Andrzej J. Kozłowski: Emitel oferuje rozwiązania Inteligentnych Miast

 

Aby tworzyć rozwiązania Inteligentnych Miast, niezbędne jest zapewnienie systemów komunikacyjnych, łączących czujniki i urządzenia monitorujące z systemami gromadzącymi dane, w celu ich analizy oraz reakcji na zaistniałe zdarzenia. W tym miejscu zaczyna się rola przedsiębiorstw, które potrafią dostarczyć odpowiednie rozwiązania.

Emitel, jest w tym gronie, a nawet pretenduje do grona liderów w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych Miast. Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw rozpoczęło realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami.

Co istotne, Emitel tworzy cały ekosystem, łącząc rozwiązania i usługi innych firm, stwarzając szansę na szybszy rozwój nowego segmentu biznesu, w ten sposób odpowiadając na szanse jakie stwarza Gospodarka Innowacyjna 4.0.

Oferowana przez Emitel sieć transmisyjna na potrzeby IoT/SmartCity bazuje na technologii Long Range Radio, która pozwala wprowadzać rozwiązania Internetu wszechrzeczy zanim powstanie w Polsce ogólnopolska sieć 5G. W ramach udostępnionej przez Spółkę sieci samorządy mogą wdrażać pierwsze rozwiązania, które poprawią standard życia mieszkańców, pomogą w walce z problem zanieczyszczenia środowiska.

Projekty realizowane przez Emitel są otwarte dla wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą i tworzeniem oraz sprzedażą własnych usług na bazie transmisji w sieci działającej w systemie Long Range Radio.

Pilotażowe projekty Spółka realizuje w kliku polskich miastach, ostatnio podpisał list intencyjny w tym obrzarze z władzami Wrocławia.

Uznaniem osiągnięć Emitela jest otrzymane wyróżnienie Wektor Biznesu 2018, przyznane przez Pracodawców RP. Na tę nagrodę zapracował cały zespół Spółki. Emitle zamierza nadal utrzymywać nastawienie na niezawodność i innowacje. A jak powiedział Winston Churchill – „Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę”.

 

Agencja Informacyjna

 

Andrzej J. Kozłowski

Agencja Informacyjna, Opinie, 21.01.2018

 


 

Andrzej J. Kozłowski pełni funkcję Prezesa Zarządu Emitel S.A. od 1 stycznia 2018 r. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w Polsce oraz zagranicą.

W latach 2009-2017 zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii i Zarządzania Projektami w PKN ORLEN S.A. Pełnił również funkcję Członka Zarządu Unipetrol a.s. w Czechach odpowiedzialnego za Strategię i M&A, Przewodniczącego Rady Nadzorczej ORLEN Upstream Sp z o.o. w Polsce oraz Członka Rady Dyrektorów ORLEN Upstream Canada Ltd. w Kanadzie. Wcześniej, przez ponad 10 lat związany był z sektorem telekomunikacyjnym i nowych technologii, pracując jako doradca i menedżer w polskich i międzynarodowych korporacjach. Andrzej J. Kozłowski jest absolwentem WSB – National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada także dyplom MBA Maastricht School of Management w zakresie strategii korporacyjnej i polityki przemysłowej. Jest członkiem rady doradczej Atlantic Council w Polsce a także członkiem rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Od kilku lat jest również wykładowcą w ramach Akademii Liderów RP – projektu szkoleniowego skierowanego do środowiska akademickiego, mającego na celu odkrywanie i wzmacnianie kompetencji młodych liderów.