Ludzie z funduszu WarburgPincus w gabinecie Bidena

 

Nowa ekipa administracji Stanów Zjednoczonych (czyli Joseph R. Biden i Kamala Harris) pozyskała eksperta związanego z WarburgPincus. Jest to jeden z największych funduszy inwestycyjnych w Ameryce Północnej. Pozyskany ekspert to Jonathan Finer, który właśnie został nominowany na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w nowym gabinecie Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wcześniej ogłoszono, że sekretarzem stanu w administracji Josepha R. Bidena będzie Antony Blinken, również powiązany z funduszem WarburgPincus, który w Polsce ma sieć 180 aptek.

 

Jonathan Finner
Jonathan Finner

Jonathan Finer przez wiele lat zdobywał doświadczenie w Białym Domu i Departamencie Stanu Baracka Obamy, w tym jako doradca ds. Bliskiego Wschodu.

Do administracji ówczesnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych trafił w 2009 roku, kiedy został powołany na stanowisko szefa sztabu Białego Domu i Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Pełnił również funkcję specjalnego doradcy na region Bliskiego Wschodu wiceprezydenta Josepha R. Bidena, a następnie jako doradca zastępcy szefa ds. bezpieczeństwa narodowego Antony’ego Blinkena.

 

Jonathan Finer był m. in. autorem wielu przemówień dotyczących polityki zagranicznej ówczesnego wiceprezydenta Josepha R. Bidena oraz szefem sztabu i dyrektorem ds. planowania polityki sekretarza stanu Johna Kerry’ego. Jonathan Finer rozpoczął swoją karierę jako korespondent prasowy dla „The Washington Post” w Azji i zajmował się wieloma konfliktami zbrojnymi, w tym wojną w Iraku.

Po zakończeniu pracy w Departamencie Stanu, Jonathan Finer dołączył do nowojorskiej funduszu inwestycyjnego WarburgPincus, w którym pracował aż do czasu powołania do administracji Josepha R. Bidena jako wiceprezes ds. ryzyka politycznego i polityki społecznej.

Antony Blinken
Antony_Blinken

Wcześniejsza nominacja do gabinetu Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joseph R. Biden dotyczyła Antony’ego Blinkena, który będzie pełnił funkcję sekretarza stanu.

Antony Blinken jest synem Donalda Blinkena – założyciela jednego z największych na świecie funduszy inwestycyjnych WarburgPincus, który w Polsce posiada sieć 180 aptek Gemini.

Więcej: http://portal-informacyjny.com/nagroda-za-cyfrowa-transformacje-dla-gemini-polska/

 

 

 

Fundusz Inwestycyjny WarburgPincus kupił sieć aptek Gemini w Polsce w 2015 roku.

Od tego czasu liczba placówek rozrosła się do ponad 180 punktów stacjonarnych i największej w Polsce apteki internetowej. Gemini należy do liderów przemian cyfrowych. Dowodem jest zwycięstwo w prestiżowym  konkursie  Digital Excellence Awards 2020 w kategorii Digital Customer Experience. W 2020 roku wartość inwestycji szacowano na 2.500.000.000 zł.

Więcej: https://agencja-informacyjna.com/gemini-polska-laureatem-45-raportu-csr/

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /ART/ 15.01.2021