Z Modlina do Rygi 5 razy w tygodniu

 

Pod koniec października 2021 r. na lotnisku Warszawa-Modlin zainaugurowano nowe połączenia do Rygi – stolicy Republiki Łotewskiej. Nowy kierunek będzie obsługiwał samolot linii Ryanair.

 

Rośnie ruch w Modlinie

 

Rejsy, na trasie Warszawa – Ryga, Ryanair będzie realizować 5 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy czwartki, soboty i niedziele. Ryga to stolica i jednocześnie największe miasto Republiki Łotewskiej. położone w malowniczym miejscu nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Morza Bałtyckiego, w Zatoce Ryskiej. Ze względu na urok i liczbę zabytków architektury Ryga jest określana Paryżem Północy.

W czasie ponad 800-letniej, burzliwej historii swój ślad w Rydze pozostawili zarówno niemieccy rycerze, jak i szwedzcy królowie czy radzieccy komisarze…. Obecnie miasto jest bardzo zielone i tętni życiem. W czasie krótkiego, 2-3 dniowego pobytu tutaj, można bardzo ciekawie i bardzo różnorodnie spędzić czas.

 

Czarujące, zabytkowe Stare Miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych wśród krajów nadbałtyckich i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (ang. UNESCO – United  Nations Educational, Scientific and Cultural Organization). Ryga stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej.

 

Mazowiecki Port Lotniczy w pandemii

 

W nadchodzącym sezonie Zima 2021/2022 siatka połączeń Lotniska Warszawa/Modlin obejmować będzie 46 kierunków, w tym sześć nowych. Poza Rygą będą to: Aarhus, Helsinki, Malta, Sztokholm i Koszyce.

 

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin powstał w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonowało lotnisko wojskowe. Na początku lat 40. XX wieku obiekt został przejęty przez niemieckie Luftwaffe, w trakcie okupowania Polski przez Niemców. Pod koniec II wojny światowej na teren Modlina wkroczyły wojska Armii Czerwonej, Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. W latach 1945-2000 z lotniska korzystały wojskowe siły powietrzne państwa polskiego. W tym okresie port w Modlinie przechodził modernizacje. W 2000 r. Ministerstwo Obrony Narodowej zrezygnowało z korzystania z obiektu. W 2012 roku otwarto Port lotniczy Warszawa-Modlin, który zajmuje się obsługą pasażerską.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / DEC/03.11.2021