Agencja Informacyjna: Ukazał się 6. numer kwartalnika „Raport ESG”, poświęconego najnowszym trendom w sprawach dobrostanu społecznego, ochrony środowiska i wrażliwości przedsiębiorstw. Głównym tematem czasopisma „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”. Takie samo hasło towarzyszyło XXXII Forum Ekonomicznemu w Karpaczu, który miał miejsce we wrześniu 2023 r.
W 6. numer kwartalnika „Raport ESG” redakcja przedstawia kulisy walki o lepszą pozycję przedsiębiorstw, działających w Unii Europejskiej, która musi na nowo zdefiniować wartości, adekwatne do zmian zachodzących na świecie.
„Kwartalnik „Raport ESG” przedstawia całą paletę tego, co jest konkretne i przydatne, w tym autentyczne przykłady zrealizowanych działań, przedstawianych przez przedstawicieli przeprowadzających je przedsiębiorstw. Formy wolontariackiej aktywności, różnorodne wzmacnianie lojalności interesariuszy, metody zarządzania i komunikacji, pomoc dla uchodźców, jak też osobiste predyspozycje do bycia dobrym menedżerem czy znajdywanie balansu między pracą a życiem prywatnym – to tylko część zagadnień poruszanych w wywiadach.” – Opowiada Bogusław Mazur – redaktor naczelny magazynu „Raport ESG” – „Marta Pokutycka Mądrala – Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden; Jacek Kowalski – Członek Zarządu ds. Human Capital, Orange Polska; Aleksandra Robaszkiewicz – Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska; Anna Grabowska – Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka – to tylko część ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat realizacji ESG w praktyce.” – Zdradza Bogusław Mazur – redaktor naczelny magazynu „Raport ESG”.
Saba Gabriela-Moussa – ekspert ds. różnorodności i migracji w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, dzieli się na łamach 6. numeru „Raport ESG” brytyjskimi doświadczeniami z asymilacji różnorodnych grup imigrantów. Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, wydawca kwartalnika, przedstawia wyniki badań, dotyczących poziomu wiedzy i kompetencji kadry zarządzającej i przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie ESG. 6. numer „Raport ESG” zawiera też artykuły, dotyczące konkretnych rozwiązań pomocnych w raportowaniu i poradnikowych, w tym m.in. dyrektywy CSRD (ang. Corporate Sustainability Reporting Directive) o raportowaniu w zakresie zrównoważonego rozwoju, która nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek składania corocznych dokumentów na temat ich wpływu na środowisko, społeczeństwo, prawa człowieka i ład korporacyjny. Można też znaleźć informacje dotyczące wypracowanych Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS).
6. numer kwartalnika „Raport ESG” został opublikowany w wersji papierowej cena to (19,90 zł) i elektronicznej. Czasopismo jest dostępne w sieci sprzedaży sklepów Empik oraz w internecie na portalach:
Empik.pl: https://www.empik.com/raport-esg,p1295877298,prasa-pl ,
e-kiosk.pl: https://www.e-kiosk.pl/numer,419688,raport_esg ,
Nexto.pl: https://www.nexto.pl/e-prasa/raport_esg_p1258645.xml ,
Egazety.pl: https://www.egazety.pl/fundacja-krasickiego/e-wydanie-raport-esg.html.
Prenumeratę kwartalnika „Raport ESG” można zamówić pod adresem: raportesg@fundacjaxbw.pl . 7.numer magazynu pojawi się w listopadzie 2023 r.
Czy społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny się opłaca?
„Raport ESG” to magazyn gospodarczy i pierwsze takie wydawnictwo na polskim rynku poświęcone zagadnieniom ESG. Kwartalnik porusza tematy społecznej odpowiedzialności biznesu, ochrony środowiska i ładu korporacyjnego. Wydawcą magazynu jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, główny organizator Kongresu ESG, którego III edycja odbędzie się w środę 31 stycznia 2024 r. Tym razem wydarzenie będzie miało charakter europejski. Program kongresu oraz laureatów nagrody KOD ESG zostaną ogłoszone w poniedziałek 2 października 2023 r., podczas specjalnej konferencji.
Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego współorganizuje także Konkursu o Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania – promujący dobre praktyki pracodawców. Uroczyste rozstrzygnięcie 13. edycji konkursu, odbędzie w środę 8 listopada 2023 r. Instytut jest też wydawcą portalu RaportCSR.pl, jednego z największych i najstarszych źródeł informacji na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, oraz oESG.pl – nowej platformy wiedzy dla przedsiębiorców i ekspertów, ale też przedstawicieli administracji państwowej, samorządowców, dziennikarzy i studentów.
Agencja Informacyjna, gospodarka, /ART/ 15.09.2023