X Targi China Homelife Poland oraz Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej

Jubileuszowa X edycja targów China Homelife Poland odbędzie się w dniach 22–24 czerwca 2022 roku. W tym samym terminie Warszawska Izba Gospodarcza, przy współpracy z regionalnymi i lokalnymi izbami gospodarczymi, organizuje Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej. Wydarzenia będą mieć miejsce na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Od 22 do 24 czerwca 2022 r., na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się kolejna, 10 już, edycja targów China Homelife Poland czyli największe targi chińskich wystawców w Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi China Homelife Poland każdego roku w jednym miejscu gromadzą wyselekcjonowanych producentów, najbardziej poszukiwanych produktów, z różnych sektorów. Będzie można znaleźć artykuły artykuły gospodarstwa domowego, tekstylia, elektronikę użytkową, wyposażenie domu, artykuły budowlane, zabawki, a nawet akcesoria dla zwierząt. Podczas X edycji targów China Homelife Poland nie zabraknie rowerów elektrycznych, skuterów, czy dronów. Będzie też można się zagłębić w nowoczesnych rozwiązaniach smart dom, które ostatnimi laty znajdują uznanie wielu, nawet bardzo wymagających użytkowników.

Liczba produktów na targach China Homelife Poland mogłaby oznaczać, że Chińczycy nadal stawiają na ilość, a nie na jakość. Ale tak nie jest – obecnie chińskie towary nie tylko podlegają ścisłym kontrolom rządowym, ale przede wszystkim sami producenci zrozumieli, że aby podbić świat, potrzeba czegoś więcej niż tylko niskich cen. Dlatego jakość ich produktów jest zgodna z najwyższymi światowymi standardami.

Targi China Homelife Poland skierowane są do polskich przedsiębiorców (importerów i eksporterów) zainteresowanych nawiązaniem atrakcyjnych kontaktów z przedsiębiorstwami z Chińskiej Republiki Ludowej. To ogromna okazja dla polskich przedsiębiorców na nawiązanie kontaktów z chińskimi przedsiębiorstwami i znalezienie odpowiedniego partnera z Państwa Środka.

 China Homelife Poland w 2022 r. będą drugą edycją hybrydową. W tej opcji przewidzianych jest około dwustu stoisk producentów chińskich, a spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorstw odbędzie się online. – „Hybrydowa forma targów to pierwszy tego wydarzenie w Polsce. Udało nam się połączyć kwestie bezpieczeństwa ze skutecznym realizowaniem biznesu z partnerami z Chińskiej Republiki Ludowej. Efektem są setki nawiązanych kontaktów i przeprowadzonych transakcji.” – Wyjaśnia Marek Traczyk – prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów i Warszawskiej Izby Gospodarczej.

W 2021 roku Polska była pierwszym państwem w historii międzynarodowych targów, w którym odbyły się one w formie hybrydowej na wielką skalę. Kolejnym przystankiem był w 2021 roku Dubaj a potem Meksyk, gdzie organizatorzy mogli czerpać z doświadczeń wypracowanych podczas targów China Homelife Poland 2021.

Zainteresowani udziałem w X Targach China Homelife Poland proszeni są o akredytacje: https://chinahomelife.szef.co/formularze/china2022-ua  Organizatorem Targów China Homelife Poland jest Meorient, która od wielu lat zajmuje się rozwijaniem chińskiego biznesu na całym świecie. Aktualizującą się listę wystawców można zobaczyć na stronie https://wig.waw.pl/china-homelife-poland-lista-wystawcow/, a listę produktów na stronie https://wig.waw.pl/china-homelife-poland-strzal-w-dziesiatke/

Warszawska Izba Gospodarcza, przy współpracy z regionalnymi i lokalnymi izbami gospodarczymi, Forum Polskiej Przedsiębiorczości, od 22 do 24 czerwca 2022 r. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy organizuje Forum Polskiej Przedsiębiorczości, pod hasłem „Biznes w nowej rzeczywistości”. W ostatnim czasie przedsiębiorcy, a zwłaszcza eksporterzy i importerzy mierzą się z wieloma wyzwaniami w prowadzaniu działalności gospodarczej. jak nigdy wcześniej potrzebują wsparcia ze strony rządu i samorządu terytorialnego. Potrzebują pomocy i nowych rozwiązań.

Polscy przedsiębiorcy podczas Forum Polskiej Przedsiębiorczości mogą szukać drogi wsparcia, podczas różnorodnych paneli dyskusyjnych. Poruszane będą między innymi takie tematy jak: małe i średnie przedsiębiorstwa na rynku globalnym – eksport, inwestycje, konkurencja; odbudowa gospodarki turystycznej – bariery, wyzwania, atuty rodzimych przedsiębiorców; drony jako produkt eksportowy Polski – teraźniejszość i przyszłość; współpraca handlowa Chiny – Europa – na co zwrócić uwagę konstruują kontrakty handlowe; Chiny Europa – implikacje geopolityki na łańcuchy dostaw oraz skutki ich przerwania – roszczenia, windykacja, kary umowę, odpowiedzialność z kontraktów, siła wyższa – wojna na Ukrainie; czy dochodzenie roszczeń w Polsce przed kontrahentów Chińskich – zabezpieczenia kontraktów. Zainteresowani do wzięcia udziału w Forum Polskiej Przedsiębiorczości mogą dokonać zapisu na stronie https://wig.szef.co/formularze/forum-przedsiebiorczosci

Pod wspólnym szyldem „Biznes w nowej rzeczywistości”, również w dniach 22 – 24 czerwca 2022 r. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy, odbędzie się też Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko–Polskiej, czyli znakomita okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy i pozyskania nowych kontaktów podczas sesji networkingowych. Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko–Polskiej organizuje, podobnie jak w przypadku Forum Polskiej Przedsiębiorczości, Warszawska Izba Gospodarcza, przy współpracy z regionalnymi i lokalnymi izbami gospodarczymi. Podczas paneli dyskusyjnych Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko – Polskiej będzie można skorzystać z wiedzy ekspertów posiadających wyjątkowe doświadczenie i wiedzę, która pomoże przecierać nowe szlaki w obecnej, trudnej rzeczywistości biznesowej.

Do wzięcia udziału w Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko – Polskiej można się zgłaszać na stronie https://wig.szef.co/formularze/forum-przedsiebiorczosci.

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /SYL/ 14.06.2022