„Następstwa” Marcina Jasika

 

W Muzeum im. Bolesława Biegasa został otwarta wystawa malarstwa „Następstwa” Marcina Jasika. Jego prace plastyczne od dawna przyciągają uwagę znawców sztuki.

 

Marcin Jasik należy do tych szczęśliwych artystów, którzy nie muszą daleko szukać inspiracji, gdyż odnajdują ją w otaczającej rzeczywistości.” – Uważa dr Katarzyna Stanny. – „W przedmiotach codziennego użytku, w osobach i sytuacjach. Refleksje nad nimi, ich konstrukcją, barwą, systemem działania, zachowaniem a czasem temperaturą, stają się punktami wyjścia może nie tyle do poszukiwania w sobie odpowiedzi na pytania o inspiracje ale do odnajdywania tego co prawdziwe, ważne i wartościowe, co zostanie zatrzymane na płótnie na zawsze stając się ich materialnym zapisem. Marcin Jasik jest nie tylko artystą konsekwentnym ale przede wszystkim poszukującym i świadomym.” – Twierdzi dr Katarzyna Stanny.

 

Marcin Jasik jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w pracowni prof. Wojciecha Cieśniewskiego oraz ze specjalizacji u profesora Jakuba Łęckiego z rzeźby. Marcin Jasik w malarstwie koncentruje się na „pracy z obrazem”, pozyskanym i przetworzonym z rzeczywistości, czy po prostu wyobraźni, emocji, własnych doznań czy stanów psychicznych. W swojej twórczości artysta skupią się na swobodnej ekspresji i spontanicznym zapisie podświadomości. Marcin Jasik jest autorem kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych.

 

Wystawa malarstwa „Następstwa” Marcina Jasika jest dostępna dla publiczności, w Muzeum im. Bolesława Biegasa (Al. Jerozolimskie 51,Warszawa) do 23 września 2021 r., od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 18.00. W pozostałe dni Muzeum jest zamknięte. Kuratorem wydarzenia jest dr Katarzyna Stanny. Patronat medialny nad wystawą malarstwa „Następstwa” Marcina Jasika objęła Agencja Informacyjna.

 

Fundacja im. Bolesława Biegasa prowadzi Muzeum Bolesława Biegasa. Prezentuje ekspozycję stałą imiennika oraz zajmuje się prezentowaniem i promowaniem twórczości artysty w Polsce. Dzięki pomocy i zaangażowaniu kolekcjonerów i właścicieli największego na świecie zbioru dzieł Bolesława Biegasa powstała największa na świecie ekspozycja stała malarstwa i rzeźby tego artysty. Ponad to Fundacja im. Bolesława Biegasa organizuje liczne wystawy czasowe. Nad wydarzeniami artystycznymi patronat honorowy objęły władze m. st. Warszawy.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /DEC/ 2.09.2021