VI Forum Wizja Rozwoju: Obronność – odpowiedzialność za los ojczyzny

 

Militarna napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uzmysłowiła, że wojny w Europie w XXI wieku są nadal możliwe. Skutkiem tego było m. in. przewartościowanie dotychczasowego światowego ładu, ponieważ ten konflikt ma wiele implikacji wykraczających poza lokalną wojnę. Podczas VI kongresu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni eksperci będą dyskutować o tworzeniu innowacyjnych systemów zabezpieczeń przed współczesnymi zagrożeniami i agresją oraz rozmawiać o przyszłości polskiej armii.

VI Forum Wizja Rozwoju

Rzeczpospolita Polska od wielu lat alarmowała o zagrożeniach ze strony Federacji Rosyjskiej, a śp. Lech Kaczyński – Prezydent Polski wyraźnie podkreślał, że Władimir Putin – rządzący Federacją Rosyjską od 1999 r., będzie chciał realizować imperialne cele, polegają m. in. na poszerzaniu wpływów w Europie. Dziś te słowa, niestety stały się faktem. Obecnie Rzeczpospolita Polska stanowi główną siłę dyplomatyczną, wspierającą Ukrainę w i stanowi o sile wschodniej flanki polityczno-wojskowego, sojusz obronnego Paktu Północnoatlantyckiego (NATO – North Atlantic Treaty Organization). Zarówno Mateusz MorawieckiPrezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej, jak i Andrzej Duda prezydent Rzeczpospolitej Polskiej uczestniczyli w licznych międzynarodowych spotkaniach, które zaowocowały wzmocnieniem obronności ojczyzny.

„VI kongres Forum Wizja Rozwoju w Gdyni to przestrzeń, w której dostrzega się istotne znaczenie zagadnień związanych z bezpieczeństwem.” – Tłumaczy Andrzej Michalak – prezes Fundacji Wizja Rozwoju. – „Podczas szóstej edycji konferencji będą organizowane m.in. panele zatytułowane „Skutki zbrodniczej agresji Rosji na polską gospodarkę”, „Wpływ wojny na Ukrainie na przemysł ciężki w Polsce” oraz „Czy polska gospodarka jest obecnie silna i odporna na zagrożenia zewnętrzne”. Szczególne zawirowania gospodarcze wynikły z wprowadzenia embarga na rosyjskie surowce. Rzeczpospolita Polska musiała szybko i sprawnie zagwarantować sobie nowe źródła dostaw surowców energetycznych takich jak węgiel, ropa czy gaz, które są konieczne do funkcjonowania państwa. Dzięki długofalowym procesom dywersyfikacji udało się ten egzamin zdać celująco.” – Ocenia Andrzej Michalak – prezes Fundacji Wizja Rozwoju.

Czy Kopernik był(a) kobietą, czyli jak wychowywać bez stereotypów płciowych

Podczas VI kongresu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni będzie można zapoznać się z nowinkami z sektora ochrony oraz opiniami ekonomistów na temat wpływu działań zbrojnych na gospodarkę. Silne państwo chroni gospodarkę, co przekłada się na lepszą koniunkturę i stabilne wzrosty w handlu. Podczas debat na VI kongresie Forum Wizja Rozwoju w Gdyni eksperci przybliżą uczestnikom te zależności i przedstawią mechanizmy rządzące współczesną geopolityką.

„Swego czasu Instytut Biznesu był organizatorem konferencji „Wojsko – koło zamachowe polskiej gospodarki” wskazując jak ważna jest rola polskiego przemysłu zbrojeniowego.” – Przypomina Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Cieszę się, że ta tematyka powraca teraz na VI Kongresie Forum Wizja Rozwoju, wywołana dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie. Jestem ciekaw na ile w tworzeniu infrastruktury odstraszającej uczestniczy obecnie polski przemysł. Mam nadzieję, że dowiem się tego podczas VI Kongresu Forum Wizja Rozwoju.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Obiektyw Gospodarczy dla Instytutu Biznesu

VI Kongres Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, w którym udział wezmą również przedstawiciele spółek z udziałem Skarbu Państwa, odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2023 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. Partnerem Strategicznym kongresu jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Partnerami Głównymi są: Totalizator Sportowy Sp. z o.o. oraz Operator Gazociągów Przemysłowych Gaz-System, partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu, partnerem jest KGHM Polska Miedź. W partnerstwo merytoryczne nad VI Kongresem Forum Wizja Rozwoju włączyły się: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Infrastruktury oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego. Internetowym partnerem medialnym jest Agencja Informacyjna.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo w załącznikach oraz na stronie wizjarozwoju.pl. Zachęcam do lektury i publikacji.

Bezpłatna rejestracja na VI Forum Wizja Rozwoju jest już dostępna na stronie: www.rejestracja.wizjarozwoju.pl.

Agencja Informacyjna, gospodarka, /Dec/ 15.05.2023