezon turystyczny?”; „Czy potrafimy współdziałać tylko w czasie kryzysu? Jak wygląda współpraca między izbami i stowarzyszeniami turystycznymi”; „Co zamiast targów turystycznych? Czy duże imprezy promocyjne są jeszcze potrzebne?”; „Wakacje z duchami, czyli zamek zamkowi nierówny – jak promują się historyczne obiekty w Polsce?”, „Jak turystyka może skorzystać z dorobku polskich archeologów?”; „Elastyczność w zarządzaniu dużym organizatorem turystyki”; „Dokąd zmierza Polski Holding Hotelowy”; „Jak planować strategię dla ruchu lotniczego w Polsce?”; „Lotnisko Warszawa-Radom – potencjał, szanse i wyzwania”.

 

Wśród 35 zaproszonych do udziału w debatach i prezentacji ekspertów XI Forum Promocji Turystycznej, są m.in. Mariela Modeva – wiceminister turystyki Republiki Bułgarii, Jan Herget – dyrektor zarządzający Czech Tourism, Doros Georgiades z Ministerstwo Turystyki Republiki Cypryjskiej, Marcin Horała – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczpospolitej Polskiej, Stanisław Wojtera – prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, Michał Fijoł – wiceprezes PLL LOT, Gheorghe Marian Cristescu – prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Piotr Henicz – wiceprezes Itaka, Piotr Burwicz – członek zarządu Rainbow, Semir Hamouda – dyrektor generalny Sun & Fun Holidays, Andrzej Kobielski – członek zarządu Enter Air, Alpaslan Ünsal – przedstawiciel handlowy Corendon Airlines na Polskę, Grzegorz Tuszyński – dyrektor Lotniska Warszawa-Radom, Radosław Włoszek – prezes zarządu Kraków Airport, wiceprezydenci Kielc i Radomia, szefowie najważniejszych izb i organizacji samorządu turystycznego.

 

Studia Promocja turystyki 2.0

 

Forum Promocji Turystycznej jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Jedenasta edycji wydarzenia odbędzie się w zupełnie nowym obiekcie. Każdy z uczestników będzie miał jedyną okazję, żeby zobaczyć, jak lotnisko, jeszcze nie obsługujące pasażerów, pełni funkcję obiektu konferencyjnego. Forum Promocji Turystycznej jest odpowiedzią na potrzebę profesjonalizacji narzędzi promocji w polskiej turystyce, integracji środowiska i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami całego rynku turystycznego. Odbywa się ono cyklicznie od 2016 roku, a dotychczas w dziesięciu edycjach wzięło udział blisko 500 znawców z zakresu szeroko rozumianej branży turystycznej. W poprzedniej, jubileuszowej edycji uczestniczyło ponad 40 ekspertów z Polski i zagranicy.

 

Współorganizatorami Forum są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Lotnisko Warszawa-Radom. Złotymi Partnerami są: Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Województwo Podkarpackie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne Bułgarii.

 

Partnerami są: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki – IGTO, Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada”, MerlinX, Tourist Polska, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki, Sykon.pl, UNIQA, Polski Holding Hotelowy, Miasto Radom. Patronem Honorowym jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Patronami są: Agencja Informacyjna, AM Art Media Agencja PR, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Pracodawcagodnyzaufania.pl oraz portal RaportCSR.pl.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka, /DEC/ 10.10.2022