Ruch w Modlinie

 

W październiku 2021 r. z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin skorzystało ponad 217.000 pasażerów. To prawie 4 razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. To wynik, który zbliża się do poziomu sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 – przypominają władze lotniska.

 

Z Modlina do Rygi 5 razy w tygodniu

 

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin coraz szybciej odbudowuje ruch powietrzny i wyprzedza międzynarodowe przewidywania w tym zakresie. W październiku 2021 r. Lotnisko w Modlinie obsłużyło 217.012 pasażerów, co daje wzrost o 270,9 proc. rok d roku. Przed pandemią korona wirusa SARS-CoV-2, w październiku 2019 r., z usług Portu Lotniczego Warszawa-Modlin skorzystało ponad 238.000 pasażerów, co oznacza, że październik 2021 r. to już 91,1 proc. w stosunku do sytuacji sprzed światowego kryzysu zdrowotnego.

 

Zdaniem przedstawicieli Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, na wyniki wpłynęła bardzo atrakcyjna oferta połączeń rejsowych, realizowana w ramach letniego rozkładu lotów. W październiku 2021 r. pasażerowie mogli skorzystać z ponad 180 połączeń tygodniowo, w tym z oferty nowouruchomionych lotów na Bari i Katanii (Włochy), Zakhyntos (Grecja), do Charkowa (Ukraina), Pragi (Czechy), Rygi (Łotwa) czy Zadaru (Chorwacja).

 

 „Ostatnie wakacyjne miesiące, a także jesień, pokazują, że Lotnisko Warszawa-Modlin jest chętnie wykorzystywane przez mieszkańców aglomeracji warszawskiej oraz całego Mazowsza i północno-wschodniej Polski.” – Wyjaśnia Tomasz Szymczak – p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. – „Wspaniale jest codziennie obserwować mnogość pojazdów i tablic rejestracyjnych na wypełnionych parkingach przed terminalem. Mamy nadzieję, że wraz z postępującą akcją szczepień, obecna IV fala koronawirusa SARS-CoV-2 niedługo odejdzie w zapomnienie i już w 2022 roku będziemy notować wyniki na poziomie 2019 r.” – Ma nadzieję Tomasz Szymczak – p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

 

Nowe na mazowieckich torach

 

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin funkcjonuje d 2021 roku. Aktualnie obowiązujący, zimowy rozkład lotów obejmuje 46 tras, w tym sześć nowych: Aarhus (Dania), Helsinki (Finlandia), Koszyce (Słowacja), Malta, Ryga (Łotwa) i Sztokholm (Szwecja). Jego przepustowość określana jest na 3.500.000 osób rocznie. Udziałowcami Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin są: Agencja Mienia Wojskowego (34,43 proc.), Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (30,39 proc.) Województwo Mazowieckie (30,37 proc.) i Miasto Nowy Dwór Mazowiecki (4,81 proc.).

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/27.11.2021