9000. franczyzobiorca dołącza do sieci Żabka

9000. franczyzobiorca dołącza do sieci Żabka

Agencja Informacyjna: Żabka, jedna z największych sieci sklepów convenience w Polsce, osiągnęła kolejny kamień milowy, witając swojego 9000. franczyzobiorcę. Sklep otwarty przez Jakuba Ubermana w Kosinie, w województwie podkarpackim, jest dowodem na dynamiczny rozwój sieci, która konsekwentnie przyciąga przedsiębiorczych i zmotywowanych franczyzobiorców.

Żabka wita 9000. franczyzobiorcę

Sieć przyciąga nowych franczyzobiorców, oferując im wsparcie na każdym etapie prowadzenia sklepu. Wspierani są nie tylko logistycznie, ale również marketingowo i szkoleniowo. Żabka zapewnia swoim franczyzobiorcom w pełni wyposażone lokale, innowacyjne narzędzia zarządzania, takie jak aplikacja Cyberstore, oraz unikalne na rynku ubezpieczenie „Polisa na Biznes”.

– Cieszymy się, że możemy powitać naszego 9000. franczyzobiorcę. Przedsiębiorcy prowadzący
swoje sklepy z logo Żabka odgrywają kluczową rolę w rozwoju naszej sieci. Stale wzbogacamy
ofertę dostosowując ją do potrzeb klientów również z małych miejscowości, którzy coraz bardziej
cenią sobie czas oraz wygodę. Jednocześnie rozwijamy nasz model biznesowy o kompleksowe
szkolenia, nowoczesne narzędzia do zarządzania sklepem oraz pakiet benefitów. Franczyza to
najlepsza szkoła przedsiębiorczości, a naszym celem jest wspieranie franczyzobiorców w rozwoju
ich biznesów – mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Wsparcie w małych miejscowościach

Sieć dostrzega potencjał małych miejscowości, uruchamiając tam wiele nowych placówek. Program „Auto na start” oraz pakiet relokacyjny to dodatkowe formy wsparcia dla franczyzobiorców decydujących się na prowadzenie sklepu w mniejszych miejscowościach. W zeszłym roku otwarto 130 sklepów w miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców, z czego 75 w samym województwie podkarpackim.

– Dołączenie do Żabki było dla mnie oczywistym wyborem, przede wszystkim ze względu na wszechstronne wsparcie, jakie sieć oferuje na każdym etapie prowadzenia sklepu. Możliwość rozwoju oraz sprawdzony model biznesowy były kluczowe w mojej decyzji. Dodatkowo, rozpoznawalność marki Żabka daje mi pewność, że przyciągnę szerokie grono lojalnych klientów od samego początku – mówi Jakub Uberman, 9000. franczyzobiorca prowadzący sklep Żabka w Kosinie.

Korzyści dla nowych przedsiębiorców

Nowi franczyzobiorcy, tacy jak Jakub Uberman, mają szansę na dynamiczny rozwój swoich biznesów dzięki sprawdzonemu modelowi biznesowemu i wsparciu Żabki. Uberman, który wcześniej wspierał żonę w prowadzeniu salonu kosmetycznego i pracował jako manager sprzedaży, docenia wszechstronność wsparcia oferowanego przez Żabkę.

Rozwój sieci

Żabka nie tylko rozwija swoją sieć sklepów w Polsce, ale także skupia się na innowacjach i cyfryzacji. W ramach jednostki Żabka Future, sieć tworzy cyfrowy ekosystem convenience, który wspiera rozwój przedsiębiorczości oraz wprowadza nowoczesne technologie ułatwiające zarządzanie sklepami.

ESG

Grupa Żabka odgrywa kluczową rolę w rozwoju polskiej gospodarki. W opublikowanym raporcie „Wygodnie i odpowiedzialnie” wskazano, że całkowita wartość dodana wytworzona przez Grupę oraz współpracujących z nią franczyzobiorców wyniosła aż 91 mld zł, co stanowi 30% wzrost w porównaniu z rokiem 2022. Raport ten jest już szóstym tego rodzaju dokumentem i podsumowuje realizację Strategii Odpowiedzialności (ESG) za 2023 rok.

„Dzięki dynamicznemu rozwojowi i innowacyjności Grupy Żabka możemy mieć pozytywny wpływ
na polską gospodarkę. Przekłada się to m.in. na tworzenie sprzyjających warunków do rozwoju
przedsiębiorczości, zwiększanie liczby miejsc pracy, których obecnie zapewniamy ponad 63 tys., a
także na zmiany zakupowe ponad 3 mln klientów, którzy każdego dnia odwiedzają ponad 10 tys.
sklepów w całej Polsce. Podjęte w 2023 roku działania zostały po raz drugi z rzędu docenione w
prestiżowym ratingu EcoVadis i dziś znajdujemy się w gronie 1% firm na świecie, które najlepiej
integrują czynniki ESG w swoich strategiach i działaniach” – ocenił Tomasz Blicharski, Wiceprezes
Zarządu Grupy Żabka ds. Strategii i Rozwoju. Więcej w temacie ESG pod linkiem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji na AI Lokalnie i Gospodarka.

AI Lokalnie /AXY/ 26.06.2024 zdjęcia mat. prasowe Żabka