Gemini Polska laureatem 45. Raportu CSR

Laureatem 45. edycji Raportu CSR, poświęconej kulisom walki polskich firm z epidemią koronawirusa, została firma Gemini Polska. RaportCSR.pl stanowi kompendium wiedzy na temat działań polskich firm na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyróżnieniem w 45. edycji doceniono także Związek Pracodawców Klastry Polskie.

Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu  stanowi kompletny zbiór informacji na temat działań podejmowanych przez polskie przedsiębiorstwa i instytucje w obszarze CSR (Corporate Social Responsibility). Jest to kolejna już edycja poświęcona walce polskiego biznesu z pandemią COVID-19. Laureatami poprzedniej edycji zostały firmy Żabka Polska oraz Huawei, a także Caritas Polska.

– Odpowiedzialne firmy, nie zważając na trudną sytuację gospodarczą, chętnie angażują się w niesienie pomocy potrzebującym w tym trudnym czasie. Doceniając to ogromne wsparcie dla nas wszystkich, postanowiliśmy zadedykować im drugą już, tegoroczną edycję Raportu CSR – powiedziała Natalia Witkowska, redaktor naczelna serwisu RaportCSR.pl.

Aktualna edycja wyróżniła firmę Gemini Polska przede wszystkim za działania na rzecz pacjentów, wspieranie szpitali czy domów opieki w trakcie pandemii koronawirusa. Farmaceuci zatrudnieni w aptekach firmy Gemini Polska pokazali, że apteki stanowią ważny element systemu ochrony zdrowia. Ta część systemu opieki zdrowotnej okazała się istotna szczególnie w trakcie pandemii, gdy dostęp do lekarzy oraz placówek medycznych, był utrudniony. W czasie trwania izolacji, gdy zarówno gospodarka jak i życie społeczne zostały zamrożone, apteki stały się punktami pierwszej pomocy dla wielu pacjentów. Stały się także silnym wsparciem dla szpitali, zaopatrując je w niezbędne materiały ochronne. Gemini Polska wysyłało także transporty z produktami pierwszej potrzeby do ośrodków pomocy społecznej.

– Polscy farmaceuci w czasach pandemii zdali egzamin celująco – wspomina Artur Łakomiec, prezes zarządu Gemini Polska.

Gemini Polska to sieć aptek obecna na polskim rynku od 1990 roku. Pierwsza apteka powstała wtedy w Wejherowie. Obecnie spółka zrzesza 178 aptek stacjonarnych na terenie całej Polski. Od kilkunastu lat Gemini Polska prowadzi także aptekę internetową.

Kolejnym laureatem 45. edycji RaportuCSR.pl jest Związek Pracodawców Klastry Polskie. Instytucja została doceniona za skuteczne wykorzystywanie swojego potencjału naukowego, przemysłowego oraz badawczego w walce z skutkami kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

RaportCSR.pl we współpracy z „Super Biznesem”, dodatkiem ekonomicznym Super Expressu, zorganizował także debatę on Line. Wśród zaproszonych do udziału w dyskusji, która towarzyszyła publikacji Raportu, byli: Anna Janiczek, prezes PZU Zdrowie; Artur Łakomiec, prezes Gemini Polska oraz prof. Piotr Skarżyński, członek zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-zdrowia oraz członek zarządu Centrum Mowy i Słuchu Medincus. Relacja z debaty dostępna jest pod linkiem https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pandemia-koronawirusa-cyfrowa-rewolucja-dla-pacjentow-aa-7hEb-V6EC-7wwq.html

Raport CSR jest pierwszym w Polsce tak dużym projektem wydawniczym z misją promowania najważniejszych i najciekawszych działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Publikacja ukazuje się kwartalnie od 2009 roku. W 45 dotychczasowych edycjach nagrodzono ponad 100 laureatów. Projekt funkcjonuje także w sieci, w postaci portalu RaportCSR.pl. Na stronie dostępne są wszystkie wydania, w tym także aktualne pod linkiem: www.raportcsr.pl/raport-csr/

Wydawcą kwartalnego Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu jest portal RaportCSR.pl. Partnerami są Agencja Informacyjna ISBnews, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i serwis Kurier365.pl.

Laureatami poprzednich edycji Raportu CSR zostali m.in. PKN Orlen, Maspex, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, PKP Cargo, Fundacja OnkoCafe wraz z firmą Novartis, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza, KGHM Polska Miedź, PKP Energetyka, Grupa Ferrero oraz spółka Emitel.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /now/ 30.07.2020