Polska – Świat: Eksport, import, turystyka – 11 wiodących wyzwań

Polska – Świat: Eksport, import, turystyka – 11 wiodących wyzwań

Agencja Informacyjna: „Polska – Świat: Eksport, import, turystyka”, to konferencja, która odbędzie się 30 listopada 2023 o godzinie 11:00 w Ptak Warsaw Expo (Nadarzyn k. Warszawy). Jest to wydarzenie towarzyszące XIII Targom China Homelife Poland. Patronat honorowy nad konferencją „Polska – Świat: Eksport, import, turystyka” objęła Polska Organizacja Turystyczna oraz Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Konferencja merytoryczna na XIII Targach China Homelife Poland

W programie pierwszej części konferencji planowane są dyskusje na temat: „Koncepcja wykorzystania platformy sprzedażowej do eksportu polskich towarów rolno-spożywczych na rynek chiński i pozostałe dalekowschodnie”; „Formy wsparcia dla polskich eksporterów na rynkach trzecich”; „Rola samorządu terytorialnego we współpracy międzynarodowej”; „Możliwości eksportowe oraz zwiększanie eksportu i wymiany handlowej z Azją”; „Jak wykorzystać w eksporcie i kontaktach biznesowych Diasporę Chińską na Mazowszu” i „Współpraca gospodarcza Polska – Ameryka Południowa”.

Turystyka i biznes

programie drugiej części konferencji “Polska – Świat: Eksport, import, turystyka”, która rozpocznie się o godz. 13:00 przedmiotem dyskusji będą „Ocena sytuacji w turystyce w sytuacji po pandemii”; „Turystyka biznesowa jako nowa forma promocji gospodarczej Polski”; „Rola regionalnych organizacji turystycznych w promocji Polski na świecie”; „Rola i miejsce organizatorów turystyki przyjazdowej”.

Holistyczne podejście do współczesnych wyzwań

„Azja to przede wszystkim Chińska Republika Ludowa, ale też Indie (z którymi Unia Europejska zamierza podpisać umowę o wolnym handlu i porozumienie o ochronie inwestycji), Izrael, Japonia, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Malezja, Ludowa Republika Bangladeszu, Republika Kazachstanu, Republika Korei, Republika Singapuru, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a nawet obłożone sankcjami i embargiem Federacja Rosyjska i Islamska Republika Iranu. Z każdym z tych państw potrzebna jest oddzielna polityka handlowa i gospodarcza. To pokazuje skalę przedsięwzięcia z jakim trzeba się mierzyć.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Brakowało takiego wydarzenia

„Konferencja “Polska – Świat: Eksport, import, turystyka” zapowiada się bardzo ciekawie.” – Uważa Sławomir Skowiński – szef Centrum Informacji. – „Brakowało takiego wydarzenia, które bardzo szeroko, by nie rzec, że holistycznie podchodzi do współczesnych wyzwań, roli i udziału w nich Polski. Eksport podobnie jak import implikują rozmaite skutki i mają szereg powiązań. Świat w ten lub inny sposób stał się „globalną wioską”. Należy zdać sobie z tego sprawę i wyciągnąć wnioski. Mam nadzieję, że pomoże w tym ta konferencja. – Ocenia Sławomir Skowiński – szef Centrum Informacji.

Organizatorzy konferencji “Polska – Świat: Eksport, import, turystyka”

Organizatorami konferencji “Polska – Świat: Eksport, import, turystyka” są Warszawska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Zostań w Polsce, Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja, Polsko-Ekwadorska Izba Gospodarcza, Redakcja TTG Polska. Patronat medialny: Stowarzyszenie Polskich Mediów. Uczestnictwo możliwe na podstawie rejestrację za pośrednictwem formularza na stronie internetowej: https://akredytacje.szef.co/formularze/polska-swiat-eksport-import-turystyka

Ptak Warsaw Expo – Centrum Biznesu

Ptak Warsaw Expo położony jest przy skrzyżowaniu najważniejszych dróg ekspresowych w Polsce S7 i S8 z autostradą A2. Można tam dojechać w ciągu 10 minut samochodem do międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina, a z centrum Warszawy 15 minut.

Ptak Warsaw Expo jest najszybciej rozwijający się organizator targów w Europie. Jest to bardzo dobre miejsce do działań biznesowych, poznawania nowych trendów i innowacji oraz zacieśniania relacji. Ptak Warsaw Expo to największe centrum wystawienniczo-targowe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Odbywają się tam największe i najważniejsze wydarzenia w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Obiekt posiada 143.000 m² powierzchni wystawienniczej w 6 nowoczesnych halach oraz 500.000 m² powierzchni zewnętrznej. To miejsce stworzone do organizacji targów branżowych, kongresów i konferencji, eventów promocyjnych i sportowych, koncertów oraz produkcji filmowej. Obiekt posiada 15.000 miejsc parkingowych, z bezpośrednim dostępem do hal. W Ptak Warsaw Expo rocznie gości ponad 1.500.000 odwiedzających z 70 państw oraz prawie 20.000 wystawców.

Agencja Informacyjna, Gospodarka, /TRA/ 24.11.2023