23.000 pasażerów obsłużyło w lipcu Lotnisko Warszawa-Radom

 

Agencja Informacyjna: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku w lipcu 2023 r. odprawił 22.943 pasażerów, a od momentu ponownego uruchomienia czyli od 27 kwietnia 2023, z cywilnego portu lotniczego w Radomiu skorzystało już ponad 50.000 podróżnych.

Rośnie zainteresowanie Lotniskiem Warszawa-Radom

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku w lipcu 2023 r. obsłużył 22.943 klientów. Była to największa liczbę odprawionych podróżnych od czasu ponownego otwarcia lotniska. Wcześniej odprawiano  mniej pasażerów w ciągu dwóch lat. Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w latach 2015-2017 z poprzedniego lotniska w Radomiu skorzystało zaledwie 19.538 podróżnych.

Polskie Linie Lotnicze „LOT” (polskie narodowe linie lotnicze) będą w sezonie zimowym 2023/2024 kontynuować realizowanie regularnych rejsów do Paryża (stolica Republiki Francuskiej) i Rzymu (stolica Republiki Włoskiej). Biuro podróży Anex Tour zamierza przeprowadzać zorganizowane wyjazdy na wczasy do Arabskiej Republiki Egiptu. Rejsy czarterowe do Sharm el-Sheikh (miasto i kurort w azjatyckiej części Egiptu, w południowej części półwyspu Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego w tzw. Złotej Zatoce Riwiery) mają wystartować od 27 października 2023 r. Loty będą obsługiwane przez linię Skyline Express.

Stanisław Wojtera w zarządzie ACI Europe

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest usatysfakcjonowany z osiągnięć w obsłudze pasażerów. Wynik, który Lotnisko Warszawa-Radom osiągnęło w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy funkcjonowania jest bardzo dobry.” – Uważa Anna Dermont – rzecznik prasowy Polskich Portów Lotniczych. – „Celem jest aby Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku był postrzegany głównie jako port ukierunkowany na turystykę wypoczynkową i city-break czyli krótki, często weekendowy wyjazd, poświęcony na zwiedzanie konkretnego miasta. Dlatego przy pracach nad tworzeniem zimowej siatki połączeń, jednocześnie z pozyskiwaniem przewoźników regularnych, prowadzone są rozmowy z biurami podróży i czarterowymi liniami lotniczymi.” – Wyjaśnia Anna Dermont – rzecznik prasowy Polskich Portów Lotniczych.

Obecnie z Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku realizowane są kursy do sześciu kierunków turystycznych takich jak: Paryż (stolica Republiki Francuskiej) i Rzym (stolica Republiki Włoskiej), Preweza (miasto nad wąską cieśniną łączącą Zatokę Ambrakijską z Morzem Jońskim w Republice Greckiej), Antalya (miasto w południowo-zachodniej części Republiki Turcji, nad zatoką Antalya na Morzu Śródziemnym, w starożytnej krainie Pamfilia, u południowych podnóży gór Taurus), Warna (miasto w Republice Bułgarii nad Morzem Czarnym) i Tirana (stolica Republiki Albanii).

Obiektyw Gospodarczy dla Instytutu Biznesu

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku w lipcu 2023 r. to najnowocześniejsze lotnisko w Polsce. Położony jest ok. 4 km od centrum Radomia. Powstały na lotnisku nowy terminal jest najnowocześniejszą tego rodzaju konstrukcją w Polsce i jest przygotowany na przyjęcie 3.000.000 pasażerów rocznie (z możliwością rozbudowy do 9.000.000 podróżnych). Przebudowana droga startowa wydłużona została do 2.500 m i wraz z nową płytą postojową umożliwiają obsługę samolotów używanych przez linie czarterowe i niskokosztowe jak Boeing 737, Airbus A320 i A321neo. Lotnisko w Radomiu ma także razem z Lotniskiem Chopina w Warszawie ma posiadać maksymalnie duży potencjał tranzytowy.

Agencja Informacyjna, gospodarka, /dec/ 9.08.2023