Znamy nowych ambasadorów

 

Ambasador to lider, który reprezentuje państwo lub organizację. Tak to wygląda w świecie polityki. Teraz Instytut Biznesu doszedł do przekonania, że podobnie może dziać się w sferze gospodarczej i przyznał tytuły Ambasadora Gospodarki 2018 i Ambasadora Innowacji 2018.

Przyznanie wyróżnień odbyło się w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Galę poprzedziła merytoryczna debata „Rozwiązania sprzyjające rozwojowi firmy, branży, regionu”, którą poprowadził Tomasz Sańpruch – Redaktor Naczelny Capital24.tv. W dyskusji udział wzięli: Rafał Hiszpański – Prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Stanisław Atanasow – Prezes Eurofactor Polska, Michał Jaworski – Przewodniczący Rady Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Jacek Janiszewski – szef konferencji ekonomicznej Welconomy Forum in Torun.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=dBaIJQ4DRrQ[/embedyt]


 

Instytut Biznesu to organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Od lat zajmuje się on analizowaniem kondycji gospodarki i jej trendów.

Przedstawiciele organizacji uczestniczą udział w wielu ważnych inicjatywach, których celem jest wspieranie przedsiębiorczości.

W tym roku Instytut Biznesu postanowił wręczyć Ambasadorów Gospodarki i Ambasadorów Innowacji 2018.

Jest to początek inicjatywy, która ma na celu zwrócenie uwagi środowisk przedsiębiorców na różne aspekty biznesu i na podmioty, które mają znaczenie dla rynku, dla jego promocji w kraju i za granicą. Polscy szefowie potrafią tworzyć, budować, udoskonalać i zarządzać. Odnoszą w tych obszarach znaczące sukcesy, tym bardziej budzące szacunek, że ma to miejsce w coraz bardziej konkurencyjnych warunkach. Dziś o powodzeniu, w znaczącej mierze, decyduje kształcenie, innowacje, prace naukowców oraz przedsiębiorczość. W dowód uznania osiągnięć, w tym zakresie, Instytut Biznesu postanowił przyznawać tytułu Ambasadorów.

W kategorii Ambasadora Innowacji 2018 nagrody przyznano następującym podmiotom:

Politechnika Świętokrzyska – nowoczesna uczelnia, gotowa sprostać wymaganiom studentów i młodych naukowców, którzy mają do dyspozycji ponad 70 laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę. Uczelnia stawia na współpracę z przemysłem i podmiotami  gospodarczymi. Dobre kontakty ze środowiskiem biznesowym sprawiają, że absolwenci uczelni są chętnie zatrudniani przez pracodawców.

Grupa Boryszew – jedna z największych grup przemysłowych w Polsce. Specjalizuje się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Działa poprzez 30 zakładów produkcyjnych i centrów Badań i Rozwoju zlokalizowanych w Europie, Azji oraz obu Amerykach. Dla Grupy pracuje niemal 10.000 pracowników. Grupa jest jednym z największych polskich inwestorów i pracodawców w Niemczech.

ADAMED – pierwsza polska firma farmaceutyczna, która zainicjowała współpracę nauki z biznesem, powołując konsorcjum naukowo-przemysłowe. Obecnie Grupa posiada blisko 200 patentów w większości krajów na świecie. Adamed jest krajowym liderem leków nowej generacji. W to przedsięwzięcie zostało zainwestowany już ponad 1 miliard złotych. Obecnie organizacja koncentruje się m. in. na dwóch platformach badawczych: onkologicznej i neuropsychiatrycznej, w ramach których poszukiwane są nowe, innowacyjne leki.

Nagrody Ambasadora Gospodarki 2018 otrzymali:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, której misją jest współtworzenie fundamentów cyfrowego rozwoju. Organizacja jest ambasadorem, który reprezentuje interesy gospodarcze przemysłu teleinformatycznego, wspierając działania przedsiębiorstw realizujących światowej klasy cyfrowe produkty i usługi. Celem Izby jest dbanie o to by wszelkie regulacje i procedury sprzyjały rozwojowi i modernizacji polskiej gospodarki.

EUROFACTOR Polska – przedsiębiorstwo oferuje usługi faktoringowe dla przedsiębiorstw zarówno dla MSP jak i korporacji. Działa w całej Polsce, a biura znajdują się w: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Dzięki oferowanym usługom, klienci mogą liczyć na zdecydowane poprawienie płynności finansowej oraz eliminowanie zatorów płatniczych, zwiększenie dywersyfikacji źródeł finansowania, optymalizowanie kosztów, związanych z administrowaniem i monitoringiem wierzytelności. Co najważniejsze firma wśród klientów ceniona jest za wiarygodność i gotowość do szycia usług na miarę potrzeb klientów.

Welconomy Forum in Torun – kongres ekonomiczny, którego nadrzędnym celem jest promocja polskiej gospodarki, firm, inicjowanie spotkań świata polityki, biznesu i nauki. współpracę gospodarczą z naszym krajem oraz zakupem polskich towarów i usług. W marcu 2018 roku Kongres zorganizowano po raz 25.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=rM6kG1_Sppc[/embedyt]

Nagrody w imieniu swoich organizacji odebrali prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba – Prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Przemysłem (Politechnika Świętokrzyska), Mikołaj Budzanowski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju (Grupa Boryszew), Martyna Strupczewska – Kierownik ds. CSR (Adamed), Stanisław Atanasow – Prezes Zarządu (Eurofactor Polska), Michał Jaworski – Przewodniczący Rady (Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji) i Jacek Janiszewski – Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca” (organizator Welconomy Forum in Torun). Partnerami wydarzenia byli: D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej i oraz AmberRoom.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/ 31.08.18

Na zdjęciu od lewej: Rafał Hiszpański (D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej), Juliusz Bolek (Instytut Biznesu), Mikołaj Budzanowski (Grupa Boryszew), Stanisław Atanasow (Eurofactor Polska), Michał Jaworski (Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji), Jacek Janiszewski, (Welconomy in Torun), Martyna Strupczewska (Adamed), Zbigniew Koruba (Politechnika Świętokrzyska). Foto: Łukasz Giersz