Rośnie poziom agresji

 

Od kilku lat rejestruje się rosnący poziom agresji wśród Polaków. Główną przyczyną nienawiści jest brak umiejętności dialogu politycznego, szacunku dla odmiennych poglądów. Trucizny wyleją się głównie na forach internetowych, gdzie piszący, nikczemne teksty, użytkownicy korzystają z poczucia anonimowości. Pojawiają się też wypowiedzi, które z racji treści podlegają pod ściganie. Dotyczy to głównie składnia tak zwanych gróźb karalnych, mowy nienawiści, prześladowania, zniesławienia lub stalkingu.

 

Przeważnie elektroniczne formy nienawiści kierowane są do czołowych polityków. Niestety przykład z śp. Pawłem Adamowiczem – Prezydentem Miasta Gdańska, który został zamordowany na scenie podczas imprezy charytatywnej, wskazuje, że również samorządowcy są narażeni na ryzyko, związane z pełnieniem funkcji publicznych. Teraz korespondencję o szokującej treści na służbową skrzynkę email otrzymał Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

 

Potrzebna pomoc dla Oliwki

 

„Eligiuszu Komarowski, zamorduję cię ŻYDZIE. Za to, co zrobiłeś, należy ci się tylko jednak kara. Kara śmierci. I ja ją wykonam.” – Deklaruje ktoś używający imienia Bartosz, w korespondencji do Eligiusza Komarowskiego – Starosty Pilskiego. – „Pewnie o tym dobrze wiesz, ale ja jestem polskim patriotą z Piły. Przynosisz wstyd dla naszego powiatu i rujnujesz nam życie. Zniszczyłeś mi życie. Ja już nie mam nic do stracenia. Poświęcę się, żeby taki śmieć jak ty nie mógł dłużej nas nękać. Roz(…)bię ci łeb. Podpalę ci dom. Wpakuję cię do piecyka gazowego. Uporządkuj sprawy… bo nie zostało ci wiele czasu.” – Tak kończy pełen agresji, nienawiści i gróź karalnych email.

 

Można stwierdzić, że coraz śmielej poczynają sobie osoby, których jedynym argumentem jest zastraszanie i kierowanie gróźb karalnych. Mając nadzieję, że ukryją się pod fikcyjnymi nazwiskami czy skrzynkami mailowymi założonymi na takie okazje, jeszcze mocniej artykułują swoje złość i nienawiść. Często również z politycznych inspiracji.

 

„W życiu samorządowym bywa bowiem też tak, że im więcej i skuteczniej się pracuje, tym bardziej przeszkadza się przeciwnikom politycznym, co jest niezrozumiałe w wypadku kiedy jest się starostą bezpartyjnym.” – Komentuje sytuację Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski. – „Takie zachowania mają bardzo różne objawy i są motywowane bardzo chorymi emocjami. Skala brutalności tej korespondencji nie pozostawiła mi zbyt wielkiego wyboru i nie pozwoliła przejść obok takiego czynu obojętnie, więc musiałem o zdarzeniu zawiadomić policję.” – Komentuje sytuację Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

 

Kto grozi staroście pilskiemu?

 

Bez znaczenia na sympatie społeczne czy też polityczne, nikt nie ma prawa grozić drugiej osobie. Wspomniana historia śp. Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasta Gdańska oraz inne przypadki pokazują, że sprawę korespondencji z pogróżkami należy zawsze traktować poważnie. Autor pogróżek nie wskazuje jednak, na czym miały by polegać krzywdy za jakie pragnie się mścić a samorządowcu.

 

Korespondencja jest szokująca nie tylko ze względu na groźby karalne, które albo mogą się ziścić albo służą zastraszeniu. Eligiusz Komarowski, pełniący funkcję Starosty Pilskiego od 2014 roku, to bezpartyjny samorządowiec. Eligiusz Komarowski – polski samorządowiec. W czasie swojego urzędowania zrobił najwięcej ze wszystkich osób piastujących to stanowisko. Można powiedzieć, że odmienił cały Powiat Pilski. Pozyskał dziesiątki milionów złotych na lokalne inwestycje, drogi, szpitale, szkoły, obiekty sportowe, domy kultury, rewitalizację ważnych obiektów itd.

 

Grand Prix Lider Rozwoju Regionalnego dla Powiatu Pilskiego

 

Ocena Eligiusza Komarowskiego przez autora korespondencji jest wielce niesprawiedliwa. Lista osiągnięć Starosty Pilskiego jest imponująca nie na skalę powiatu czy województwa, ale na skalę Polski. Obiektywnym potwierdzeniem sukcesów Powiatu Pilskiego otrzymanie przez samorząd Grand Prix Lider Rozwoju Regionalnego 2020/2021, przyznane podczas VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, odbywającego się w październiku 2021 roku Krakowie. Trudno uwierzyć, że ktoś taki jak Starosta Eligiusz Komarowski w ogóle może mieć wrogów, zwłaszcza u patriotów. Jeśli tak, to jest osoba, która źle życzy Powiatowi Pilskiemu i jego mieszkańcom.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /DEC/24.11.2021