I Kongres Radom Przyszłości

 

W dniach 1-2 października 2022 roku) w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. odbędzie się I Kongres Radom Przyszłości. W jego trakcie uczestnicy będą debatować na tematy związane z transformacją cyfrową, nowoczesnym przemysłem (gospodarka 4.0), zagospodarowaniem przestrzennym oraz z decentralizacją administracji publicznej.

 

Niebawem otwarcie lotniska w Radomiu

 

Przemysł 4.0 to termin, który oznacza integrację inteligentnych maszyn, systemów i sposobu wprowadzania zmian w procesach produkcyjnych, aby osiągnąć jeszcze lepszą wydajność. Wpływ Gospodarki 4.0 na różne gałęzie przemysłu jest tak duży, że już dziś można zauważyć zmianę roli ludzi i sposobu pracy w różnych przedsiębiorstwach. Przemysł 4.0 to nowoczesna koncepcja opisująca skomplikowany proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw, przewidujący przede wszystkim integrację nowych wartości, cyfryzację produktów i stworzenie całkowicie nowych modeli biznesowych. Odnosi się do nowej fazy rewolucji przemysłowej, która dzieje się na naszych oczach. Przemysł 4.0, czasami określany również jako internet rzeczy lub inteligentna produkcja, łączy fizyczną produkcję i operacje z inteligentną technologią cyfrową, uczeniem maszynowym i dużymi zbiorami danych, aby stworzyć bardziej holistyczny i lepiej połączony ekosystem dla przedsiębiorstw, które koncentrują się na produkcji i zarządzanie łańcuchem dostaw.

 

I Kongres Radom Przyszłości w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. jest wydarzeniem skierowanym do przedsiębiorców oraz przedstawicieli świata nauki i administracji. Uczestnictwo w nim pozwoli na zapoznanie się̨ z zagadnieniami dotyczącymi wpływu lotnisk na przestrzeń urbanistyczną miast oraz z analizą wpływu funkcjonowania tego typu inwestycji na rozwój regionu. Podczas I Kongresu Radom Przyszłości w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. zaprezentowane zostaną dwa eksperckie raporty: „Lotnisko, a region. Analiza wpływu funkcjonowania lotniska na rozwój subregionu radomskiego” i „Miejsce Radomia w strukturze przestrzennej kraju. Przesłanki i kierunki zmian”.

 

Na uczestników Podczas I Kongresu Radom Przyszłości w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. czeka wiele ciekawych dyskusji eksperckich, a także możliwość zwiedzenia nowej strategicznej infrastruktury Ziemi Radomskiej. To również szansa na zapoznanie się z działalnością Partnerów Kongresu. Wydarzenie oraz dodatkowe atrakcje dostępne są dla wszystkich osób, które zarejestrują się na wydarzenie za pośrednictwem linku: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/kongres-radom-przyszlosci/

 

Pierwszego dnia, I Kongresu Radom Przyszłości w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r., organizatorzy zapraszają na „Spacer Szlakami Industrialnego Radomia”. Wycieczka rozpocznie się o w sobotę 1 października 2022 r. o godz. 11:00, przy pomniku Jana Kochanowskiego znajdujący się na skraju parku im. Tadeusza Kościuszki, naprzeciw pałacu Sandomierskiego, w pobliżu ulicy Żeromskiego w Radomiu. Kolejną atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976, które odbędzie się w niedziele 2 października 2022 r., o godzinie 14:00. Wydarzenia towarzyszące to unikalna szansa na poznanie samego miasta, jaki i nowej radomskiej inwestycji. Uczestnictwo w tych imprezach jest bezpłatne.

 

ESG w Gospodarce 4.0 podczas pierwszego warsztatu I Kongresu ESG.

 

I Kongres Radom Przyszłości w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. został objęty Patronatem Honorowym: Adama Bielana – Posła do Parlamentu Europejskiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Partnerem strategicznym są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” oraz Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. Partnerami wydarzenia: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polskie Linie Lotnicze LOT, Giełda Papierów Wartościowych oraz Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej.

 

Platforma Przemysłu Przyszłości to fundacja skarbu państwa, która pomaga w prowadzeniu procesów modernizacji i transformacji biznesu. Dzięki temu polskie przedsiębiorstwa mogą̨ stawać się̨ jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku globalnym. Celem fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości jest wytyczanie kierunków i budowa przemysłu przyszłości w Polsce. Eksperci Organizacja udziela wsparcia w zakresie transformacji cyfrowej oraz działają̨ na rzecz rozwoju kadry przedsiębiorstw, organizują̨ szkolenia i promują̨ nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji i robotyzacji, wirtualizacji procesów, wykorzystania przemysłowego Internetu rzeczy, użycia druku 3D, wdrażania chmury obliczeniowej, czy podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwo. Portal Platformy Przemysłu Przyszłości: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka, /ART/ 23.09.2022