Rośnie zainteresowanie Lotniskiem Warszawa-Radom

 

Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, od początku funkcjonowania, odprawiło już 27.650 osób. Popularne są zarówno rejsy regularne jak i czarterowe realizowane na sześciu trasach – Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya. Tygodniowo port realizuje 30 operacji lotniczych. Pasażerowie mogą też skorzystać z darmowych shuttle busów dostosowanych do aktualnej siatki połączeń.

Rośnie popyt na podróże

„Zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi kierunkami rejsów z Lotniska Warszawa-Radom  im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest ogromne” – Ocenia Anna Dermont – rzecznik prasowy spółki Polskie Porty Lotnicze. – „Obłożenie samolotów startujących z Lotniska Warszawa-Radom jest ogromne im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest znakomite. Port zaczyna żyć, a sezon urlopowy dopiero się rozpoczął. Tylko w czerwcu 2023 r. radomskie lotnisko odprawił 15.411 pasażerów. To świetny wynik i dobra perspektywa na przyszłość. Jestem przekonana, że z każdym rokiem siatka połączeń będzie się rozszerzać, a wraz z nią przybędzie jeszcze więcej podróżnych. Co ważne, w sezonie zimowym 2023/2024 utrzymane będą regularne rejsy do Rzymu i Paryża realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT ” – Zapowiada Anna Dermont – rzecznik prasowy spółki Polskie Porty Lotnicze. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika loty do stolic Republika Francuskiej i Republiki Włoskiej będą wykonywane trzy razy w tygodniu.

Od 3 czerwca 2023 r. przewoźnikiem obsługującym bezpłatne shuttle busy z i do Lotniska Warszaw-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest przedsiębiorstwo RafTrans. Połączenia realizowane są w obie strony z Kielc (przystanek na dworcu PKS) przez Skarżysko-Kamienną (przystanek na dworcu PKS) oraz z Warszawy. W stolicy autobusy zatrzymują się na parkingu Uniwersum przy Dworcu Centralnym oraz na Lotnisku Chopina.

I Kongres Radom Przyszłości

Rozkład kursowania busów dostosowany jest do siatki wszystkich połączeń lotniczych Polskich Linii Lotniczych LOT i Enter Air. Pasażerowie chcący skorzystać z darmowych shuttle busów muszą najpierw dokonać rezerwacji u operatora pod adresem przewozy@raftrans.com.pl. Już wkrótce uruchomiony zostanie system do obsługi połączeń shuttle bus, który usprawni proces rezerwacji. Z połączeń mogą korzystać także pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, którzy nie dokonali wcześniejszej rezerwacji. W takim wypadku o dostępność wolnych miejsc należy pytać kierowcę. Szczegółowe informacje o usłudze znajdują się na stronie internetowej Lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku (dawn. Port Lotniczy Radom lub Radom-Sadków to cywilny port lotniczy w mieście Radom, położony ok. 4 km od jego centrum. Lotnisko na Sadkowie powstało w latach 20. XX wieku i obecnie użytkowane jest zarówno przez wojsko, jak i stronę cywilną. Dostosowywanie lotniska dla potrzeb cywilnych rozpoczęto w 2012 r. W maju 2014 radomskie lotnisko zostało wpisane do polskiego rejestru lotnisk cywilnych. Od 29 maja 2014 podmiotem zarządzającym lotniskiem była spółka akcyjna Port Lotniczy Radom. Od 27 kwietnia 2023 port działa w nowej formule jako port lotniczy Warszawa-Radom i zarządzany jest przez spółkę Polskie Porty Lotnicze.

Agencja Informacyjna, gospodarka, 06.07.2023