Światowy Dzień kremu Nutella

Od 2007 roku World Nutella Day jest świętem fanów kremu Nutella na całym świecie i wyrazem ich zamiłowania do ulubionego przysmaku z orzechów laskowych i kakao. Światowy Dzień kremu Nutella został stworzony przez wielbicieli tego smakołyku dla jego smakoszy.

 

W piątek 5 lutego miłośnicy kremu Nutella jednoczą się na całym świecie, aby wspólnie celebrować World Nutella Day.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych będą się wymieniać swoimi doświadczeniami oraz recepturami, wspólnie delektując się smakiem ulubionego na całym globie kremu z orzechów laskowych i kakao.

 

W 2007 roku amerykańska blogerka Sara Rosso zainspirowała globalną społeczność miłośników kremu Nutella do dzielenia się swoją namiętnością w mediach społecznościowych.

Tak właśnie został zainicjowany World Nutella Day.

„W taki właśnie sposób narodziła się nowa świecka tradycja.” – W żartobliwy sposób komentuje fenomen poeta Juliusz Erazm Bolek.

Pomysł zyskał ogromne poparcie fanów na całym świecie. World Nutella Day szybko stał się globalnym fenomenem, a wielbiciele przysmaku we wszystkich zakątkach Ziemi zaczęli opowiadać o swoim zafascynowaniu kremem Nutella.

 

W 2021 roku fani kremu Nutella będą mogli, jak co roku, podzielić się swoją pasją na Twitterze @Nutelladay oraz na profilach w mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram) używając hashtagu #WorldNutellaDay.

Obserwować to wydarzenie będzie można po polubieniu oficjalnego profilu World Nutella® Day na Facebooku oraz na Twitterze @Nutelladay. Miłośnicy kremu Nutella będą mogli również zajrzeć stronę internetową www.nutelladay.com , gdzie pojawią się ciekawe pomysły na celebrowanie świętowanie Światowego Dnia kremu Nutella.

 

Krem Nutella powstał w 1964 roku. Jest to unikalny przysmak stworzony tylko 7 składników: z orzechów laskowych, kakao, mleka, wanilii, lecytyny, cukru i oleju palmowego.

Krem Nutella nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników ani tłuszczów utwardzonych. Sukces kremu Nutella polega na starannym doborze wysokiej jakości składników i precyzyjnej, inspirowanej rzemieślniczą sztuką produkcji. Producent przysmaku, Ferrero, przykłada do tego ogromną wagę.

Obecnie krem Nutella do smarowania z orzechów laskowych i kakao jest dostępny w około 160 krajach.

Fenomen polega na jedynym w swoim rodzaju smaku, dlatego pokochały miliony ludzi na całym świecie. W Polsce znany jest od lat i jego popularność ciągle rośnie. Polacy najczęściej jedzą krem Nutella na śniadanie (63 proc.),  27 proc. po biedzie, 21 proc. na drugie śniadanie, a wieczorem 18 proc. Najczęściej w Polsce krem Nutella spożywa się na kromce chleba, tostach, bułkach i naleśnikach. Smakołyk jest też chętnie łączony z ciastami i lodami. Do domowych wypieków 53 proc. Polaków używa kremu Nutella.

 

Jest mnóstwo sposób na delektowanie się smakołykiem.

Najbardziej znane potrawy to „sernik gotowany” z kremem Nutella na Święta, sernik królewski z kremem Nutella owocami, sernik z brzoskwiniami i kremem Nutella na Święta, tortowy, czarno-biały sernik z kremem Nutella, miodownik z kremem Nutella na Święta, delikatny sernik na czekoladowym spodzie z kremem Nutella, pyszne mini serniczki z kremem Nutella, świąteczna szarlotka sypana z krem Nutella, „sernik gotowany” na herbatnikach z kremem Nutella na Święta, sernik świąteczny z makiem i kremem Nutella, świąteczny sernik wiedeński z kremem Nutella, marchewkowe muf finy z kremem, sernik dyniowy z kremem Nutella i owocami, krucha szarlotka z budyniem i kremem Nutella, jabłecznik z połówek jabłek z kremem Nutella i żurawiną, miękkie nugatowe mini-kubeczki z kremem Nutella, waniliowe semifreddo z kremem Nutella, piernikowe ludziki z kremem Nutella, grzanki z Panettone z Nutellą, Struffoli z kremem Nutella, gofry z kremem Nutella, naleśniki z kremem Nutella, Churros z kremem Nutella, migdałowe babeczki z kremem Nutella, mini torciki piernikowe z kremem NUtella, mini napoleonki z kremem Nutella, itd.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /DEC/ 02.02.2021