Powiat Żyrardowski charytatwnie

Powiat Żyrardowski charytatywnie: Turniej Siatkówki i Rajd Rowerowy dla Wojtka Bilińskiego

Agencja Informacyjna: Powiat Żyrardowski charytatywnie potrafi współdziałać razem z mieszkańcami. W sobotę, 25 listopada br., w hali sportowej „Elektryk” w Żyrardowie, odbył się niecodzienny turniej siatkówki halowej. Wydarzenie to, zorganizowane z inicjatywy Klubu Sportowego Projekt Siatkówka Plażowa Żyrardów, miało na celu wsparcie Wojtka Bilińskiego, który potrzebuje kosztowej operacji w USA.

Powiat Żyrardowski charytatywnie i sportowo

Turniej Siatkówki „Gramy dla Wojtka Bilińskiego” zgromadził osiem zaproszonych zespołów z trzech województw, w sumie blisko 100 zawodników, którzy przez osiem godzin rywalizowali o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Projekt Siatkówka Plażowa Żyrardów, Marcina Kołodziejskiego. Impreza ta, pod honorowym patronatem Krzysztofa Dziwisza, Starosty Powiatu Żyrardowskiego, stanowiła wyjątkowe połączenie sportowej rywalizacji z gestem wsparcia dla potrzebującego.

Gospodarze wygrywają…

Podium zawodów wyglądało następująco: na pierwszym miejscu uplasował się Klub Sportowy Projekt Siatkówka Plażowa Żyrardów, drugie miejsce zajęła drużyna Olszyna Team Warszawa, a na trzecim miejscu znalazł się KMS Żyrardów. Oprócz pucharów i medali, wręczono również nagrody indywidualne dla wyróżniających się graczy.

…i wygrywa Wojtek Biliński

Nie mniejsze znaczenie miała charytatywna strona wydarzenia. Odpowiedzialna za zbiórkę Fundacja „Z Miłości Do Dziecka” pani Doroty Białobrzewskiej zebrała w takcie Turnieju 2184 złote, które zasilą fundusz pomocy dla Wojtka Bilińskiego. Ta suma jest dowodem na ogromne serce i solidarność naszej społeczności lokalnej.

Powiat Żyrardowski charytatywnie: rajd rowerowy

To kolejne wydarzenie sportowe dla Wojtka Bilińskiego. 2 października br. Starostwo Powiatowe włączyło się w organizację Charytatywnego Rajdu Rowerowego „Razem kręcimy kilometry dla Wojtka Bilińskiego” organizowany przez Koło w Żyrardowie Związku Dużych Rodzin 3+ oraz Fundacja „Z Miłości Do Dziecka”. Patronat nad rajdem objął i wziął w nim osobiście udział Starosta Żyrardowskie Krzysztof Dziwisz. Firma Emka S.A. ufundowała gadżety dla uczestników.

34-kilometrowy rajd przebiegał malowniczym szlakiem turystycznym do Puszczy Mariańskiej i z powrotem. Krzysztof Dziwisz – Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Klaudiusz Stusiński i Wiceprzewodniczący Rady Robert Rybicki wręczyli pamiątkowe medale i zasadzili „drzewko szczęśliwości, jako symbol tego jak potrafiliśmy współpracować i być jednością podczas tej inicjatywy.”

Kim jest Wojtek Biliński?

Jak czytamy na stronie siepomaga.pl:

Wojtek jest po trzech operacjach robionych przez dr Paleya. Jedna w USA dwie w Polsce. W tej chwili potrzebuje kolejnej. Skrót nogi wynosi około 6 cm, ale nie to jest problemem a jego nietypowa stopa. 

Przeszedł już trzy ciężkie operacje na niej, ale potrzebna jest trzecia. W 2017 roku wygraliśmy walkę z NFZ o refundację leczenia w USA ale na szczęście udało się by dr Paley zrobił ja w Polsce.

W 2019 miał kolejna operacje w klinice Paley w Warszawie ale nie była ona tak inwazyjna jak ta, która teraz musi być.

Wojtka stopa sprawia, że nie noże on funkcjonować normalnie. Mamy zamiar starać się o refundację NFZ operacji w USA ale szanse są małe. Mamy kosztorys na milion zł i plan leczenia. 

Ta kwota dosłownie zapiera dech, ale nie mamy innej możliwości, musimy walczyć o jedyną szansę naszego synka. 

Pomóżcie nam!

Rodzice

Powiat Żyrardowski i jego mieszkańcy potrafią połączyć siły, żeby pomóc choremu dziecku. Łącznie, podczas obydwu wydarzeń udało się zebrać 3039 złotych. To jednak ciągle kropla w morzu potrzeb. Każdy kto chce może wesprzeć Wojtka Bilińskiego za pośrednictwem strony internetowej https://www.siepomaga.pl/wojtek-bilinski

Agencja Informacyjna, AI Lokalnie, /AIN/ 27.11.2023

Fot. Starostwo Powiatowe w Żyrardowie