Nutella – synonim uśmiechu

 

Każdy może stać się twarzą słoika kremu Nutella, a jego zdjęcie może trafić na naklejkę na słoiku.

 

Każdy uśmiech jest wyjątkowy, ten szeroki i ten nieśmiały, ten spokojny i ten wyrazisty… To nowy pomysł na promocję popularnego kremu Nutella. Dzięki akcji Nutella Unique Smile można zatrzymać na pamiątkę wyjątkową chwilę na dłużej zamawiając personalizowane etykiety z własnym uśmiechem!

 

„Optymizm to jedna z najważniejszych wartości marki Nutella, a jego wyrazem jest uśmiech.” – tłumaczy Łukasz Sasin – Country  marketing manager kategorii Nutella Grupy Ferrero. – „Wiemy, że uśmiech każdego z naszych konsumentów jest wyjątkowy, dlatego powstała idea stworzenia specjalnej, limitowanej serii uśmiechniętych słoików kremu Nutella. Każdy słoik będzie inny, a w ramach limitowanej edycji przygotowaliśmy ich ponad 2.000.000! Mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani będą mogli z tej okazji skorzystać. W projektowaniu tak dużej liczby unikalnych etykiet pomagała nam sztuczna inteligencja”. – Wyjaśnia Łukasz Sasin – Country marketing manager kategorii Nutella Grupy Ferrero.

 

Światowy Dzień kremu Nutella

 

Etykieta każdego ze słoików kremu Nutella, zaprojektowanych w ramach limitowanej edycji, różni się od pozostałych kompozycją elementów graficznych, a jego wyjątkowość potwierdza unikalny numer. Z okazji startu projektu, rozpoczyna się również promocję, podczas której każdy z miłośników kremu Nutella, będzie mógł na stronie internetowej marki nutella.pl w prosty sposób wygenerować etykietę z własnym uśmiechniętym zdjęciem. Producent zajmie się drukiem i wysyłką, a klienci będą mogli cieszyć się wyjątkową pamiątką.

 

„Kampania Nutella Unique Smile promuje najważniejszą wartość dla Grupy Ferrero – czyli radość.” – Deklaruje Beta Dziekanowska – Menadżer ds. relacji instytucjonalnych i komunikacji korporacyjnej w Grupie Ferrero w Polsce. – „Każdy uśmiech jest tak samo piękny, każdy się liczy. Promujemy tę wartość już od 30 lat istnienia Ferrero w Polsce. Rok 2022, w związku z trzydziestoleciem, jest dla naszego przedsiębiorstwa szczególny. Pragniemy dzielić się z naszymi klientami, tym, co najlepsze – uśmiechem.” – Opowiada Beta Dziekanowska – Menadżer ds. relacji instytucjonalnych i komunikacji korporacyjnej w Grupie Ferrero w Polsce.

 

Nutella to krem cukrowo-tłuszczowy z dodatkiem orzechów laskowych i kakao, produkcji włoskiego przedsiębiorstwa spożywczego Ferrero. Jest wykorzystywany do kanapek, ciastek, ciast (w tym tortów) i wielu innych słodkich produktów spożywczych. Światowy Dzień Nutelli jest obchodzony 5 lutego.

 

Smakołyk, który zdobył świat!

 

Pierwsza wersja kremu Nutella powstała jako pomysłowe rozwiązanie poważnego problemu, jakim były trudności z zaopatrzeniem w kakao po II wojnie światowej. Pietro Ferrero, cukiernik z Piemontu, we Włoszech, wpadł na genialny pomysł – stworzył słodką pastę z orzechów laskowych i cukru, dodając do nich odrobinę trudno dostępnego wówczas kakao. Tak narodził się przodek kremu Nutella.

 

Prekursorem kremu Nutella była słodka pasta Giandujot uformowana w bloki, które dało się kroić w plasterki i kłaść na kromkach chleba, a jej ówczesna nazwa została nadana na cześć lokalnej postaci karnawałowej. Na bazie pysznej pasty Giandujot stworzono nowy artykuł, którym jeszcze łatwiej można posmarować kromkę chleba. Nazwano go SuperCrema. W 1965 roku Michele Ferrero, syn Pietro, w nowatorski sposób udoskonalił recepturę, tworząc pierwszy na świecie słoik nowego kremu z orzechów laskowych i kakao o nazwie Nutella W Polsce krem pojawił się 1992 roku.

 

Składniki Nutelli: cukier, olej palmowy, orzechy laskowe (13 proc.), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (7,4 proc.), mleko odłuszczone w proszku (6,6 proc.), serwatka w proszku, emulgator: lecytyna (soja) i wanilina.

 

Światowy Dzień Czekolady

 

Kampania Nutella Unique Smile rozpoczęła się 07 lutego 2022 r. i jest prowadzona przy użyciu reklamy TV, nośników reklamy zewnętrznej, oraz w Internecie i mediach społecznościowych. Koncepcję promocji została przygotowana wspólnie z agencjami Hand Made i Arvato, a za plan wsparcia medialnego odpowiada Vizeum.

 

Agencja Informacyjna

 

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / ART/ 08.02.2022