Obrazy, których nie ma – wystawa Przemka Chudkiewicza

 

Czy może być coś tak nikłego jak obraz? A może jak wystawa? Tak. Taka jest wystawa Przemka Chudkiewicza. Niebywale krótka, ale na pewno zapadnie każdemu w pamięć…

 

Przemek Chudkiewicz to artysta intrygujący, zaskakujący, niesztampowy. Odbiorca jego prac zawsze będzie miał coś nowego do odkrycia, poczuje niedosyt. Potem zostanie niezaspokojony sztuką , aż do następnej wystawy artysty. Znany z albumu „Nie ma takie snu” – historii ojca artysty opisanej w czarno-białych zdjęciach autorstwa Przemka Chudkiewicza.

 

„Nie ma takiego snu” – według Przemka Chudkiewicza

 

Przemek Chudkiewicz ponownie zaskakuje. W warszawskiej Fundacji Atelier szykuje nie lada gadkę dla miłośników sztuki. Wystawy zazwyczaj trwają. Nie są wydarzeniami jednodniowymi. W przypadku Przemka Chudkiewicza udało się. Artysta zaprasza na swoją jednodniową wystawę w Fundacji Atelier, na Foksal 11, w Warszawie w niedzielę 28 listopada 2021 roku w godzinach 18.00–20.00.

 

 

Przemek Chudkiewicz zachęca do wystawy słowami: „Nie ma ich w przestrzeni ogólnego postrzegania, a wiec są czymś, co należy usunąć, posprzątać, naprawić. Nie należy im się ani chwila uwagi. W każdej sekundzie natura tworzy własne kompozycje, których nieświadomie stajesz się udziałem. Zachwyciło mnie zespolenie natury z obecnością ludzką. Polaczenie to obserwujesz codziennie, dlatego wiele zjawisk jest w biegu miejskiego życia i własnych przekonań spowszedniałe i niezauważalne. Tak powstał obraz tymczasowy, zatrzymany przeze mnie na dłużej. Stad też charakter wernisażu – pop up – wystawa jednodniowa.”

 

Co jest takiego wyjątkowego w tej wystawie? Ponieważ trwa tylko dwie godziny… Można pójść, popatrzeć, przeżyć sztukę. Można też nabyć fotografię Przemka Chudkiewicza. Jak zapewnia artysta, wyjątkowo w ramie. Fotografie kolekcjonerski spełniają światowe standardy galeryjne i muzealne, a wydruk jest pigmentowy. Wydrukowana na najwyższej jakości bawełnianym papierze fotograficznym Hahnemühle Photo Rag Matt (308 gsm).

 

https://www.facebook.com/instytutreportazu/videos/814714522641258

 

 

Przemek Chudkiewicz obiecuje, że każda fotografia zostanie opatrzona jego podpisem. Będzie także sygnatura, a do niej dołączony certyfikat autentyczności. Natomiast niesprzedane fotografie trafią do sklepu internetowego Przemka Chudkiewicza, który ruszy dzień po wystawie, czyli w poniedziałek 29 listopada 2021 roku. .

 

Przemek Chudkiewicz (rocznik 1979) pracował dla większości agencji reklamowych i domów produkcyjnych. Wśród jego klientów są między innymi LOT, Tyskie, Lech, Nike, Visa, Gillette, Orange, T-mobile, Rexona, Grants, Carrefour, Orange, Samsung, Microsoft i wiele więcej. Wieloletnia praca nad sesjami dla dużych marek składa się na jego ogromne doświadczenie. Przemek Chudkiewicz w tym czasie wykonał tysiące portretów znanych osób.

 

https://youtu.be/VkEH3skwud8

 

Przemek Chudkiewicz uważa, że 90 proc. zdjęcia to spotkanie i rozmowa z drugim człowiekiem. Reszta to światło i aparat. Od maja 2021 roku Przemek Chudkiewicz ruszył z cyklem rozmów NIEDOPOWIEDZENIA, który jest zapisem spotkania, otwierania człowieka przed obiektywem. Wynikiem rozmowy są niezwykle autentyczne i oryginalne zdjęcia. Co jakiś czas zapanuje swoimi projektami.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura / SYL/ 25.11.2021