Kadry z Polski i… nie tylko po raz piąty

 

Mówi się, że jedno zdjęcie to więcej niż 1.000 słów. To ile słów może zastąpić film, zwłaszcza film turystyczny? Na to pytanie może odpowiedzieć piąta edycja konkursu „Kadry z Polski i… nie tylko”, który jest organizowany przez portal internetowy WaszaTurystyka.pl.

 

Studia Promocja turystyki 2.0

 

Po dwóch bardzo trudnych latach dla całej branży turystycznej, spowodowanych skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, promowanie kierunków, produktów turystycznych, krajów za pomocą spotów reklamowych, filmów staje się znowu ważne. Warto wszak przypomnieć o miejscach, które tak chętnie były odwiedzane jeszcze przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz pokazać zupełnie nowe zakątki.

 

Organizatorzy konkursu „Kadry z Polski i… nie tylko” spodziewają się, że podobnie jak w poprzednich edycjach, zgłoszonych zostanie wiele wspaniałych filmów promocyjnych – profesjonalnych i amatorskich, stworzonych przez organizacje, samorządy, przedsiębiorstwa i osoby prywatnie.

 

Podobnie, jak we wcześniejszych edycjach konkursu „Kadry z Polski i… nie tylko”, celem jest wspieranie inicjatyw promocyjnych, które wyróżniają się jakością techniczną, zachęcają do odwiedzenia danego miejsca czy regionu, mają atrakcyjną formę i klarowną treść. W ocenie jury brana będzie pod uwagę pomysłowość, innowacyjność oraz jakość przekazywanych treści.

 

Optymiści łącznie się!

 

Filmowcy już mogą nadsyłać swoje prace. Będą one oceniane w w trzech kategoriach: dwóch dotyczących regionów i miast Polski, jednej – spotów promujących inne kraje. Wyniki zostaną ogłoszone podczas XI Forum Promocji Turystycznej, 12 października 2022 r. w terminalu Lotniska Warszawa-Radom.

 

Forum Promocji Turystycznej jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Jedenasta edycji wydarzenia odbędzie się w zupełnie nowym obiekcie. Każdy z uczestników będzie miał jedyną okazję, żeby zobaczyć, jak lotnisko, jeszcze nie obsługujące pasażerów, pełni funkcję obiektu konferencyjnego. Forum Promocji Turystycznej jest odpowiedzią na potrzebę profesjonalizacji narzędzi promocji w polskiej turystyce, integracji środowiska i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami całego rynku turystycznego. Odbywa się ono cyklicznie od 2016 roku, a dotychczas w dziesięciu edycjach wzięło udział blisko 500 znawców z zakresu szeroko rozumianej branży turystycznej. W poprzedniej, jubileuszowej edycji uczestniczyło ponad 40 ekspertów z Polski i zagranicy.

 

Filmy zakwalifikowane do konkursu głównego oceniane będą przez powołane jury w następujących kategoriach:

 

  1. Mój region najpiękniejszy – długość filmu 180–300 sekund, obraz ma promować turystyczne walory regionu lub miejscowości, technika – dowolna, format pliku: mp4, avi, jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

 

  1. Smaczek regionu – długość filmu 60–180 sekund, obraz ma promować miejsca, obiekty, szlaki turystyczne, produkt turystyczny itp., technika – dowolna, format pliku: mp4, avi, jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

 

  1. Świat jest piękny – długość filmu 180–300 sekund, film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości poza Polską, technika – dowolna, format pliku: mp4, avi, jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

 

Turystyka a środowisko

 

Filmy na piaty konkurs „Kadry z Polski i… nie tylko” można zgłaszać do 23 września 2022 roku za pomocą formularza, dostępnego na stronie internetowej Forum Promocji Turystycznej. https://forumpromocjiturystycznej.pl/konkurs/

 

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XI Forum Promocji Turystycznej, 12 października w terminalu lotniska w Radomiu. Wśród partnerów konkursu i fundatorów nagród znajdą się: Agencja Informacyjna, AM Art Media Agencja PR, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, RaportCSR.pl.

 

Agencja Informacyjna, kultura, /DEC/ 3.09.2022