Hydrosommelier, weterynarz i muzyk na AZIR

Czym zajmuje się hydrosommelier i gdzie można nauczyć się tego zawodu? Jak wygląda staż w Benefit Systems? Co jest ważne w pracy weterynarza? Jak zostać muzykiem i jak powstał zespół Stach Bukowski? Można się tego dowiedzieć z najnowszych filmów, opublikowanych na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl), prowadzonej przez Instytut Biznesu.

Na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju prezentowane są filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla Akademii Zarzadzania i Rozwoju, która została utworzona przez Instytut Biznesu można oglądać bezpłatnie. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Jak hydrosommelier dobiera wodę do posiłku?

– „W życiu nie sądziłem, że tak ulotna materia, która obiegowo nie ma smaku, nie ma koloru i nie ma zapachu, potrafi tak zmienić całą „zabawę”. Wyobraźmy sobie np. wodę bardzo intensywną, duszną, siarkową. Jak podamy ją do delikatnej ryby z grilla – to nie ma prawa takie zestawienie smakować. Jedno drugie „zamęczy”, bo ani ta woda nie odświeży smaku ryby, a dodatkowo smak ryby działa z tą siarką, więc można się spodziewać, że efekt będzie zły.” – Wyjaśnia Tomasz Kolecki – hydrosommelier i Wiceprezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich w wypowiedzi dla Akademii Zarządzania i Rozwoju.

Więcej: https://azir.edu.pl/wyklad/na-czym-polega-hydrosommelierstwo/

Czym różni się weterynaria od medycyny?

– „Wiedza na temat chorób ludzi jest ogromna, więc w medycynie są specjalności dotyczące poszczególnych fragmentów człowieka. Zwierzę trzeba traktować kompleksowo. Jest to podejście bardziej azjatyckie, chińskie, jeszcze z czasów Konfucjusza, gdzie ciało i duch stanowią jedność.” – Tłumaczy Andrzej Kruszewicz – dr weterynarii i dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego, w filmie nagranym dla Akademii Zarządzania i Rozwoju..

Więcej: https://azir.edu.pl/wyklad/weterynaria-a-medycyna-czym-sie-roznia/

Jakich pracowników szuka Benefit Systems?

– „Wbrew pozorom pracą w Benefit System zainteresowane są osoby związane nie tylko ze sportem czy ze zdrowym stylem życia. Mamy szeroką gamę stanowisk w różnych działach – od zarządzania projektami, poprzez specjalistów ds. IT, handlowców, HR-owców, po kontrolerów finansowych.” – Przypomina Małgorzata Frankowska – dyrektor Human Resources w Benefit Systems.

Jak dodaje, pierwsza praca często jest poprzedzona krótkim stażem. Więcej: https://azir.edu.pl/wyklad/kto-moze-myslec-o-pracy-w-benefit-systems/

O miłości do muzyki i powstaniu zespołu Stach Bukowski opowiada Akademii Zarządzania i Rozwoju jego lider Stanisław Bukowski, wokalista i perkusista. –

„W sferze naszych marzeń cały czas było, żeby grać profesjonalnie, ale – nie oszukujmy się – do momentu, kiedy to nie nadejdzie, to tak do końca nie dowierza się, że jest na to szansa, bo konkurencja jest bardzo duża. Wytwórnie muzyczne owiane są jakąś mistyczną i magiczną aurą, nie wiadomo w ogóle, kto to jest, kto się tym zajmuje i jak to się robi.” – Przyznaje Stach Bukowski.

Więcej: https://azir.edu.pl/wyklad/jak-wygladaly-poczatki-zespolu-stach-bukowski/

Agencja Informacyjna, Gospodarka /KAM/ 8.05.2021