Razem kręcimy kilometry dla Wojtka Bilińskiego

Starosta Żyrardowski Krzysztof Dziwisz zaprasza na charytatywny Rajd Rowerowy „Razem kręcimy kilometry dla Wojtka”, który ruszy 34-kilometrową z Żyrardowa do Puszczy Mariańskiej  w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 12.00.  Celem rajdu jest pomoc finansowa dla Wojtka Bilińskiego, który potrzebuje wsparcia w leczeniu.

„Taka wada jak ta, którą ma mój Wojtuś, zdarza się raz na milion urodzeń… Moje dziecko jest wyjątkowe — tak powie chyba każda matka. Ja chciałabym jednak móc powiedzieć, że moje dziecko jest zupełnie zwyczajne (…) Wojtuś urodził się z wyjątkowo rzadką wadą — hemimelią piszczelową.” – czytamy na stronie zbiórki dla Wojtka Bilińskiego https://www.siepomaga.pl/wojtek-bilinski.

Z takim problemem zmaga się jedno na milion dzieci.

Wojtuś przeszedł już trzy operacje, dwie w USA i jedną w Polsce. Nadal problemem pozostaje stopa dziecka, która wymaga kolejnej, bardzo kosztownej operacji. Dlatego z inicjatywy Starosty Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza odbędzie się charytatywny Rajd Kolarski „Razem kręcimy kilometry dla Wojtka”.  W rajdzie mogą wziąć udział osoby indywidualne i grupowo, w tym dzieci powyżej 9 roku życia. W ramach rajdu przewidziane są napoje i posiłek, a także niespodzianki dla uczestników. Uczestnicy przejdą 34-kilometrową trasą do Puszczy Mariańskiej i z powrotem.

Rajd rusza w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 12 przy torze kolarskim w Żyrardowie.

Zapisy do rajdu trwają do 28 września 2023 r., do godz. 20.00. Zgłoszenia należy przesyłać na adres promocja@powiat-zyrardowski.pl. Na stronie Powiatu Żyrardowskiego znajduje się wzór zgłoszenia, regulamin rajdu i pozostałe dokumenty związane z wydarzeniem: https://www.powiat-zyrardowski.pl/777,ix-2023?tresc=10776

Organizatorem rajdu jest Starostwo Powiatowe w Żyrardowie, pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza oraz Prezes Koła Dużych Rodzin 3+ w Żyrardowie Robert Rybicki. Partnerem wydarzenia jest Fundacja „Z Miłości do Dziecka” i ZHP Hufiec Żyrardów im. Harcerzy Młodego Lasu.