Juliusz Erazm Bolek Życzenia Świąteczne

311 choinek na Święta. Juliusz Erazm Bolek składa życzenia w wielkim stylu

Agencja Informacyjna: Juliusz Erazm Bolek – artysta, laureat m in. nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO od ponad 30 lat przygotowuje okazjonalne kartki pocztowe, z dedykowanymi, swoimi wierszami i z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.Juliusz Erazm Bolek na Boże Narodzenie 2023

Juliusz Erazm Bolek przy projektowaniu okolicznościowych, artystycznych kartek świątecznych, w przeszłości współpracował z grafikami m. in. z nieżyjącym już Piotrem Wiśniewskim, Anną Dworak i Jolą Grabowską. Artysta zajmuje się także poezją konkretną, która charakteryzuje się wymowna formą wizualną. W 2023 roku Juliusz Erazm Bolek z okazji świąt bożonarodzeniowych sam przygotował projekt kartki, prezentując swoją poezję konkretną.

Juliusz Erazm Bolek stworzył kartkę z 311 choinek

Kartka bożonarodzeniowa Juliusza Erazma Bolka w 2023 roku składa się 311 symboli choinek. Między nimi została umieszczona treść najnowszego wiersza poety:

gwiazdkowe życzenia  marzenia

jak wiele potrzeba prezentów

tymczasem

trochę nadziei

aby chciało się żyć

troszeczkę miłości 

aby życie miało sens

i odrobina szczęścia

aby mogło się spełnić

Ta wspaniała minimalistyczna forma poezji Juliusza Erazma Bolka zaskakuje, składnia do refleksji i budzi ciepłe uczucia. Poeta w swoim wierszu wskazuje na sprawy, dzięki którymm bez względu na pieniądze, sławę czy władzę, a nawet zdrowie można cieszyć się życiem. Nic dziwnego, autor w 2023 roku został wyróżniony nagrodą „Optymista Roku”.

Juliusz Erazm Życzenia 2023

Na trzeciej stronie karnetu Juliusz Erazm Bolek złożył życzenia: „z okazji Świąt i Nowego Roku życzę aby dobre życzenia się spełniały, aby uśmiechy były zarówno od święta tak i na co dzień oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności”. Tob bardzo pięknie życzenia i byłoby wspaniale gdyby się spełniły!

Pocztowe kartki świąteczne z życzeniami

Bożonarodzeniowe kartki pocztowe to bardzo piękny element tradycji. Chociaż wysyłanie ich formie papierowej jest coraz częściej wypierane przez pocztę elektroniczną, to wysyłanie do bliskich w klasycznej formie wciąż jest popularne, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz piękniejszych i bardziej różnorodnych wzorów.

Tworzy świąteczne kartki pocztowe ponad 30 lat

„Świąteczne kartki pocztowe odzwierciedlają mój nastrój w jakim się znajduję w okresie przedświątecznym.” – Wyjaśnia Juliusz Erazm Bolek. – „Okazuje się, że przez ponad 30 lat, kiedy piszę okolicznościowe wiersze powstało sporo utworów, które poza odniesieniem do tych wyjątkowych dni w kalendarzu ukazują też kawałek mnie. W ten sposób swoimi przemyśleniami jak opłatkiem od lat dzielę się z najbliższymi.” – Opowiada Juliusz Erazm Bolek.

Kim jest Juliusz Erazm Bolek?

Juliusz Erazm Bolek – poeta i pisarz, laureat wielu wyróżnień m. in. Nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO, za książkę „Abracadabra”. Jego poemat „Corrida” został wyróżniony tytułem „Wiersz Roku”, publikacja została uznana za „Książkę Roku”, a autor otrzymał nagrodę „Złote Pióro”.

Książka „Sekrety życia. Kalendarz poetycki” pobiła Rekord Guinnessa na największy tom wierszy, a autorom otrzymał nagrodę „Optymista Roku 2023”. Jego tom wierszy „Skróty szaleństwa”, w formie koncertowego słuchowiska, z udziałem heavy-metalowego zespołu Scream Marker, w którym poezję poety czytali Aleksandra Mikołajczyk i Wojciech Żołądkowicz, został wydany na płycie CD.

Artysta bada granice formy

Juliusz Erazm Bolek bada granice formy, m. in. tworzy plakaty poetyckie. Prace były przedstawiane na wielu wystawach indywidualnych. Znajdują się także w albumach „Och! Ziemio Ty Moja” i „Obrazy ze słów”. Juliusz Erazm Bolek zajmuje się także poezją konkretną. Była ona prezentowana na kilkunastu wystawach w Polsce, na Litwie i w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Prace poezji konkretnej zostały opublikowane w albumach „Litery i symbole” i „Concrete words”. 

W 2023 roku, Agencja Artystyczna Impressarium, która jest wydawcą pocztowej kartki świątecznej, na XX Warszawskich Targach Sztuki, przygotowała specjalną instalację, prezentującą poezję konkretną, stworzoną przez Juliusza Erazma Bolka. Ekspozycja spotkała się z zainteresowaniem odwiedzających.

Poezja Juliusza Erazma Bolka została przetłumaczona na ponad 30 języków. O poecie powstały dwa filmy dokumentalne.

Agencja Informacyjna, Kultura, /DEC/ 23.12.2023