IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

 

IV Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 26-27 sierpnia 2021 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jest to jedna z najważniejszych konferencja społeczno-gospodarczych w Polsce. Uczestniczą w niej wybitni eksperci: ekonomiści, przedsiębiorcy, politycy i naukowcy. Bardzo interesują się nią dziennikarze.

 

Atomowa wizja rozwoju w Polsce

 

Od lat konferencji społeczno-gospodarczej Forum Wizja Rozwoju w Gdyni bierze udział kilka tysięcy osób. Wzorem lat ubiegłych, w tym roku, program paneli i debat jest adekwatny do aktualnych problemów i wyzwań, przed którymi stoi Polska. Wybitni eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki będą przez 2 dni dyskutować o zagadnieniach i sprawach, które determinują rozwój gospodarki. Honorowy patronat nad IV Forum Wizja Rozwoju objął Mateusz MorawieckiPrezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. Wstęp na debaty jest bezpłatny dla publiczności (po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora).

 

„Przed nami dekada Rozwoju.” – Zapowiada Mateusz MorawieckiPremier Rzeczpospolitej Polskiej, w liście do uczestników IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. – „Przed Polską wiele wysiłków, ale wierzę, że dzięki współpracy sektorów i branż uda nam się dokonać skoku technologicznego i stworzyć mocne fundamenty nowoczesnego państwa, w którym każdy będzie mógł realizować swoje ambicje i marzenia. Wierzę też, że z owoców wspólnej pracy korzystać będą pokolenia naszych dzieci i wnuków, a Polska dzięki potencjałowi swoich obywateli, przedsiębiorstw i samorządów będzie odgrywać ważną rolę w przemianach gospodarczych następnych dekad. Właśnie taki horyzont w tej chwili rozciąga się przed nami. Warto rozmawiać o sposobach, rozwiązaniach i pomysłach, które ten horyzont jeszcze bardziej przybliżą.” – Wyjaśnia Mateusz Morawiecki – Premier Rzeczpospolitej Polskiej

 

Napięcie w motoryzacji

 

Jednym z najważniejszych elementów programu IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni jest Kongres 3W – Woda, Wodór, Węgiel, współorganizowany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Polska stoi przed wyjątkową szansą, by z wykorzystaniem tych zasobów tworzyć innowacyjne technologie oraz nowoczesne rozwiązania. To także początek budowy społecznej świadomości dotyczącej wpływu codziennych, konsumenckich wyborów na gospodarkę i środowisko.

 

„Celem konferencji społeczno-gospodarczej Forum Wizja Rozwoju w Gdyni jest przede wszystkim szukanie rozwiązań gospodarczych, energetycznych i ekonomicznych na najbliższe lata. Mam nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązania w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i podyskutować o źródłach: od atomu po biogaz i wodę.” – Spodziewa się Andrzej Michalak – prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

 

IV Forum Wizja Rozwoju przewiduje więcej dyskusji

 

W trakcie IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni odbędą się dyskusje poświęcone nowym technologiom, geopolityce, wpływowi pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na gospodarkę, rozwiązaniom transportowym oraz gospodarce morskiej. Dodatkowo, tradycją konferencji społeczno-gospodarczej w Gdyni jest uwzględnienie w agendzie polityki senioralnej. W trakcie IV Forum Wizja Rozwoju eksperci będą dyskutować o kwestiach związanych z aktywizacją osób starszych oraz poszukają rozwiązań ułatwiającym im funkcjonowanie w społeczeństwie.

 

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni będzie I Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zaplanowali także Hackathon Wizja Rozwoju ’21, podczas którego uczestnicy będą pracować nad projektami o tematyce innowacji leśnych, w dowolnej technologii.

 

IV Forum Wizja Rozwoju w sierpniu 2021

„To jedyne takie wydarzenie w Polsce Północnej, które tak koncentruje się na spojrzeniu w przyszłość.” – Uważa Małgorzata Zwiercan – inicjatorka Forum Wizja Rozwoju. I dodaje: „Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału w wymianie myśli, poszukiwania wspólnych rozwiązań i tworzenia projektów gospodarczych.

 

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni to bardzo ważna i potrzeba konferencja.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, który od pierwszej edycji prowadzi merytoryczne debaty na wydarzeniu. – „Choć w Polsce obywa się wiele kongresów gospodarczych, to Forum Wizja Rozwoju jest szczególne. Podejmowane dyskusje są wyjątkowo adekwatne do nazwy. Sprawia to, że podejmowane w trakcie debat mają wyjątkową wartość.” – Przekonuje Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu

 

Partnerem Generalnym IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni jest Polski Koncern Naftowy Orlen, Partnerami  Strategiczni: Bank Gospodarstwa Krajowego, Węglokoks, KGHM Polska Miedź, Partnerami Głównymi Totalizator Sportowy, Energa Grupa ORLEN.

 

Małgorzata Zwiercan: Wizja Rozwoju powinna inspirować przyszłość

 

Partnerem Głównym i Partner Hackathonu jest Fundacja KGHM Polska Miedź. Partnerem Głównym oraz Mecenatem Debaty jest Grupa Lotos. Partnerami+ są Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Fundacja State Of Poland. Partnerem II Pomorskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich jest Fundacja Lotto. Jednym z partnerów medialnych jest Agencja Informacyjna.

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/ 20.08.2021