Emitel: Agnieszka Sobucka awansowała

 

Agencja Informacyjna: Agnieszka Sobucka została dyrektorem biura marketingu i komunikacji Emitel. Nadal też będzie pełniła funkcję rzecznika prasowego Spółki. Emitel jest operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce.

https://azir.edu.pl/wyklad/czy-rzecznik-moze-klamac-o-tajnikach-pracy-rzecznika-prasowego/

Agnieszka Sobucka z Emitel związana jest od grudnia 2019 roku. Najpierw była rzecznikiem prasowym Spółki i pełniła rolę menedżera ds. komunikacji. Teraz jest dyrektorem biura marketingu i komunikacji Emitel. Do jej zadań należy zarządzanie komunikacją w Spółce, wspieranie obszaru sprzedaży oraz informowanie interesariuszy o istotnych wydarzeniach i projektach rozwojowych.

„Pani Agnieszka Sobucka doskonale sprawdza się w zarządzaniu komunikacją w Emitel. Awans na stanowiska dyrektora biura marketingu i komunikacji oznacza, że nadal będzie zajmowała się zadaniami w tym obszarze.” – Ocenia Andrzej J. Kozłowski, prezes spółki Emitel. – „Koordynacja przez Agnieszkę Sobucką prac działu marketingu i komunikacji będzie skuteczniej wspierać obszar sprzedaży oraz pozwoli Spółce spójniej i skuteczniej informować swoich interesariuszy o istotnych wydarzeniach i projektach rozwojowych.” – Ocenia Andrzej J. Kozłowski, prezes spółki Emitel.

Obiektyw Gospodarczy dla Instytutu Biznesu

Agnieszka Sobucka posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie z zakresie komunikacji i public relations. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie przywództwa i komunikacji społecznej w Instytucie Organizacji i Zarządzania, Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz studia podyplomowe w obszarze CSR (ang. Corporate Social Responsibility – Społeczna odpowiedzialność biznesu) – Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy w Akademii Leona Koźmińskiego. Przez ponad 2 lata pracowała w spółce PGE EJ 1 (obecnie Polskie Elektrownie Jądrowe), gdzie zajmowała się kontaktami z mediami, współpracą ze stroną rządową oraz komunikacją korporacyjną i komunikacją ze społecznościami lokalnymi. Pracowała również dla towarzystw ubezpieczeniowych, takich jak Allianz, Gothaer (obecnie Wiener), Aegon czy PZU.

Katarzyna Kowalczyk, zajmująca się marketingiem i ESG, uważa, że „Najważniejszą z cech Agnieszki Sobuckiej, najlepszego PR’owca z jakim do tej pory pracowałam, jest wysoka komunikatywność. Jest ona bardzo dobrym mówcą, ale i słuchaczem. Agnieszka Sobucka to przede wszystkim partner dla współpracowników, klientów i dziennikarzy. Ona idealnie rozumie po co i do kogo chce ze swoim komunikatem trafić.” – Twierdzi Katarzyna Kowalczyk.

Andrzej J. Kozłowski: Emitel oferuje rozwiązania Inteligentnych Miast

Emitel to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki spółce sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, uczestniczy w budowie inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

Emitel jest wiodącym w Polsce operatorem radiodyfuzji i radiotelekomunikacji. Spółka świadczy również inne usługi telekomunikacyjne, projektuje i wdraża rozwiązania inteligentnych miast, w oparciu o rozwiązania IoT. Emitel realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych oraz operatorów komórkowych, m. in. przedsiębiorstwo zbudowało platformę telewizji IPTV dla operatora telekomunikacyjnego Orange. Od 2013 r. właścicielem Spółki jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.

Znamy nowych ambasadorów

Emitel zatrudnia około 500 osób. Spółka posiada ponad 350 obiektów nadawczych, stanowiących sieć na terenie całej Polski, z czego 60 to obiekty nadawcze dużej mocy. Emitel wynajmuje też swoje wieże i obiekty różnym operatorom. Oprócz tego przedsiębiorstwo zajmuje się utrzymaniem i budową systemów radiowych sieci telefonii komórkowej. Emitel eksploatuje również szkieletową sieć łączy radiowych w systemie PDH lub SDH w zależności od roku budowy obiektu.

Agencja Informacyjna, gospodarka /DEC/, 17.09.2023