Promocja turystyki wpływa pozytywnie na koniunkturę całej branży

 

To już IX Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu. Organizatorami są  redakcja portalu WaszaTurystyka.pl i centrum wiedzy o wodzie Hydropolis.

 

IX Forum Promocji Turystycznej będzie okazją, do rozmówi ekspertów o nowoczesnych sposobach popularyzowania miejsc będących produktami turystycznymi, o trendach i nowinkach technicznych oraz o tym, jak powinna przebiegać współpraca między samorządami i sektorem prywatnym?

 

Adam Gąsior: W Polsce brakuje strategii turystycznej

 

Tematami przewodnimi IX Forum Promocji Turystycznej będą: Stare i nowe media w promocji turystycznej, Współpraca międzynarodowa przy promocji, Ogniwa Promocji turystycznej – jak je połączyć? W czterech blokach tematycznych zostaną poruszone następujące sprawy: „Study toury i fam tripy jako narzędzie promocji – niedoceniane czy przeceniane?”, „Wirtualna rzeczywistość a promocja atrakcji turystycznych. Zalety, wady, prognozy”, „Współpraca w tworzeniu i promocji szlaków wodnych”, „Trójkąt graniczny – szansa wspólnej Promocji”, „Jak promować turystykę wśród młodzieży?”, „Rola agentów w promocji – czy agent to tylko sprzedawca?” i „Podsumowanie lata w turystyce: czy w tym roku trzeba było się promować?”

 

IX Forum Promocji Turystycznej tradycyjnie będzie spotkaniem osób zawodowo zajmujących się turystyką i promocją w ramach działalności biznesowej samorządowej i społecznej: agentów turystycznych, organizatorów turystyki, przedstawicieli branży turystycznej, hotelarskiej, agroturystycznej, reprezentantów Regionalnych Organizacji Turystycznych, Lokalnych Organizacji Turystycznych, fachowców od promocji turystycznej z innych państw.

 

Atrakcje turystyczne w Polsce

 

„Tego się publicznie nie artykułuje, ale głównym motorem napędzającym turystykę jest promocja.” – Wyjaśnia Sławomir Skowiński z Centrum Informacji. – „Pomysł organizowania kongresu poświęconego turystyce uważam, że doskonały. Jest takie stare powiedzenie, że „przypływ wody wszystkie łodzie podnosi”. Dotyczy to również promocji, która skutecznie realizowana wpływa pozytywnie na koniunkturę całej branży.”– Uważa Sławomir Skowiński z Centrum Informacji.

 

IX Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 15 września 2021 roku, w Hydropolis, ul. Na Grobli 17 we Wrocławiu. Jednym z partnerów jest Instytut Biznesu, a patronem medialnym jest Agencja Informacyjna.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /DEC/3.09.2021