Targi edukacyjne w Pile

Powracają „Pilskie powiatowe targi edukacyjne”. W 2021 roku z powodu obostrzeń pandemicznych, to wydarzenie się nie odbyło. Na „Pilskie powiatowe targi edukacyjne” Starostwo Powiatowe w Pile zaprasza w sobotę, 19 marca 2022 r. do nowo oddanej do użytku Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola 11 w Pile.

„Pilskie powiatowe targi edukacyjne” będą szczególnie przydatne dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz rodziców, aby pomogli swoim dzieciom w wyborze przyszłej szkoły. Wszystkie placówki oświatowe Powiatu Pilskiego zaprezentują bogatą ofertę kształcenia w liceach ogólnokształcących oraz kształcenia zawodowego w branżowych szkołach i technikach.

„W ostatnich latach Powiat Pilski stworzył bogatą ofertę edukacyjną m.in. klas „mundurowych” zarówno na poziomie liceów ogólnokształcących, jak i techników: policyjne i strażackie, technik logistyk wojskowy i strażacki, Odział Przygotowania Wojskowego czy elitarny kierunek w ramach programu MON „CYBER.MIL z klasą” w pilskim „mechaniku”. Dużym zainteresowaniem cieszy się również nowa klasa multimediów w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile.” – Opowiada Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski. – „Szkoły prowadzone przez Powiat Pilski dysponują nowoczesną bazą dydaktyczną. Została ona, w ostatnich latach, gruntownie zmodernizowana. Powiat Pilski stara się także brać pod uwagę zapotrzebowanie rynku pracy, tak by młodzież po ukończeniu szkoły mogła realizować swoje plany zawodowe.” – Zachęca Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

Szczegółową ofertę można znaleźć w „Informatorze Edukacyjnym 2022/2023”, który może dostać każdy uczestnik targów. Będzie on również dostępny na stronie internetowej Powiatu Pilskiego: www.powiat.pila.pl a także na stronie: www.edu.powiat.pila.pl

Możliwości edukacyjne Powiatu Pilskiego są bardzo wszechstronne, atrakcyjne i zróżnicowane. W bogatej ofercie szkół ponadpodstawowych każdy kandydat ma szansę na znalezienie adekwatnego dla siebie i swoich aspiracji kierunku kształcenia. To w przyszłości może pozwolić doskonale przygotować się na studia czy kształcić się w różnych zawodach, na najwyższym poziomie.

Agencja Informacyjna, kultura, /DEC/ 8.03.2022