Lotnisko Warszawa-Radom

Miłosz Manasterski: Lotnisko w Radomiu ma coraz większe skrzydła

[Agencja Informacyjna] Nowoczesne, ładne, wygodne. Pasażerowie oceniają lotnisko Warszawa-Radom najwyżej w Polsce. Kto odwiedził najnowszy polski port lotniczy nie tylko zrozumie tę wysoką ocenę, ale sam również się pod nią podpisze – relacjonuje redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski w swoim artykule dla portalu tvp.info pt. “Coraz większe skrzydła Radomia”.

Lotnisko w Radomiu działa zaledwie od pięciu miesięcy. Powstało niemal od podstaw, a inwestycja kosztowała blisko miliard złotych. Poza terminalem, wybudowano nowy pas startowy, budynki służb lotniskowych i dworzec autobusowy. To nie najnowocześniejszy taki obiekt w kraju. Najmłodsze lotnisko w Polsce odprawiło do tej pory prawie 90 tysięcy pasażerów.

Makieta lotniska Warszawa-Radom. Fot. AI

https://centrum-informacji.com/wizz-air-bedzie-startowal-z-radomia-a-itaka-zwieksza-oferte/

“Dworzec lotniczy jest bardzo estetyczny, zachwyca detalami i grą świateł we wnętrzu. Poruszanie się po nim jest niemalże intuicyjne, czego nie da się powiedzieć o większości lotnisk na świecie. Strefy według ich funkcji są klarownie rozdzielone i łatwo się można zorientować, gdzie zrobić zakupy, gdzie napić kawy albo odpocząć przed podróżą. Parkingi wokół lotniska są rozległe i tanie dla użytkowników. Pracownicy starają się, żeby zminimalizować stres, jakim dla wielu pasażerów jest podróż powietrzna, a sam pobyt na lotnisku był za to przyjemnym doświadczeniem – pisze Miłosz Manasterski w artykule “Coraz większe skrzydła Radomia”.

W październiku ogłoszony został kolejny, zimowy kierunek lotów z lotniska w Radomiu. Itaka Jedno czołowych polskich z biur podróży uruchamia loty do Taby w Egipcie. Pierwszy samolot wystartuje po Bożym Narodzeniu. – Decyzja Biura Podróży Itaka potwierdza potencjał Lotniska Warszawa-Radom. Dotychczasowa oferta touroperatora spotkała się z dużym zainteresowaniem pasażerów, którzy chętnie podróżowali do Turcji, Bułgarii i Albanii. Dlatego bardzo nas cieszy, że Itaka zdecydowała się poszerzyć możliwości wyjazdów wakacyjnych – mówił na konferencji Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych SA.

Stanisław Wojtera
Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych S.A. podczas konferencji prasowej na lotnisku Warszawa-Radom – 10.10.2023 r. Fot. AI.

Na lotnisku pojawił się także nowy przewoźnik, jedna z największych niekosztowych linii lotniczych w Europie – WizzAir.

“Radomskie lotnisko radomskie jest pomyślane dla 3 mln pasażerów rocznie i ma być elementem infrastruktury Centralnego Portu Komunikacyjnego. Już dzisiaj odgrywa ważną rolę lotniska zapasowego dla warszawskiego Okęcia. W sytuacjach problemów z lądowaniem, np. z powodu pogody albo awaryjnego lądowania innego samolotu, pasażerowie będą mogli zejść na ziemię w Radomiu, a nie np. w Katowicach. To spora różnica dla tych, którzy wybierali się do Warszawy, ale z jakiegoś powodu nie mogą wylądować na Lotnisku Chopina” – pisze redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski.

Przeczytaj cały artykuł: Miłosz Manasterski “Coraz większe skrzydła Radomia” – portal tvp.info

Zobacz także:

Stanisław Wojtera (PPL) o lotnisku Warszawa-Radom – YT.

Agencja Informacyjna, Moje obserwatorium, /EST/ 18.10.2023 r.